Jump to content
Kid Fabi

Jak dołączyć do serwera TruckersMP na Discord.

Recommended Posts

Drodzy Gracze,

 

Duża ilość użytkowników pyta się nas, jak dołączyć do publicznego serwera TruckersMP na Discordzie, często pytając o link zaproszeniowy.  W tym poradniku chciałbym wyjaśnić, jak możesz dołączyć do naszej społeczności na Discordzie. Niestety istnieje tylko jeden stary post na ten temat, dlatego zdecydowaliśmy się na publikacje nowego*.
 

* (W wersji angielskiej jest on przypięty w sekcji Discord > Guidance.) 


Żeby dołączyć do serwera, będziesz musiał udać się do ustawień profilu oraz zjechać na dół do momentu aż zobaczysz opcję "Add Discord". Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do innego okna z zapytaniem o E-Mail oraz Hasło do Twojego konta Discord. Po wypełnieniu obu pól, naciśnij niebieski przycisk "Login". (Jeśli nie masz konta Discord a chciałbyś utworzyć, naciśnij "Register" znajdujące się pod przyciskiem Login). Po wciśnięciu przycisku "Login", zostaniesz zapytany o autoryzacje TruckersMP na Discord. Naciśnij przycisk "Authorize". Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku "Connect" w ustawieniach profilu TruckersMP. I to tyle. Należysz już do społeczności TruckersMP na Discordzie ;) .

 

 

 

Kroki w krótszej formie wraz z obrazkami 

 

 

1. Udaj się pod adres https://truckersmp.com/profile/settings, następnie zjedź na dół do momentu aż zobaczysz przycisk "Add Discord".

 

C6PtLRi.png

 

 

2. Zaloguj się do swojego konta na Discordzie (lub zarejestruj jeśli nie posiadasz).

 

1YrvAOT.png

 

 

3. Wciśnij przycisk "Authorize" / "Autoryzuj".

 

bwjudmr.png

 

 

4. Wciśnij przycisk "Connect" i dołącz.

 

I9xzYCx.png

 

(Niestety nie dysponuje swoimi screenshotami opisanymi w języku polskim, także wziąłem takowe z poradnika w języku angielskim).

Screenshoty wykonał: @T.Rucker

 

 

Kiedy dołączyłeś już do serwera, nie będziesz miał od razu możliwości chatowania z innymi. Musisz poczekać 5 minut dopóki nasz bot automatycznie przyzna Ci rolę "User". Potem będziesz miał możliwość używania kanałów tekstowych.

 

Podczas gdy i tak nie możesz jeszcze używać kanałów tekstowych, zachęcamy Cię do przeczytania zasad panujących na serwerze, które możesz znaleźć na kanale #discord-rules. Możesz również dodać przypisać sobie przeróżne role, które dadzą Ci dostęp do np. kanałów językowych. Na kanale tekstowym #claim-your-language-and-ranks wpisz ?ranks żeby uzyskać listę dostępnych języków oraz ról. Na przykład, ?rank Polish da Ci dostęp do polskojęzycznego kanału. 

 

Istnieją również role które mogą zostać przypisane tylko przez Discord Moderatorów (lub wyżej). Udaj się na kanał #request-group i sprawdź przypięte wiadomości, żeby sprawdzić wymagania do uzyskania "roli specjalnej".

 

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy techniczne lub potrzebujesz dalszej pomocy, nie wahaj się zapytać społeczności. Możesz też bezprośrednio skontaktować się z Supportem TruckersMP.

 

I to tyle. Życzę Ci mile spędzonego czasu wraz ze społecznością ;).

 

 

 

Źródło:

 

Poradnik napisany przez: @Anriandor

Polskie opracowanie oraz tłumaczenie: @Kid Fabi

  • Like 2
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...