Jump to content

Jak nagrać dowody do zgłoszenia bez programu do nagrywania?


Recommended Posts

  • Web Developer

Masz już dość nagrywania dowodów używając zewnętrznych programów, które zużywają dość duże zasoby Twojego komputera? Tracisz czas na edytowanie długości filmików do Reportów? Jest na to rozwiązanie.

 

 

Ale co to jest?
Windows 10 zawiera funkcję o nazwie "DVR z gry" do nagrywania wideo w ramach każdej zweryfikowanej gry. Zarówno Euro Truck Simulator 2 jak i American Truck Simulator należą do tej kategorii. Ta funkcja jest podobna do tej użytej w NVIDIA Shadowplay i Replay Buffer w OBS, lecz bez ciężkich procesów w tle, dzięki czemu Twoja gra jest bardziej płynna, ponieważ "DVR z gry" jest dołączony i zoptymalizowany w systemie operacyjnym.

 

 

Jak to działa?
To proste. Wchodzisz do gry i kiedy chcesz nagrać coś co się właśnie stało, naciskasz kombinacje klawiszy WIN+ALT+G. Spowoduje to utworzenie pliku wideo w określonym folderze.

 

Na przykład: Jedziesz sobie spokojnie i nagle nadjeżdza Scout z NCZ hackiem i wysyła Cię do innego wszechświata. Po zreportowaniu delikwenta w grze ( Wiadomo, że i tak nikt nie przejrzy ), naciskasz kombinację klawiszy WIN+ALT+G, a klip wideo z tym co się wydarzyło w ostatnich 15, 30 sekundach lub więcej ( zależnie od konfiguracji ), zostanie zapisany w wybranym wcześniej przez Ciebie folderze.
 

 

Co potrzebuję?

  • Windows 10 Creators Update ( 1703, Build 15063) lub wyższy. Prawdopodobnie i tak już spełniasz te wymagania.

 

 

Co muszę zrobić?
 

1. Wejdź w "Ustawienia"

 

4ocBWMC.png

 

 

2. Wybierz "Granie":

 

EmlIQ21.png

 

 

3. W zakładce "Pasek Gry" sprawdź czy zaznaczona opcja jest włączona:

 

yq3QGbc.png

 

 

4. W zakładce "DVR z gry" również sprawdź czy zaznaczona opcja jest włączona:

 

Notka: Nie zapomnij o wybraniu ilości sekund, które mają być nagrane przed wciśnięciem kombinacji klawiszy. Osobiście polecam 30 sekund lub 1 minuta. Zazwyczaj więcej nie potrzeba.

 

yxpL8vA.png

 

 

5. (Opcjonalnie) W zakładce "DVR z gry" możesz wybrać czy wideo ma mieć dźwięk:

 

Notka:

  •  Kiedy chcemy zgłosić kogoś za Ramming, Reckless Driving, Hacking itp, opcja nagrywania dźwięku może pozostać wyłączona, gdyż wtedy wielkość pliku wideo będzie mniejsza, a w takich przypadkach dźwięk nie jest konieczny jako dowód.
  •  Kiedy jednak chcemy zgłosić kogoś za CB Abuse ( Spam, Obrażanie ) trzeba mięć tą opcję włączoną, ponieważ w innym przypadku nasze zgłoszenie może zostać odrzucone.

 

OdJTaez.png

 

 

6. (Opcjonalnie) W zakładce "DVR z gry" możesz wybrać czy dźwięk ma być nagrywany tylko z gry czy wraz z dźwiękami systemowymi: 

 

Notka: Włączenie tej opcji może być przydatne, kiedy podczas gry słuchasz w tle Spotify itp. i nie chcesz żeby piosenka której obecnie słuchasz również się nagrała.

 

jAft85A.png

 

 

7. (Opcjonalnie) W zakładce "DVR z gry" możesz wybrać właściwości wideo:

 

Notka: Domyślne ustawienia (30 FPS, Standard) wystarczają w zupełności jako dowód do zgłoszenia.

