Jump to content

Rangi w strukturze TruckersMP


BoSsik2

Recommended Posts

truckersmp-logo.png

Drodzy gracze!

Prawdopodobnie wielu z Was interesuje się naszymi strukturami, kto odpowiada za co, co dzieje się “za kulisami” lub z wielu innych powodów. Możecie o tym wszystkim przeczytać w tym temacie, każda ranga została opisana. Proszę pamiętać, każdy z personelu TruckersMP jest wolontariuszem, poświęcamy swój wolny czas na ten projekt co oznacza, że niektóre procesy mogą zająć trochę czasu, ponieważ muszą być wykonane właściwie, aby zapewnić najlepszą jakość. nie otrzymujemy za to żadnego wynagrodzenia.

 

 

Przede wszystkim, poniżej widzicie zdjęcie struktury naszego zespołu.

 

TMP ranks.png

 

 

To jest tylko przedstawienie trybu komunikacji, nie drogi do awansu

 

Jak łatwo zauważysz, mamy dość skomplikowany system. Dlatego czas poznać szczegóły!

 


Główna Administracja 


 

Developer

 

Osoba, która tworzy moda, tj. pisze kod multiplayera (aplikacja/serwery/inne), lub tworzy stronę internetową. Zajmuje się także serwerami i bazami danych. Obecnie ranga Developera jest najważniejszą funkcją w zespole, nie znaczy to jednak, że taka osoba zajmuje się wszystkim. Zadanie to należy także do pozostałych członków zespołu.Pamiętaj, że Programista nie zajmuje się sprawami banów, odwołań czy innymi tego typu zagadnieniami. Jednakże, do programisty można pisać w przypadku wykrycia błędów na stronie, w grze oraz o innych dziwnych sytuacjach które nie zostały jeszcze zauważone i naprawione. Dodatkowo, te osoby są odpowiedzialne za dodawanie zawartości stworzonej przez  Add-On Team.

 

Project Manager 

 

Odpowiada za cały zespół i projekt. Współpracuje bezpośrednio z Developerami. Pilnuje, by projekt rozwijał się w dobrym kierunku. Odpowiada bezpośrednio za Support Managerów, Community Managerów, Community Moderation Managerów , Media Managerów, Game Managerów , Event Menagerów oraz Add-on Menagerów. Project Manager zapoznaje się także z opiniami i pomysłami swojego zespołu i graczy. Dba o to, by każdy zespół działał dobrze a projekt nieustannie piął się w górę!

Jest Wspomagany przez Vice Project Menagera który jest pomocną dłonią i zajmuje się tymi samymi obowiązkami, ale z mniejszą ilością uprawnień co do jakiś decyzji.

 

Human Resources

 

Human Resources (zarządzania zasobami Ludzkimi) jest zespołem, który jest odpowiedzialny za kwestie związane z personelem i administracją wewnętrzną. Są po to, aby rozwiązać wszelkie kwestie z członkami zespołu, wraz z postępowaniem dyscyplinarnym. Są również odpowiedzialni za zatrudnanie i zwalnanie ludzi, w tym za zajmowanie się rekrutacją, wyszukiwaniem talentów i etapami rekrutacji, takimi jak prowadzenie wywiadów z kandydatami.

 

Community Manager 

 

Jest odpowiedzialny przede wszystkim za dobre relacje między Administracją a Graczami. Odpowiada także na zgłoszenia/raporty zamieszczane przez Graczy w zakładce Feedback by zapewnić jak największy komfort i przyjemność z gry. Poza tym wchodzą w interakcję z ludźmi na platformach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook. Wraz z Menadżerem ds. Mediów i wydarzeń planują wiele rzeczy, aby promować pewne wydarzenie lub projekt, aby mod był bardziej atrakcyjny dla publiczności.

Jeśli masz jakiś problem, zawsze możesz skontaktować się z Community Managerem, a on zrobi wszystko, co w jego mocy, aby Ci pomóc. Menedżerowie poinformują Cię o nowych działaniach, wydarzeniach i innych wiadomościach, pisząc posty na blogu lub ogłaszając rzeczy na wyżej wymienionych platformach.

