Jump to content

[Geçersiz] Forum Uyarı Sistemi [TR]


Suleyman.53
 Share

Recommended Posts

Merhaba Forum Kullanıcıları,

 

Belirli bir kurallar dizisinin bir parçası olarak, ceza sistemimizin Forum'da nasıl çalıştığını ve üyeler kuralları ihlal ettiğinde nelerin uygulanacağını sizinle paylaşmamız önemlidir.

 

Burada, suçların bir listesini ve her aşamada ne ile karşılaşacağınızı görebilirsiniz:

 

Birinci Suç: Bir forum özel mesajı - Bu aşamada, bir Community Moderator(Topluluk Moderatörü) kural setimizde listelenen kurallarımızdan bir veya daha fazlasını ihlal ettiğinizi bildiren bir özel mesaj gönderecektir. Bu mesaj, hangi kural veya kuralları ihlal ettiğinizi ve ihlaliniziz kanıtlarını da  içinde barındıracaktır. Şüpheleriniz varsa, özür dilemek istiyorsanız veya sadece daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız moderatörün mesajına cevap yazabilirsiniz.

 

İkinci Suç: Bir forum özel mesajı - Bu aşamada, bir Community Moderator(Topluluk Moderatörü) son bir uyarı olarak, kural setimizde listelenen kurallarımızdan bir veya daha fazlasını ihlal ettiğinizi bildiren bir özel mesaj gönderecektir. Bu mesaj, hangi kural veya kuralları ihlal ettiğinizi ve ihlaliniziz kanıtlarını da  içinde barındıracaktır. Şüpheleriniz varsa, özür dilemek istiyorsanız veya sadece daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız moderatörün mesajına cevap yazabilirsiniz.

 

Üçüncü Suç: Forum geçmişinize bir uyarı puanı eklenir.

 

Dördüncü Suç:  Forum geçmişinize bir uyarı puanı eklenir ve 7 gün boyunca içerik denetlemesi uygulanır.*

 

Beşinci Suç: Forum geçmişinize bir uyarı puanı eklenir ve 14 gün boyunca gönderi kısıtlaması uygulanır.**

 

Son Suç: Forum geçmişinize bir uyarı puanı eklenir ve kalıcı olarak gönderi kısıtlaması uygulanır.

 

Suçun ne olduğuna bağlı olarak, içeriğiniz Forum'da gizlenebilir. Bu, ister ilk ister son olsun, işlediğiniz tüm suçlar için geçerlidir.

 

Hatırlatmak isteriz ki, Konu Dışı Tartışmalar(Off Topic Discussio), anketler ve Oyunlar(Games) dahil olmak üzere, Forum'un bazı bölümlerinde yazılan gönderiler, cevaplar ya da bu tarz herhangi bir aksiyon için İçerik Sayacı(Content Count) devre dışı bırakılmıştır. Bu önlem spam ve puan kasmayı önlemek için alınmıştır. Sayaç, diğer bölümlerde normal olarak devrededir.

 

 

Şunu unutmayınız: Community Moderation Manager'leri(Topluluk Moderasyon Yöneticileri), gerekli gördükleri takdirde moderatörlerin herhangi bir ceza prosedürünü atlamasına izin verme hakkını her zaman saklı tutar.

 

* İçerik denetlemesi (Content Moderation) : 7 gün boyunca göndereceğiniz içeriklerin, yayınlanmadan önce bir moderatör tarafından incelenmesidir.

 

** Gönderi Kısıtlaması (Restriction from posting ) : 14 gün boyunca ya da kalıcı olarak içerik yayınlamanıza izin verilmemesidir.

 

 

Orijinal Konu @Nataliia'ya aittir. Thank you for this topic.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.