Jump to content

Recommended Posts

Öncellikle hepinize merhabalar, bu rehberi yapmamın amacı bazı oyuncuların işaretleri yeteri kadar bilmemesi ve bunun sonucunda doğan kazalar, en azından bu rehber ile biraz da olsa bu kazaların önüne geçmeye çalışmak istiyorum.

Foruma biraz baktım(Türkçe Forum) ve böyle bir rehber daha önceden göremedim eğer varsa lütfen bilgilendirin rehberi kaldırırım. Neyse daha fazla uzatmadan rehberimize başlayalım...

Dur Tabelası

stop.png.9d29940b26c25584b11e9da4e25ce718.png

Bu tabela genelde tali yoldan ana yola çıkışlarda kullanılır, bu tabela olduğu zaman hızımızı oldukça yavaşlatarak o kavşağı geçmemiz gerekir. Eğer sağdan veya soldan gelen giden olur ise o kişilere de yol vermemiz gerekir.

Yol Ver Tabelası

giveway.png.96ee48ed747331d42f69437da79b61bc.png

Bu tabela genelde karşıdan karşıya geçişlerde kullanılır, ben en çok d-c yolunda köprü altında görüyorum. Bu tabela olduğu zaman sağdan veya soldan gelene yol vermek zorundayız.

Anayol Tabelası

traffic-sign-the-main-road-stock-illustration__k1289079.jpg.ddb699ceafbdebfe2d717e437b19997a.jpg

Bu tabela yolun anayol olduğu belirtir. Tabela eşkenar dörtgen şeklindedir, bu sayede sağınıza solunuza bakarken yol hakkının kimde olduğunu anlayabilirsiniz. Bu tabela kime dönükse yol hakkı onundur.

Sağa Doğru Tehlikeli Viraj Levhası

5b2fae0768e77_indir(4).png.f90e1d2fb6155d9b27a6caf8a2f8f8c6.png

Bu tabelayı gördüğünüz zaman hızınızı biraz düşürmeniz gerekebilir çünkü sağ doğru virajın olduğunu belirtiyor.

Sola Doğru Tehlikeli Viraj Levhası 

5b2fae5885bdc_indir(5).png.dbf7eee2b182113cd5fb7981dc6fc7c9.png

Bu tabelayı gördüğünüz zaman hızınızı biraz düşürmeniz gerekebilir çünkü sola doğru virajın olduğunu belirtiyor.

Öndeki Aracı Geçmek Yasaktır.

0b6d45075b60790b4db179c52b6b0807

Bu tabelayı gördüğünüz yerler genellikle viraj ve gidiş geliş yönlerdir. Bu tabela olduğu zaman öndeki aracı sollamanı yasak ve tehlikelidir.

Birleşik Yol Çizgileri

ise-gec-kalmamak-icin-yol-cizgilerini-degistirdi_927c5919-323f-4a47-986d-123392ea0f50.jpg

Bu şekilde olan yollar da iki şeride de öndeki aracı sollamak yasak ve tehlikelidir.

Arkadaşlar başlıca önemli olan yol işaretlerini ve levhalarını yazdım. Lütfen bunlara uyarak sürelim.Herkese iyi kamyonculuklar....