Jump to content
  • 0

Niecelowe taranowanie


Guest

Question

Cześć,

 

Z góry przepraszam, jeśli piszę w złym dziale. Mam tylko jedno pytanie dotyczące regulaminu - jeżeli jadę przepisowo, to czy pojazd, który niespodziewanie wymusi pierwszeństwo wyjeżdżając uliczką z serwisu lub innego zakładu i zderzy się ze mną, zachowałby się wbrew regulaminowi? Jeśli na skrzyżowaniu pojazd przejedzie na czerwonym i spowoduje wypadek, to czy podchodzi to pod taranowanie?

 

Pytam, bo z tego co czytałem, to taranowanie polega na celowym zadawaniu uszkodzeń pojazdowi innego kierowcy, a nieraz byłem świadkiem sytuacji, w której kierowca nie rozglądnął się i spowodował kolizję (co raczej nie było celowym czynem, a wypadkiem wynikającym z bezmyślności kierowcy).

 

Dzięki i miłego.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 2

Witaj @Vindow

 

Tak , tutaj na truckersmp panuja zasady jak w normalnym ruchu drogowym , swiatła , drogi głowne , ustap pierwszenstwa , droga z pierwszenstwem . Wiec tak jesli jedziesz drogą główną a ktos wyjezdzajac z serwisu lub z innej firmy mozesz go zglosic za niewlasciwa jazde bo jest to złamanie regulaminu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobrze, rozumiem. A jeżeli nie dojdzie do kolizji (gdy na przykład się zagapię, ale zdążę odbić w prawo), to czy niedoszła ofiara mogłaby mnie zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, Vindow said:

Dobrze, rozumiem. A jeżeli nie dojdzie do kolizji (gdy na przykład się zagapię, ale zdążę odbić w prawo), to czy niedoszła ofiara mogłaby mnie zgłosić?

Zawsze kazdy moze cie zgłosić , ale zaleznie od sytuacji albo dostaniesz bana albo nie . W zaleznosci jak bedzie wygladala sytuacja na filmie ktory dostaniemy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.