Community Menager  jest również odpowiedzialny za pozytywną atmosferę, powinieneś skontaktować się z nimi, jeśli masz problem z członkami zespołu, pewnymi karami lub ogólną opinią. Pamiętaj jednak, że zapytania dotyczące banów są rozpatrywane przez Game Menagerów

 

Game Manager 

 

Odpowiada za wszystkich Team Liderów, Game Moderatorów , Trial Game Moderatorów i Trial Game Moderatorów obserwatorów . Zajmuje się tworzeniem zasad obowiązujących na serwerze, przygotowuje specjalne eventy i oraz ich regulaminy.

Z Game Managerem powinieneś kontaktować się w przypadku nadużyć ze strony Game Moderatora lub jeśli masz jakiekolwiek inne zastrzeżenia lub propozycje dotyczące funkcjonowania tej rangi.
Game Manager odpowiada również za transfery z innej roli do Game Mod. Jeśli chcesz złożyć skargę na kicka lub ban, odrzucony raport lub cokolwiek innego związanego z aspektem gry, zdecydowanie kontaktujesz się z właściwymi osobami, pisząc do Game Menedżerów!

 

Community Moderation Manager 

 

Osoba, która zajmuje to stanowisko, ma do czynienia ze wszystkimi Forum, Discord, Social Media (np. Facebook) i społecznymi pytaniami o moderację. Zespół Moderatorów Społeczności( Community Moderator Team) znajduje się pod kontrolą tych Menedżerów . Zapewniają one zatrudnienie odpowiednich osób, aby pomóc w moderowaniu Forum, Discord i oficjalnej publicznej grupy (Angielskiej ) na Facebooku. W razie problemów można wysłać zgłoszenie na dana osobę ,  które zostanie odpowiednio sprawdzone i zostaną wyciągnięte konsekwencje

 

Support Manager 

 

Odpowiada za panel pomocy (helpdesk) na stronie  https://support.truckersmp.com  Upewnia się, że Gracze otrzymują odpowiednią pomoc, sprawdza także działy pomocy na forum oraz dział pomocy technicznej. Jako menedżer, osoba ta jest odpowiedzialna za rekrutację, nowych pracowników na okres próbny i awansowania ich do pełnej rangi . Wszelkie zapytania dotyczące teamu Support są  przez niego obsługiwane. Obsługiwane są również Feedbacki dotyczące pomocy technicznej. Jeśli masz jakieś pytania lub problemy, napisz do niego.

 

Media Manager 

 

Zajmuje on się  w całości pracownikami  Media Teamu, Dba o to aby nowe treści były publikowane. Na przykład tworzone są filmy, zdjęcia . Dodatkowo zajmuje sie  rekrutacja do zespołu media. Podczas oficjalnych konwojów lub wydarzeń Media Manager dba o to, aby jego zespół znalazł w najlepszych miejscach, by zrobić niesamowite nagranie na media społecznościowe lub aby uczcić udane wydarzenie.

 

Translation Manager

 

Ta osoba zarządza zespołem tłumaczy. Upewnienia się, że wszystko udostępnione społeczności jest dostępne w różnych językach! posty i blogi będą dostępne w różnych językach, więc wszyscy w społeczności wiedzą, co zamierza TruckersMP. Ta osoba ma doświadczenie w pracy z różnymi językami. Wszelkie zapytania dotyczące tłumaczonych rzeczy należy przekazywać tej osobie.

 

Event Manager

 

Ta osoba musi zajmować się zarówno tworzeniem, jak i organizacją wydarzeń publicznych i wewnętrznych konwojów personelu. Wszystko, co dotyczy wydarzenia, jest przez niego obsługiwane. Dba o to, aby Event zespół prawidłowo zajmował się kontrolą eventu i wszelkich zdarzeń. Na koniec koordynuje zadania zespołów z Menedżerem ds. Mediów, aby mieć pewność, że wszystko idzie w parze.

