Jump to content

Euro Truck Simulator 2 - 1.32 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı!


Droshe

Recommended Posts

Euro Truck Simulator 2 - 1.32 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı!

 

Euro Truck Simulator 2 açık beta güncellemesi yayınlandı. 

ÖNEMLİ: Oyundaki büyük değişikliklerin kapsamı ve ölçeği nedeniyle, olabildiğince fazla geri bildirim almak için, bu açık betayı, geliştirme döngüsünde normalden daha önce toplulukla paylaşıyoruz. Üzerinde çalıştığımız ve hala bilinen küçük sorunlar var ve keşfedeceğimiz konusunda bize yardımcı olacağını umduğumuz daha büyük hatalar olabilir. Geniş veri formatı ve mantıksal değişiklikler nedeniyle birçok mod kırılmış olabilir. Erken açık beta, mod yazarlarına gerekli değişiklikleri yapmaya başlamak için bir şans verecek ancak şu anda test etmek için, çoğu modun sadece işleri yapmak için kapatmanız gerekebilir.

Eğer 1.31'in büyük olduğunu düşünürsek (biz yaptık) 1.32, yeni içeriğiyle dolu!

İlk büyük eklenti, treyler sahipliği. Disiplinli bir ekip, bu özellik üzerinde bir yıldan uzun bir süredir çalıştı ve sonuçların oyunlarımıza hoş bir ek olacağını düşünüyoruz. Artık römorklar hem siz hem de şirket sürücüleriniz tarafından satın alınabilir, ayarlanabilir, kullanılabilir. Bu yüzden, içinde bıraktığınız garajda bir fragman bulamazsanız şaşırmayın. Çalışanlarınızdan biri, bir sürüş için onu almış olabilir - yani, söz konusu treyleri sadece sınırlamak için kilitlemediyseniz kendiniz.

Bu özellik üzerinde çalışırken, araç ekibi eski kutu römorklarının birçoğunu atıp yeniden oluşturdu ve gerisini treyler mülkiyetine göre ayarladı. B-double treyleri oyuna yaptı ancak kullanımı sadece belirli bölgelerle sınırlı. Bu oyun güncellemesi, treylerin sahipliği olarak son sözümüz değil, hala tekrar tekrar ziyaret etmemiz ve ayarlamamız gereken daha fazla römork sınıfı var. Tamamlamak için birkaç ay çalışmamız gerekecek, ancak bu kadar uzun bir oyun güncellemesini beklemenize izin vermedik.

Fragman sahipliği ve oyunun merkezi "masaüstü" ana menüsü aracılığıyla yeni işlevselliklere erişmek için daha fazla "simge" ekleme ihtiyacı duyduk, bu merkezi oyun kullanıcı arayüzü ekranını yeniden düzenledik, sağ tarafında artık üç tane daha küçük olan iki tane büyük pencere parçası olduğuna dair bir simge mevcut.

UI değişiklikleri ve eklemeler burada bitmedi. Römork yönetimi için yeni ekranlar oluşturduk ve mevcut yeni şirket yönetimi ekranlarının yeni özelliği ele almak için değiştirilmesi gerekiyordu. Biz bu sırada, kullanıcı arayüz kodumuzun sRGB renk uzayındaki renk gradyanlarıyla nasıl çalıştığını gözden geçirdik ve yeniden kalibre etmeye, font netliğini ve renk algısını iyileştirmeye karar verdik. Bu değişikliklerin ve treyler ayar seçeneklerinden herkesin memnun olacağını umuyoruz.

İkinci büyük haber, ETS2 oyun dünyasının eski bölümlerinin yeniden inşa çalışmasının başlangıcıdır. İhtiyaç duyulan tüm alanları elden geçirmemiz önemli ölçüde zaman alacaktır ancak bu konuda ilk adım atılmıştır. Almanya'nın kuzeyindeki karayolu ağı söküldü ve değiştirildi ve tüm Alman şehirleri bir facelift aldı. Aslında, dört Alman şehri yıkıldı ve sıfırdan inşa edildi.

