Jump to content

Nasıl Daha İyi Bir Sürücü Olabilirsiniz ?

Dutchze

Recommended Posts

Merhaba,

Kendi tecrübelerimden yola çıkarak size ''Nasıl Daha İyi Bir Şoför Olabilirim?'' sorusuna cevap vereceğim.

1-Simülasyon Oyunu:

Öncelik ile simülasyon oyununda olduğunuzu unutmamanızı öneririm , çünkü realist bir oyun oynadığınızı unutursanız pek ciddiye almaycaksınız 

bir kaza yaşadığınız zaman 

-Aman boşver be oyun bu ne olacak.

Şeklinde kendi kendizinizi teselli edeceksiniz ve bu durum sıkça yaşanacak.Bunun sonucunda oyundan geçici veya kalıcı olarak yasaklanabilirsiniz.

2-Realist Sürüş:

Gerçek hayatta araba kullanan bir insanı eminim ki bir defada olsa görmüşsünüzdür. Gaz-fren yerinde yapılır,viraja uygun hız ile girilir. 

Yol verme ve sollama şeklinide gayet uygun yaparsınız.Ancak siz flimler de veya videolarda gördüğünüz gibi 2 araç arasından geçmeye tır'ı

yatırıp 2 teker şeklinde dönmeye çalışırsanız hem kendinize hem de başka oyunculara zarar verebilirsiniz.Bu yüzden gerçek hayatta nasıl

sürülüyor ise sizde oyunda o şekilde sürün.

3-Trafik Kurallarını Öğrenmek:

Gerçek hayatta trafik kurallarını veya oyunun kurallarını bilmek size yararlı olacaktır.Örnek verelim 4 yollu bir yuvarlak kavşağa denk geldiniz gördüğünüz araç sizden önce girip dönmeye başladığı zaman yol hakkı ondadır.Yani yol hakkı hep kavşak içindedir trafik levha ve hız kurallarına uyarsanız kazaya sebebiyet vermeniz çok düşecektir.

4-Uyarı Işıklarını Kullanmak:

Sinyal,far vb. ışıkları kullanmak size ve başka oyunculara yol içerisinde anlaşmaya daha çok yardım edecektir A noktasından B noktasına dönmek isterken sinyal vermeden dönerseniz karşınızda arkanızda veya yanınızda olan oyuncu/şoför sizin dönmek istediğinizi anlayamayacak bu yüzden kaza olacak bu nedenle sinyal verirseniz aynı şekilde şoför sizin döneceğinizi anlayıp size yolda verebilir hızını yavaşlatıp o şekilde geçip gitmeyide.

5-Sollama:

Bir oyuncuyu sollamak istediğiniz zaman önce sinyal  yakın ve arkanızda oyuncu varsa sizin sinyalinizi görüp sollamaya çıkmayacak sizin sollamanızı bekleyecek ardından siz sollamaya başlamadan önce önünüzdekinden daha hızlı oldugunuzu ve sollamaya başladıktan sonrada geçebileceğiniz den emin olun, ve navigasyondan karşıdan birinin gelip gelmediğini kontrol edin.Şimdi sollamaya başlayabiliriz,önünüzdeki aracı geçtikten sonra bir müddet daha devam edin çünkü senkronizasyondan dolayı siz geçseniz dahi diğer oyuncunun ekranında hala çok yakınınızda oluğunuz gözükecektir. Bu yüzden bir müddet daha ilerledikten sonra şeridinize geçin.

Elimden geldiği kadar bilgi verdim. Umarım yararlı olmuştu eksiğim varsa kusura bakmayın,

İyi Oyunlar Ve Forumlar;

Sevgilerle: BenliN

Good Morning TMP

Merhaba @[TR]Zollern

Oluşturmuş olduğunuz bu konu için size teşekkür ederim. Konunuzda ufak tefek düzenlemeler yaptım. Ve yeni başlayanlar için güzel bir rehber olacağını düşündüğüm için konunuzu Rehberler bölümünde bulunan yeni başlayanlar kısmına taşıyorum.

Anlayışınız için size teşekkür ederim.

• 1 month later...

Merhaba açmış olduğunuz konu için sizlere teşekkür ediyorum. ETS 2 / ATS yeni başlayanlar için güzel bir rehber ve içerik olabileceğini düşünüyorum. Başarılar dilerim.