 

Add-On Manager

 

Tak zwany 'Mały Developer'. Jego główne obowiązki należą do edytowania mapy, i modów. W porównaniu do innych Managerów, on nie tylko zajmuje się jego drużyną ale i wszystkim innym. Interesujące i zaskakujące modyfikacje są przez niego rozwijane i tworzone. Jedno z jego zadań jest też ulepszanie już utworzonych rzeczy. Jeżeli czujesz że twój pomysł musi być koniecznie dodany do Mulitplayera, to się koniecznie z nim skontaktuj! Jak każdy menedżer innego zespołu,  zajmuje się  procesem rekrutacji do Add-On Teamu, aby zapewnić, że nowi ludzie mają wystarczająco dużo cech, aby pomóc TruckersMP rozwijać się jeszcze lepiej.

 

 


Administracja


 

Game Moderator Team Leader 

 

Pomaga Game Managerowi w zarządzaniu zespołem Game Moderatorów oraz Trial Game Moderatorów i Trial Game Moderator Obserwatorów . Osoba na tym stanowisku sprawdza aktywność Game Moderatorów, trenuje obecnych i szkoli tych na okresie próbnym. W razie potrzeby może udzielić pomocy każdemu Game Moderatorowi jeśli będzie jej potrzebował. Ponieważ jest to głównie ranga zawierająca pracę wewnętrzną w środku teamu , nie powinieneś wysyłać wiadomości do tych osób, chyba że chcesz wiedzieć coś na temat zasad ,  lecz tylko wtedy kiedy nikt z Game Menagerów lub Projekt Menagerów nie jest dostępny w tym czasie.

 

Game Moderator

 

 Są odpowiedzialni za Banowanie lub Kickowanie ludzi w razie potrzebny , pilnują porządku w grze i na stronie. Czuwa, by serwery były wolne od oszustów, trolli i innych graczy niestosujących się do regulaminu. W takich przypadkach Game Moderator może nałożyć bana lub wykopać gracza z serwera. Oprócz raportów w grze, Game Moderatorzy obsługują stronę http://truckersmp.com/reports/create na której można zgłosić gracza łamiącego regulamin poprzez przesłanie nam nagrania lub screena z przewinieniem.Raporty internetowe są ważnym aspektem pracy Moderatora Gry, ponieważ każdy z nich z pewnością zostanie przejrzany. Jednak ze względu na duże obciążenie pracą może to zająć trochę czasu, co oznacza, że należy zachować cierpliwość.


Report Moderator

 

Ranking ten obsługuje zgłoszenia na stronie internetowej i odwołania związane z wydanymi zakazami. Osoba z tą pozycją nie ma uprawnień w grze, ale działa na raportach wysłanych na stronę  tylko po to, aby zorientować się, jak będzie wyglądać zadanie Moderatora Gry i jakie sytuacje mogą wystąpić w grze. W związku z tym szkolenia i doświadczenie są zdobywane, aby szybciej podejmować decyzje po przyznaniu uprawnień do gry.

 

Trainee

 

Jest to pozycja, którą każdy nowy członek zespołu Game Mod musi przejść. Kilka dni podstawowego szkolenia i testowania zdrowego rozsądku to główna idea tej rangi. Lider gry, który opiekuje się obserwatorem przekazuje całą swoją wiedzę tej osobie. Na każde pytanie i zapytanie zostanie udzielona odpowiedź, dzięki czemu osoba z tą ranga będzie gotowa do rozpoczęcia pracy nad raportami i odwołaniami na stronie po uzyskaniu uprawnień.