 

zCiJ1Yx.png

 

 

 

Czy to koniec?
Tak, możesz teraz włączyć grę i zarejestrować to co się wydarzyło naciskając kombinację klawiszy WIN+ALT+G (Możesz dodać inną kombinację w zakładce "Pasek gry"). Domyślnie, filmiki zapisywane są w C:\Users\TWOJA_NAZWA\Videos\Captures

 

 

 

Źródła:

oraz

 

Poradnik opracowany przez: @Gonzalox

Tłumaczenie: @Kid Fabi

 

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 11/4/2018 at 4:44 PM, ASUS12311 said:

Osobiście korzystam z plays.tv ze względu an słabego laptopa a kompa póki co nie mam więc muszę grac na czym mam i obsa bym nie uciągnął a skoro jednemu administratorowi nie pasowała pixeloza na któryj było i tak widac to mi się coś takiego przyda na pewno i po próbuję :) dzięki za przetłumaczenie poradnika :P 

Polecam przetestować też Nvidia Shadowplay albo AMD ReLive w zależności jaką masz kartę graficzna no i czy komputer da radę.

W przypadku Nvidii ona nic nie zabiera fps a jak już to minimalne wartości. :) 

W przypadku AMD myślę, że podobnie ale tutaj się nie wypowiem bo osobiście posiadam Nvidie. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer
3 hours ago, Lil_Violent said:

Polecam przetestować też Nvidia Shadowplay albo AMD ReLive w zależności jaką masz kartę graficzna no i czy komputer da radę.

W przypadku Nvidii ona nic nie zabiera fps a jak już to minimalne wartości. :) 

W przypadku AMD myślę, że podobnie ale tutaj się nie wypowiem bo osobiście posiadam Nvidie. :) 

 

Z osobistych doświadczeń z Shadowplay i kartami Nvidia GTX mogę stwierdzić, że przy słabszych kartach, dało się odczuć mniejsze FPSy. Jednak przy kartach GTX 1060+, takowe spadki nie są odczuwalne w ogóle. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jakby ktoś szukał zakładki "DVR z gry" - w ostatniej aktualizacji Windowsa 10 zmieniła ona nazwę na "Ujęcia".
Ot taka mała informacja gdyby ktoś zafiksował się w tym momencie, że nie ma tej zakładki. Ma, tylko pod inną nazwą.

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer
On 12/8/2018 at 11:30 PM, d(=^・ω・^=)b said:

Jakby ktoś szukał zakładki "DVR z gry" - w ostatniej aktualizacji Windowsa 10 zmieniła ona nazwę na "Ujęcia".
Ot taka mała informacja gdyby ktoś zafiksował się w tym momencie, że nie ma tej zakładki. Ma, tylko pod inną nazwą.

 

Dziękuję za informacje. :)  U mnie co prawda wciąż jest pod nazwą "DVR z gry", nie mniej jednak niektórzy mogą mieć "Ujęcia".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Pamiętam gdy ta funkcja wchodziła do Windowsa i chciałem z niej skorzystać ale szybko z niej przestałem korzystać a to ze względu na to ze funkcja Windows DVR ogranicza wyświetlanie klatek na sekundę, bynajmniej w moim przypadku. Więc pierwsze co robię po z formatowaniu komputera to wyłączam ta funkcje w pierwszej kolejności.

 

Gdy zrobiłem re-search na forach Windowsa, okazało się ze nie jestem jedyny z tym problemem. Nie wiem, może wina leżała po błędnej konfiguracji DVR.

Tak wiec jeżeli by się ktoś zastanawiał dlaczego nie ma więcej niż 30 klatek na sekundę, to wiecie co zrobić. Możliwe ze ten błąd został wyeliminowany po tych paru latach lecz ja preferuje program od nvidii.

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.