Diğer eklemelerin ve değişikliklerin kataloğunu inceleyelim. Yeni ETS2 güncellemesi nihayet Scania 2016'yı AI trafiğine getiriyor, aynı zamanda onları Södertälje'deki fabrikadaki kamyon satıcılarına da taşıyacaksınız. AI trafiğindeki kamyonlar şimdi, performans nedenleriyle onları kapatma seçeneği ile römork kablolarına sahip.

Amerikan Truck Simulator'ünde Euro Truck Simulator 2 gibi aydınlatma yeniden düzenlendi ve gündüz / gece döngüsü sistemi ile senkronize edildi. Çevre ve hava çeşitliliğini artırmak için yeni gökdelenler geliyor ve daha fazlası planlanıyor.

Programcılar, işleme hızıyla ilgili kod ve verilerde birkaç değişiklik yaptı ve bazı senaryolarda iyi karelerdeki iyileştirmeleri görüyoruz. Ancak, deneyiminiz değişebilir ve fark edilebilir herhangi bir fps iyileştirmesi veya değişikliği ile ilgili görüşlerinizle ilgileniyoruz.

Gerçek dünyadaki bazı değişiklik ve olayları yansıtmaya devam ediyoruz ve Fransa'daki hız sınırı bazı yollarda 80 KPH'ye düştü. Ve son olarak, küçük istek listesi öğelerinden biri otomatik park freni artık varsayılan olarak devre dışı bırakıldı. Bu işlevi sevenlerin oyun içi seçeneklerine geri dönmesi gerekiyor.

Tüm yeni eklemelerin keyfini çıkarın, ancak lütfen unutmayın: Bu yalnızca açık bir beta, sabit bir genel sürüm değil - böylelikle hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sefer güncellemenin büyüklüğü nedeniyle her zamankinden daha fazla. forumumuzdaki tüm geri bildirimlerinizi ve bu bölümdeki hata raporlarınızı bekliyoruz.

Açık beta sürümüne katılmak isterseniz, bu sürümü Steam'deki public_beta dalında bulabilirsiniz. Erişim yolu şu şekildedir: Steam → KÜTÜPHANE → Euro Truck Simulator 2'ye sağ tıklayın → Özellikler → Betalar sekmesi → public_beta → 1.32 public beta. Şifre gerekli değil.

 

Değişiklikler:


Treyler sahipliği ( daha fazlasını okuyun)
Büyük UI değişiklikleri (Ana menü, Şirket Yönetimi ekranları, Bayilikler, vb.)
İş filtreleri yeniden tasarlandı.
Bazı eski römorklar atıldı ve yeniden tasarlandı
Scania 2016, AI trafiğine eklendi
B-çift tip treyler eklendi.
Almanya haritası Güncelleme kısmı ( devamı )
Aydınlatma iyileştirmeleri (ATS ile senkronizasyon)
AI kamyonlarda güç / hava yolları eklendi. (isteğe bağlı)
Rendering hızlandırma.
Otomatik park freni seçeneği - varsayılan olarak devre dışı.
Fransa'daki hız sınırı bazı yollarda 80 KPH'ye düştü.

Mod Uyarısı: 
Tamamen yeniden tasarlanan römork kargo mantığı (kargo verileri, römork verileri, ekonomi vb.) Çoğu modda çalışması için zaman gerekebilir.

 

-Alıntı

Link to comment
Share on other sites

ben güncelledim oyunu steam üzerinden ;hatta tüm modları bile sildim hepsini sildim ;atölyeden indirdiklerimi bile ;dorsemide yarattım yaptım tırımıda özelleştirdim buraya kadar sıkıntı ancak normal iş aldığım zaman belirli dakika içinde oynayabiliyorum ekran gidip geliyor yüklediği görevi tekrar yüklüyor yine oynuyorum sonra oyundan atıp EURO TRUCK SİMULATOR 2 STEAM ÇALIŞMAYI DURDURDU ! diyor ;sizce bu normalmi ve sıkıntısız oynuyodum hata vermeden ama 1.32 beta da hata veriyor (neden olabilir?)