 

Community Moderator 

 

Obecnie jest to wspólny ranga do  prac moderatorskich na forum, na Discord i na angielskiej publicznej grupie TruckersMP na Facebooku. W zależności od potrzeb ludzie zajmują się jedną z tych głównych platform, aby zapewnić, że wszyscy przestrzegają zasad. W przypadku naruszenia przepisów podejmowane są odpowiednie kary. Bez względu na to, na jakim koncentruje się dany moderator , zawsze możesz skontaktować się z jednym z nich, jeśli masz coś niewłaściwego do zgłoszenia. Upewnij się, że masz wystarczające dowody, kiedy to robisz. Ponieważ nie mają żadnych specjalnych uprawnień, nie ma sensu pytać ich o jakiekolwiek bany lub odwołania

 

Support Team 

 

Ranga ta jest bardzo ważną rolą w zespole, ponieważ ci ludzie zapewniają pomoc techniczną użytkownikom, którzy jej potrzebują. Począwszy od rangi Trial, osoba ta pomaga ludziom zarówno na forum, jak i panelu pomocy na stronie https://truckersmp.com/support.  Jeśli nie możesz zalogować się do gry bądź launchera, uzyskasz błąd połączenia lub po prostu napotkasz inne problemy techniczne, możesz przesłać zgłoszenie, a oni ci pomogą jak najszybciej.

 

(Support) Trainee

 

Każdy nowy Support musi przejść przez tę rangę, aby nauczyć się, jak zachować profesjonalizm i jak prawidłowo wykonywać swoje przyszłe zadania jako członek zespołu Trial i Full Support. Ich sesje szkoleniowe będą obserwowane i prowadzone przez Kierownictwo Support-u.

 

Translator

 

Ranga tłumacza odpowiada za tłumaczenie postów dla społeczności. Upewnieniają się, że społeczność rozumie, co dzieje się w TruckersMP. Są ekspertami w językach, którymi mówią. Pracują pod nadzorem Menedżera Tłumaczeń, aby pomóc społeczności. Możesz nie widzieć ich pracy bezpośrednio, ale zawsze są zajęci tłumaczeniami.

 

Trial Translator

 

Jest to stopień, który każdy nowy członek Zespołu Tłumaczy otrzyma w celu doskonalenia swoich umiejętności w okresie szkolenia. Cała ich praca jest monitorowana przez menedżerów, aby zapewnić jakość każdego tłumaczenia, dopóki nie zostanie udostępnione społeczności.

 

Media Team 

 

Składa się z osób, które organizują wiele rzeczy, takich jak nowe treści w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, YouTube i Twitch). Podczas oficjalnego konwoju lub wydarzenia wykonują zdjęcia i filmy aby można było zaprezentować jak wyglądał konwój  Jeśli jesteś ekspertem w zakresie edytowania filmów, Photoshopa lub innych umiejętności związanych z mediami, z pewnością powinieneś wysłać im swoje dzieła, aby wesprzeć ich pracę.

 

Event Team 

 

Ten team zapewnia, że nasze wydarzenia przebiegają sprawnie, zapewniając wskazówki dla graczy biorących udział w naszych oficjalnych wydarzeniach. Pomagają również w początkowym planowaniu tych wydarzeń , kontrolują konwoju, co czasami wymaga przywileju prowadzenia samochodu policyjnego, to kolejne zadanie tego zespołu. Umiejętności planowania wydarzeń są zawsze wymagane, ci ludzie dużo wiedzą i mogą w razie potrzeby pomóc.

 

Add-on Team

 

 Robi to samo co odpowiedni Manager. Wielkim obliczem tej drużyny jest mapowanie, i tworzenie modów.  Dostarczają społeczności wspaniałe rzeczy aby ulepszyć ich wrażenia z rozgrywki.

 


 

Gracz

 

Osoba, która korzysta z naszej modyfikacji i przestrzega zasad, na które musiał się zgodzić podczas logowania. Krótko mówiąc, to ty!

 

 

 

 

Jeśli masz pytania o to, jak działa struktura naszego zespołu, możesz pisać i pytać. Należy jednak pamiętać, że negatywne  komentarze  ten temat zostaną usunięte, ponieważ nie wnoszą one żadnej wartości. Dziękujemy

 

Zespół TruckersMP 

 

 

 

Post Zaktualizowany 09.12.2019

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.