Jump to content

[GHID] Cum sa eviti nationalul Calais-Duisburg?


Recommended Posts

Cum sa eviti nationalul Calais-Duisburg?

Acest tip de ghid, a mai fost postat, doar ca in engleza, si m-am gandit sa creez o varianta in limba romana, dar cu ideile personale pentru evitarea nationalului C-D.

1. Cel mai bun traseu pe care il recomand este cel din poza din link-ul de mai jos! Ocolirea nationalului C-D, dinspre Calais catre Duisburg prin Anglia mi se pare o decizie foarte buna pentru evitarea accidentelor.
Se poate aplica la traseele:
Calais>Duisburg
Calais>Rotterdam
Calais>Amsterdam
(si invers)

qwE7Ttz.jpg

2. Al doilea traseu reprezinta ocolirea orasului Lille, trecerea pe langa Brussel si trecerea peste nationalul C-D, destinatia aflandu-se la Rotterdam. "Greul" este sa treci de Calais fara probleme.
Se poate aplica la traseele:
Calais>Rotterdam
Calais>Brussel
Calais>Amsterdam
(si invers)

5OL0AC6.jpg

3. De asemenea, mai jos vei putea gasi alta ruta directa dinspre Calais catre Duisburg, in caz ca nu vrei sa calci pe "pamantul" englezilor (vezi punctul 1). Aceasta ruta este predominata de autostrada, dar prefer mult mai mult traseul de la punctul 1.

wYTqeIG.jpg
 


4. De asemenea, am reusit sa construiesc si o ruta care pleaca din orasul Duisburg si se sfarseste in Rotterdam. Aceasta ruta este predominata de autostrada si este foarte recomandata din punctul meu de vedere, deoarece ocoleste foarte bine aglomeratia si nebunia de pe sfarsitul nationalului C-D.
Se poate aplica la traseele:
Duisburg>Rotterdam
Duisburg>Amsterdam
Duisburg>Anglia
(si invers)

7QAwHnW.jpg

Sper ca am fost de mare ajutor, si ca ideile mele vor fi incercate pentru evitarea traficului!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.