Jump to content

Oświetlenie kabiny .


da9mi5an

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Oświetlenie kabiny 

Opis Sugestii: Powiem szczerze, że grając w ETS2 unikam jazdy nocą ze względu na to, że przez brak oświetlenia wnętrza jest zdecydowanie za ciemno przez co nie widzę kierownicy oraz innych akcesoriów wnętrza co bywa zniechęcające do jazdy (przynajmniej dla mnie) 

 

Przykładowe obrazki: Brak


Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Myślę, że nie tylko ja przez brak oświetlenia kabiny nie jeżdżę nocą ... 

PS: Może co niektórym wydać się to banalne, ale taki mod bardzo by pomógł ! :) 

Link to comment
Share on other sites

Z tym pomysłem to raczej do SCS'u. Nie wydaje mi się nawet aby była taka modyfikacja. Po za tym z doświadczenia wiem, że podczas kierowania lepiej gdy jest ciemno, lepiej widać drogę. Po co Ci widzieć akcesoria wnętrza? To co kierowca potrzebuje podczas jazdy, czyli kierunkowskazy i ewentualnie wycieraczki ma pod ręką, a resztę informacji ma na desce rozdzielczej, którą w nocy widać świetnie. Fakt, może kierownicy nie widać i osobom z klawiaturą trochę ciężko jest w tej sytuacji, ale można sobie radzić na wiele sposobów np. rozjaśnienie monitora, albo zgaszenie światła dookoła w pokoju czy gdzie tam grasz (sam wiem, że jak ktoś zapali światło, zwłaszcza gdy jedzie się w nocy trochę ciężej widać ciemne elementy).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ktoś, kto jedzie za Tobą może Ci podświetlać kabinę.

PS. Rozumiem argument, że masz jasność na 40% ale co ma do tego granie na klawiaturze? :lol:

Ale co do tego ma klawiatura ? o.O hahaha

 

Fakt, może kierownicy nie widać i osobom z klawiaturą trochę ciężko jest w tej sytuacji, ale można sobie radzić na wiele sposobów np. rozjaśnienie monitora, albo zgaszenie światła dookoła w pokoju czy gdzie tam grasz (sam wiem, że jak ktoś zapali światło, zwłaszcza gdy jedzie się w nocy trochę ciężej widać ciemne elementy).

Napisał o klawiaturze bo WooQash wspomniał o niej w swoim poście. Czyta się. -_-

 

Przyznam szczerze że ja nie mam aż takiego dużego problemu z kabiną, może musisz popatrzeć w jasności monitora, czy coś w tym stylu.

Link to comment
Share on other sites

Co do oświelenia wnętrza to raczej do SCS niż twórców MP. A z doświadczenia wiem że w realu im mniej światła w kabinie tym lepiej auto prowadzi się w nocy. Po pierwsze najważniejsze masz pod ręką (kierunki, długie, wycieraczki, klakson), po drugie reszta przycisków przeważnie jest podświetlana więc nie ma problemów w nie trafić.

W ETS i tak przyciski ci się nie potrzebne, bo nie są aktywne, a w kabinie jest wystarczająco jasno żeby dało się grać, jeśli przed komputeram masz za ciemno i wydaje ci się że i w kabinie jest za ciemno, to podświetl sobie klawiaturę i powinno być ok.

Link to comment
Share on other sites

Trochę Ci zajęło myślenie, że w opcjach można ustawić jasność w grze ale gratuluje za chęci do myślenia. ;)

Mylisz się, bo wiedziałem o tej opcji wcześniej, ale chciałem się dowiedzieć o ew. modzie, który by ułatwił życie .  Skoro jednak jest to niemożliwe to została mi tylko poprawa jasności (czyli ew.plan B ) , który IMHO niewiele zmienia, nadal jazda na klawie nocą jest ciężka.... no chyba, że to problem monitora .

 

Co do twojej odpowiedzi, to uśmiałem się strasznie czytając takie bzdury . Jak już napisałem wyżej chyba warto się upewnić czy jest możliwość na ew. mod, prawda ? .

Nie pomyślałeś o tym ? szkoda lepiej walić bzdury, nie ? :P

Link to comment
Share on other sites

Mylisz się, bo wiedziałem o tej opcji wcześniej, ale chciałem się dowiedzieć o ew. modzie, który by ułatwił życie .  Skoro jednak jest to niemożliwe to została mi tylko poprawa jasności (czyli ew.plan B ) , który IMHO niewiele zmienia, nadal jazda na klawie nocą jest ciężka.... no chyba, że to problem monitora .

 

Co do twojej odpowiedzi, to uśmiałem się strasznie czytając takie bzdury . Jak już napisałem wyżej chyba warto się upewnić czy jest możliwość na ew. mod, prawda ? .

Nie pomyślałeś o tym ? szkoda lepiej walić bzdury, nie ? :P

 

Bzdury powiadasz? W takim razie na moją pomoc nie masz co liczyć skoro sądzisz, że mój post był bzdurą.. LOL99

W co 2 temacie.. no dobra, co 20 temacie jest napisane, że mody na multi nie działają wiec twój temat to jedna wielka bzdura.

Dziękuje, skończył mi się limit w tym temacie. ;]

  • Upvote 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteś tu jedyny,więc jakoś to przeżyję  ;) .   Na początku nie wiedziałem, że oświetlenie wnętrza może być takim problemem, bo ciężko to nazwać nawet modem, a jedynie małym dodatkiem . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że MP jest daleki od ideału i nie należy wymagać wiele, ale sądzę, że moje wymaganie nie są duże stąd moja sugestia. W zasadzie to tyle .... 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak elot360PL mówi, pomysły usprawniające samą grę należy składać do SCS'u. Trzeba potrafić rozgraniczyć co mogą zrobić deweloperzy, co może zrobić SCS, a co mogą moderzy. Wiadome jest, że co najmniej do wydania bety nie należy spodziewać się żadnych modyfikacji, zwłaszcza takich, których nie ma raczej na rynku modów. W tym przypadku SCS ma największe pole do popisu. Aby wprowadzić podświetlenie kabiny z prawdziwego zdarzenia należałoby stworzyć nowy skrót klawiaturowy, a niestety żaden moder nie ma takiej możliwości (to nie OMSI, jeśli ktoś zna tą grę to wie o co chodzi). Wprowadzanie pseudo oświetlenia nie miałoby sensu moim zdaniem, bo pod co należałoby przypisać podświetlenie kabiny (o ile w ogóle byłaby taka możliwość na chwile obecną). Pod zwykłe światła? Odpada, bo ciągle z oświetloną kabiną jeździć nie będziemy.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.