Jump to content
  • 0

PerSecuTor
 Share

Question

Beyler rapor sistemi benim bildiğim kadarıyla adminlerin sahneyi izlemeleriyle yapılıyor ancak bu adminler nasıl bir gözle izliyorlar anlamış değilim tam izlemiyolar mı veya ilgilenilmiyor mu?

 

     bariz şekilde bilerek çarpan milletin önüne kıran bilerek blocking yapan veya normal yolunda giderken bile bile direksiyon kırıp bariz bilerek sana çarpan adamı bile raporladığımda bir süre sonra "Nickname" hakkında hiçbir işlem yapılmadı yazısı geliyor. adminler neden var diye sorasım geldi ama daha iyi bir soru buldum; rapor sistemi neden var?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

cevap verilmez ise değil hiçbir oyun içi raporumun kabul edildiğini görmedim, söylediğim gibi bariz bilerek yapılan ramming de bile kullanıcı hakkında hiçbir işlem yapılmadı yazısı alıyorum. yapılmış olması için yapılmış bir sistem gibi gelmeye başladı.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@PerSecuTor Merhaba!

 

Her takım üyesinin bir özel hayatı vardır. Oyun içi rapor sisteminde ise bazı adminler gözünden kaçırabiliyor, ve o admin raporu görmez ise size bir mesaj olarak iletilir. Eğer elinizde o kişi hakkında bir kanıtınız var ise. Lütfen buradaki linkten rapor gönderin.  https://truckersmp.com/reports/create

 

Saygılarımla B)

  BombZ 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Hapton

Merhaba

 

Oyun Raporları Bir Süre Sonra Bakılmaz İse Otomatik Olarak Siliniyor. Tavsiyem Kayıt Programınız Açık Bir Şekilde Gezin. Sonra İhlal Yapanları Website Üzerinden Raporlayabilirsin. 

 

TruckersMP Report ► http://truckersmp.com/reports

 

Eğer Nasıl Rapor Edeceğini Bilmiyorsan Bu Konu Sana Yardımcı Olacaktır.

 

 

Eğer Rapor Sonunda Verilen Karardan Memnun Olmazsan Görevliyi Şikayet Edebilirsin.

 

TruckersMP Feedback ► http://truckersmp.com/feedback

 

Eğer Nasıl Feedback Göndereceğini Bilmiyorsan Bu Konu Sana Yardımcı Olacaktır.

 

 

Umarım Sorunun Çözülür.

 

Saygılarımla

Uzman Oyuncu

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 hours ago, PerSecuTor said:

hiçbir oyun içi raporumun kabul edildiğini görmedim,

Merhaba

Öncelikle adminler yani yöneticiler her zaman oyunda olacak diye bir sart yoktur.

2. Olarak oyunda sadece sen yoksun sen birini raporlarken baska kisilerde raporluyor yani ayni anda 5-10 rapor dusuyor sisteme belkide daha fazla bu yüzden rapor gonderdikten yaklasik 10 dk. İcinde raporuna bakilmaz ise raporun siliniyor (otomatik olarak) nedeni iste dedigim gibi bircok insan raporluyor. 

3. Oyun icinden raporlamak yerine kayit alarak siteden de raporlayabilirsin boylece daha iyi olur ve o kisi hakettigini bulur.

İyi günler

Don't try to be different. just be good. To be good is different enough.

Saygılarımla              - Best regards       

-Silent Death_53        - Silent Death_53             

TruckersMP

Link to comment
Share on other sites

  • 0

bu konu hakkın şöyle söyleye bilirim günlük bir orantıya bakılırsan sadece 1 gün 5 veya 5 den fazla admin oyuna girdiğinde 2 sat veya 1 saat takılıyor genelinde bunların çoğuda senin veya benim yada başkasının  oyun içinden raporladığın dem sistemine bakıyor  ve 1000 den fazla rapor geliyor admin in önüne yani calais duis yolunda bir kaza oldu diyelim o kazada hatalı olan kişiyi 1n az 5 kişi raporluyor ama sen diyosun ki adminler hiç görevini yapmıyor diyorsun eer admin in görevini yaptığını veya yapmadını anlayabilmek için video proğramını aç ve oyunda sana çarpan kişiyi cek ve pinfosunu al ve truckersmp sitesi üzerinden raporla ve bu sayede sana çarpan şahıs banlanacaktır buna her türlü eminim 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Selam knk,

 

Adminler raporları kendi panellerinden inceliyorlar ve biraz kasmalar yaşanıyor, yani pürüssüz olarak incileyemiyorlar. Eğer bir oyuncu şikayet etmek istersen şu adımları uygula;

 

1- Bir oyun yakalama uygulaması indir.(Bandicam,obs vb.) 

eğer indirmeyi bilmiyorsan bu video yardımcı olabilir. 

