Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Yeni Support Sistemi

Guest

Recommended Posts

Herkese Merhaba;

Sizler bu günden itibaren yeni destek sistemini kullanacaksınız. Aşağıda; yeni sistemin nasıl kullanılacağı ve aklınızda soru işareti olarak kalabilecek şeyleri açıklıyoruz.

Yeni Bir Destek Talebi Oluşturma

Destek talebi oluşturmak için https://truckersmp.com/support adresine tıklayınız veya websiteye giriş yapıp Support butonuna tıklayınız.

AjXdBDAHRfe1Yb6ABbwueQ.png

Daha sonra '' Create a ticket '' butonuna tıklayınız.

Y4DGOTo.png

Son olarak sorununuzla ilgili tüm bilgileri giriniz.Aşağıdaki kısımda hangi kategorinin ne için kullanıldığının bir açıklaması bulunmaktadır. Lütfen bilgileri doğru giriniz ve gerekli tüm alanları doldurduğunuzdan emin olunuz.

Category: Ne tür bir sorunla karşı karşıyasınız?

Account issues: TruckersMP hesabınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bu kategoriyi seçmelisiniz. Örneğin; Şifre problemler, İki faktörlü kimlik problemleri (2FA), E-mail problemleri ve benzeri sorunlar.

Technical issues: TruckersMP Launcher'ı ve Oyun'u ile ilgili herhangi bir problem yaşıyorsanız, bu kategoriyi seçmelisiniz. Örneğin; Launcher problemleri, Oyun içi Telsiz problemleri, sohbet problemleri, sunucu problemleri ve bezeri sorunlar. Questions: TruckersMP'yi kapsayan herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bu kategoriyi seçmelisiniz. Örneğin; WEB Sitesi ile alakalı sorular, Launcher ile alakalı sorular, Oyunla alakalı sorular ve benzeri sorunlar.

Language: Biletinizi hangi dilde oluşturacaksınız? Dil Bölümü, sizin en iyi konuştuğunuz ve biletinizin yanıtlanmasını istediğiniz çözüm içindir. Eğer konuştuğunuz Dil listede yoksa, İngilizce'yi seçin. Biz, sorununuz için uygun bir yanıt bulmaya çalışacağız.

Windows: Bilgisayarınızın işletim sistemi nedir? Lütfen, TruckersMP'nin sadece 64 Bit tabanlı işletim sistemlerini desteklediğini unutmayın. Eğer 32 Bit bir işletim sistemi kullanıyorsanız, lütfen Cihazınızı güncelleyin. Aksi takdirde, TruckersMP'ye bağlanamazsınız. "Windows" bölümü, Support ekibinin Bilgisayar özelliklerinizin neler olduğunu bilmesi ve bir ihtimal ile sorununuzu kısıtlamaya çalışması içindir. Eğer Windows sürümünüzün ne olduğunu bilmiyorsanız, Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem yollarını takip ederek sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

zLF5CsG.png

Game: What game is the issue regarding?

Karşılaşmış olduğunuz hatanın hangi oyunda olduğunu sormaktadır. ETS2, ATS veya her ikisi gibi seçenekler bulunmaktadır. Eğer ne seçmeniz gerektiğinden emin değilseniz ETS2'yi seçiniz.

Priority: How urgent is your problem? 

Low: Ufak bir sorunla karşı karşıyayım. İlk olarak benim sorunumla ilgilenilmeye gerek yok.

Medium: Mümkün bir zamanda yardım almak istiyorum ancak acil yardıma ihtiyacı olan kişiler benden daha önce yardım alabilir.

High: En kısa süre içerisinde yardıma ihtiyacım var.

Subject: A summary of your issue.

Konu bölümünde, karşılaşmış olduğunuz sorunla ilgili kısa bir özet yapabilirsiniz. Giriş hatası veya oyun problemi gibi basit şeyler olabilir. 

Description: A detailed version of your issue.

BU bölümde; karşılaştığınız sorunla ilgili tüm bilgileri ve görselleri Support takım üyesi ile paylaşmanız gerekiyor. Ne kadar fazla bilgi paylaşımında bulunursanız sorununuz daha kısa süre içerisinde çözülecektir.

Tüm bu bilgileri doldurduktan sonra mavi kutuyu dikkatli bir şekilde okuduğunuzdan emin olunuz. Burada sizin gizlilik ve GPDR uygunluk bilgilerinizden bahsetmektedir. Kutuyu okuyup anladıktan sonra altında bulunan kutuyu işaretleyiniz ve artık biletinizi göndermeye hazırsınız.

Daha önce oluşturmuş olduğunuz destek talebini görüntüleme ve düzenleme nasıl yapılır?

https://truckersmp.com/support adresine giriş yapınız ve "View your existing tickets" butonuna tıklayınız. 

JXthWYt.png

Burada daha önce oluşturduğunuz kapalı ve açık konumdaki yardım talepleriniz yer alacaktır. İstediğiniz zaman bunları görüntüleyip, düzenleyip, yanıt verebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aklına takılabilecek bazı soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

1- Ne kadar süre içerisinde destek alabileceğim?
Bu destek takım üyesinin meşguliyetine bağlıdır ancak her zaman en kısa süre içerisinde yardımcı olmaya çalışıyoruz.

2- Neden yeni bir sistem yaratıldı? Eski sistem kötü müydü? 
Sizler için sistemimizi her zaman geliştirmeye çalışıyoruz. Yeni sistemle birlikte daha fazla bilgi alarak takım üyelerinin size daha iyi yardımcı olmasını amaçlıyoruz.

3- Neden yardım talebim 14 gün sonra silindi?
Herkesin güvenli bir şekilde kalması için tüm bilgiler 14 gün sonra silinecektir. Talebiniz, personal tarafından görüntülenebilecek ancak hiçbir bilginiz görüntülenebilir olmayacaktır.

Eğer sistemimizle ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa lütfen bir destek takım üyesi ile iletişim kurunuz veya Help bölümünde konu oluşturunuz.

TruckersMP Team

Çeviri, @LIGHTOFGOD ve @AdaBey tarafından yapılmıştır. 
This topic was translated by @LIGHTOFGOD and @AdaBey
English Version of Topic: forum.truckersmp.com/index.php?/topic/74631-new-support-system/ 

Edited by LIGHTOFGOD

• 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.