• Announcements

    • LIGHTOFGOD

      Active Recruitments   02/25/18

      Community Moderator Recruitment - 23rd of May to 15th of July 2018   Find out more information, here:     Support Team Recruitment - 14th of July to 14th of August 2018   Find out more information, here:     Add-On Team Recruitment - 14th of July to 14th of August 2018   Find out more information, here:      

Question

bildiğimiz üzere gerçek hayattaki çekicilerde retarder kullanılmakta amacı doğrudan fren sistemini kullanmadan aracı yavaşlatmak.ve bu özellik oyudada mevcut.Ancak gücü 1. kademede dahi çok yüksek ve çekiciye gaz vermeyi bıraktığımız anda retarder veya motor freni açmamama rağmen hızlı bir yavaşlama söz konusu sizce oyundaki retarder gücünü kodlarla vb şeylerle düşürmek mümkün mü?Örneğin  1.kademede %50 tutuyorsa bunu %10 a düşürmek gibi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ayarlar>Oynanış>Fren Gücü burayı bulup freni en sona alırsanız düzelebilir.

-Motor freni ve retarderi ayrı ayrı kullan !

-Retardarin kademeleri var genelde 3 kademedir ve ilk kademe en yavaş son kademe de en hızlı olanıdır bunu şu şekilde sıralandıora biliriz 1. kademe : %25 2. kademe: ; %50 3.kademe : %75 şeklinde.

-Ve tırının şanzımanına görede değişebilir yani servise gidip en iyi ( ama retarder olmasına dikkat ederek ) şanzımanı seçebilirsin

-ayrıca virajlarda retarder açarsan devrilebilirsin veya kontrolü kaybedip kaza yapabilirsin!

 

Umarım yardımcı olurum.

İyi günler :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Hız sabitleyiciyi düşük bir hızda (30km/h üzerinde) sabitler ve gaza basarsanız gazı bıraktığınız an sabitlenen hıza geri düşecektir. Bi nevi retarder veya dep fren yapmış olur. Göstergede ikaz lambası yanar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now