Jump to content

Problem z pamięcią RAM


Miko [PL]

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z nowo zakupioną kością RAM. W komputerze siedzą kości 2x2 GB DDR3 1333MHz Samsung M378B5773CH0-CH9, pracujące w trybie dual channel. Natomiast zakupiona kość To Goodram GR1333D364L9/4G 4GB DDR3 1333MHz. Sprawa wygląda tak, że owa nowa kość nie chce współpracować ani z ze starymi, ani sama, nawet gdy stare pracują w trybie single channel. Po prostu komputer albo się uruchamia i sobie chodzi, albo się uruchamia i za chwile wyłącza. Do biosu z zainstalowaną nową kością wejść nie mogę. Bez tej kości komputer działa bez zarzutu.

Płyta główna to Foxconn H67M-V

Co może być problemem?

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Płyta główna nie obsługuje kości. Nic z tym nie zrobisz.

 

Jeśli kupiłeś przez internet, to je w ogóle zwróć do sklepu. Kupowanie obecnie nowych DDR3 to strzał w stopę. Z używanych za 100 zł dostaniesz kość 4 GB z taktowaniem 1866 Mhz CL9. Osobiście mam kilka takich kości Patriot Viper na sprzedaż, ładnie się kręcą do 2133 Mhz na CL10.

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miko [PL] said:

Po dłuższym przemyśleniu tak też uczyniłem. Ram by sie jakiś przydał, ale nie mam zamiaru go podkręcać. Potrzebuje tylko kości które zadziałają bez problemu z płytą, i z tymi, zainstalowanymi aktualnie 

watpie czy uda cie sie polaczyc bez problemowo 3 kosci ram nawet kompatybilne z plyta :) Mialem kiedys 3 kosci ram i okresowe BS :/ Najlepiej jakbys kupi  2x2 gb a nie pojedyncza kosc, no chyba ze zadowoli ci konfiguracja 6 gb  bo moze okazac sie ta stabilna. Czyli jedna z obecnych kosci wymontowyjesz i dodajesz nowa 4gb :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

watpie czy uda cie sie polaczyc bez problemowo 3 kosci ram nawet kompatybilne z plyta :) Mialem kiedys 3 kosci ram i okresowe BS :/ Najlepiej jakbys kupi  2x2 gb a nie pojedyncza kosc, no chyba ze zadowoli ci konfiguracja 6 gb  bo moze okazac sie ta stabilna. Czyli jedna z obecnych kosci wymontowyjesz i dodajesz nowa 4gb :)

 

Ja docelowo chce mieć 4 kości, tylko jak widać, płyta dość wybredna jest, i trzeba będzie grzebać między używanymi częściami. Minimum żeby te 8GB było, czyli do tych 2x2 dokupić drugie 2x2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.