 

2- Kayıt başlat ve tırını sür. Eğer bir sıkıntı çıkarsa ve oyuncuyu raporlaman gerekirse videoyu YouTubeye yükle.

 

3- Oyuncuyu https://truckersmp.com/reports bu adres üzerinden report et. Tabiki bununda bazı kuralları var;

§1.4 Oyuncu Raporu Oluşturmak - Reporting users

 

Bir oyuncuya yönelik, şikayet raporu oluştururken ve oluşturduktan sonra aşağıda belirtilen kuralları göz önünde bulundurmalısınız, bunlar sırasıyla:

Rapor ile birlikte sunduğunuz kanıtın edinildiği tarih üzerinden 1 ay(30 gün) geçmemiş olmalıdır. Üzerinden 1 ay(30 gün) geçmiş bir kanıt ile bir başka oyuncuyu raporlamış olmanız bu kuralın ihlaliyle sonuçlanır ve bu durum rapor sisteminden yasaklanma ile sonuçlanabilir.

Raporunuzda kullanmış olduğunuz kanıt, raporun kabul edilip oyuncunun cezalandırıldığı tarihten itibaren 1 ay(30 gün) daha geçerliliğini korumalıdır.
Örnek: Raporlamış olduğunuz bir oyuncu, 29.3.2018 tarihinden 4.4.2018 tarihine kadar yasaklandı. Raporunuzda sunmuş olduğunuz kanıt, 4.5.2018 tarihine kadar ulaşılabilir/görüntülenebilir olmalıdır.

Raporunuzda sunduğunuz kanıtlar(ekran görüntüleri) üzerinde herhangi bir şekilde kesme(kırpma), sansürleme(blur) ya da oynama yapılmamış olmalıdır. Uzun süreli video kanıtları için, video süresini kısaltma maksadıyla kesme işlemi uygulayabilirsiniz.

Blocking(Engelleme), Ramming(Çarpma) ve Wrong Way(Hatalı Yön) sebebiyle oluşturacağınız raporlarda mutlaka sunduğunuz kanıt video şeklinde mevcut olmalıdır. Ekran görüntüleri, bu tarz durumlarda olayın gelişme anını ve takiben yaşananları objektif bir şekilde yansıtmakta yetersiz kalmaktadır.

Herhangi bir TruckersMP personelinden, oluşturduğunuz oyuncu raporunu incelemesini istemeyiniz.

Herhangi bir TruckersMP personeli hakkındaki şikayetlerinizi, Report sistemi üzerinden değil, Feedback sistemi üzerinden göndermelisiniz.

Rapor sistemine üst üste uygunsuz raporlar göndermeniz, sıfır(0) kamerası ile harita üzerinde dolaşıp diğer oyuncuların hatalarını aramak ve bunları kayıt altına alıp raporlamayı alışkanlık haline getirmek tarafınıza rapor sisteminden yasaklanma ile sonuçlanabilir.

 

4- Oyuncuyu rapor ettikden sonra adminlerin yanıtlamasını bekle, kesinlikle yanıtlayacaklardır. 

 

İyi oyunlar

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Merhaba @PerSecuTor,

Gerekli cevaplar verildi. Verilen cevaplar sizi tatmin etti mi? Eğer sorunuza yanıt aldıysanız lütfen bunu bize bildirin!

Saygılarımla,
AdaBey
TruckersMP Trial Support

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

 

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

 

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Merhaba Sevgili, @PerSecuTor

 

Oluşturmuş olduğunuz bu konu Aktifsizlik nedeniyle (İnaktif konular) bölümüne taşıyorum, bu konu hakkında göstermiş olacağınız anlayış için teşekkür ederim, eğer oyunumuz ile alakadar yaşamakta olmuş olduğunuz bu problem devam ediyorsa bildiriniz, Bu mesajdan intibaren 7 gün sonra kilitlenip çözülmeyen konulara taşınacaktır  :)

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

 

 

                                                                                       

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.