dediğim gibi tüm modları sildim ama iş aldığım zaman hata veriyor  nedense 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, turamanduru3 said:

ben güncelledim oyunu steam üzerinden ;hatta tüm modları bile sildim hepsini sildim ;atölyeden indirdiklerimi bile ;dorsemide yarattım yaptım tırımıda özelleştirdim buraya kadar sıkıntı ancak normal iş aldığım zaman belirli dakika içinde oynayabiliyorum ekran gidip geliyor yüklediği görevi tekrar yüklüyor yine oynuyorum sonra oyundan atıp EURO TRUCK SİMULATOR 2 STEAM ÇALIŞMAYI DURDURDU ! diyor ;sizce bu normalmi ve sıkıntısız oynuyodum hata vermeden ama 1.32 beta da hata veriyor (neden olabilir?)

dediğim gibi tüm modları sildim ama iş aldığım zaman hata veriyor  nedense 

 

Merhaba Sevgili, @turamanduru3;

 

Bu problem genellikle bazen Scs Software'nin, çıkarmış olduğu Beta sürümündende kaynaklanabilir ve/veya sizdende kaynaklanabilir :) Veya 1.32 sürümünde kullanmış olduğunuz bir mod var ise, buda buna bir engel olabilir. Şimdi sizlerle beraber bu problemin çözüm yollarını deneyelim ki kafanızda böyle bir dert tasa kalmasın ^_^

 

Oyun Ön Belleğinin Bütünlüğünü Doğrulama

- Bazen, bilgisayarı ani kapatmalarda, oyun dosyaları hasar görmüş olabilir, bu tür durumlarda oyunu tamamen silip geri yüklemek yerine (Oyun Dosyaları) bütünlüğünü doğrulamak bize yardımcı oluyor bu işlem siz oyununuzun eksik dosyalarını, oyunu silmeden eksik dosyalarınız kurulacak, peki bu işlemi nasıl yapacaksınız? Bunun için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

 

1-) Steam hesabınızı açın,

2-) Steam hesabınızı açtıktan sonra, Kütüphane bölümüne gelin,

3-) Kütüphane bölümünüzden (Euro Truck Simulator 2'yi) aratın,

4-) Kütüphanenizde, Euro Truck Simulator 2'yi bulduktan sonra, Özellikler diyip Yerel Dosyalar bölümüne tıklayın,

5-) Yerel dosyalar bölümüne tıkladıktan sonra, (Oyun Ön Belleğinin Bütünlüğünü Doğrula) seçeneğine tıklayınız.

Yapmış olacağınız bu işlem, bir indirme işlemi gibidir, lakin bu işlem bilgisayarınızın hızına göre birkaç saniye ve/veya dakika sürebilir, ve bu işlemin tamamlandığını farzediyoruz, bu işlem tamamlandıktan sonra, oyunumuzu açalım bakalım bu problem halen devam ediyormu, eğer devam ediyorsa Belgelerim/EuroTruckSimulator2/Profiles (Profilinizin dosyasını alıp masaüstüne sürükleyin) ve ardından Belgelerim/EuroTruck Simulator2 klasörünü komple yedek almadan siliniz

  • HaulieLove 1

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

 

 

                                                                                       

 

Link to comment
Share on other sites

yerel dosyalar işini yaptım aynı profilime girdim yine aynı hatayı verdi ama benim oynadığım profil de 1.31 e ait modlar vardı hepsini sildim 1.32 ye yükselince tamamını sildim acaba yeni profilmi açmam lazım sıfırdan ??

 

hatta ve hatta oyunu silip tekrardan yükledim hiçbir beta sürümüne katılmadıyı seçtim onda oluyor 1.31 e iniyor 1.32 beta ya tıkladığım zaman güncelliyor ama oyundan atıyor işte böyle bir sorunla karşıkarşıya kaldım ve ilk defa böyle bişi başıma geliyor önceki sürümde yani 1.31 de hata vermeden oynuyordum oyunu güncelledi 1.32 ye hata vermeye başladı 

Edited by .weezy
merged.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.