Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Typowe problemy / pytania. PROSZĘ PRZECZYTAĆ PRZED WPISEM!


Recommended Posts

Pamiętaj, że nie biorę odpowiedzialności za żadne rozwiązania opublikowane w tym wątku. Te rozwiązania zostały zebrane ze wszystkich forów i zostały połączone w jeden wątek, aby pomóc użytkownikom w rozwiązaniu najczęstszych problemów lub w odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Jeśli Twój problem nie został wymieniony lub nie został rozwiązany za pomocą tego wątku, utwórz nowy wątek w sekcji "Pomoc" ( https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/56-pomoc/ ) lub skontaktuj się z Supportem (http://truckersmp.com/support/ ) w celu uzyskania dalszej pomocy. 

 

Języki:

English

German

 

Użyte skróty:
ETS2 - Euro Truck Simulator 2
ATS - American Truck Simulator
WoT - World of Trucks

Częste problemy
 

 

Jak znaleźć prawidłowy link do katalogów gier?

Quote

 

Krok 1)
W swojej bibliotece Steam kliknij prawym przyciskiem myszy ETS2 / ATS, a następnie wybierz "Właściwości". 
 

 Krok 2)
Wybierz kartę "Pliki lokalne", a następnie kliknij "Przeglądaj pliki lokalne". 
 

Krok 3)
Skopiuj ścieżkę katalogu, i wklej w odpowiednie miejsce w instalatorze.

 

Uruchomiłem tryb wieloosobowy, natomiast uruchomił się tryb jednoosobowy.

Quote

Rozwiązanie 1)
Upewnij się, że uruchamiasz tryb multiplayer za pośrednictwem pobranego Launchera, a nie bezpośrednio przez Steam.

 

Rozwiązanie 2)
Upewnij się, że nie masz włączonej żadnej bety (chyba, że jest to konieczne). Możesz to sprawdzić, klikając prawym przyciskiem myszy ETS2 / ATS w swojej bibliotece, wybierając Właściwości i przechodząc do zakładki "Beta".

 

Rozwiązanie 3)
Upewnij się, że konto użytkownika jest administratorem komputera. Uruchom Steam i Launcher jako administrator. Możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na ich ikony i wybierając "Uruchom jako Administrator".

 

Rozwiązanie 4)
Upewnij się, że używasz najnowszej wersji trybu multiplayer.

 

Wciąż dostaję komunikat "Unsupported Version detected".

Quote

Rozwiązanie 1)
 

Krok 1) 
Wejdź do swojej Biblioteki Steam, kliknij prawym przyciskiem myszy ETS2 / ATS i wybierz "Właściwości". 

 

 Krok 2)
Wybierz zakładkę "Betas".

 

Krok 3)
Wybierz wersję beta, którą obsługuje obecnie Tryb wieloosobowy (znajdź wersję na https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/12-development-announcements/ ) i włącz tę wersję beta.

 

Krok 4)
Poczekaj, aż Steam zakończy pobieranie aktualizacji.

 

Rozwiązanie 2)
Poczekaj, aż programiści TruckersMP wypchną aktualizację, która obsługuje najnowszą wersję gry.

 

Brak dostępnych ofert pracy.

Quote

Nie mam ciężarówki

 

Krok 1)
Przejdź do katalogu "Moje dokumenty", a następnie wybierz "Euro Truck Simulator 2" lub "American Truck Simulator".

 

Krok 2)
Otwórz config.cfg za pomocą Notatnika i edytuj następujące wartości:
- Zmień uset g_console na 1 
- Zmień uset g_developer na 1

(możesz użyć CTRL + F do szybkiego wyszukiwania)
 

Krok 3)
Wejdź do gry, otwórz konsolę za pomocą przycisku `(powyżej TAB) i wpisz g_force_economy_reset 1  i naciśnij ENTER.

 

Krok 4)
Zamknij i ponownie załaduj profil.

 

Uwaga: To nie jest stałe rozwiązanie i może denerwować, ponieważ będziesz musiał robić to za każdym razem. Zaleca się grać w trybie jednoosobowym, dopóki nie masz własnej ciężarówki, a następnie zacząć grać w trybie gry wieloosobowej. Powtarzając ten proces, wystarczy ponownie postępować według kroku 3 oraz 4.

 

 Posiadam ciężarówkę

Rozwiązanie 1)
Odpoczynek na parkingu. 

 

Rozwiązanie 2)
Szybka podróż do jednego z warsztatów. 

 

Rozwiązanie 3 )
Użyj F7, a następnie ENTER, aby znaleźć się na serwisie.

 

Rozwiązanie 4)
Odwiedź poszczególne firmy i sprawdź, czy mają jakieś zlecenia (przejedź zieloną ikoną przy wejściu do każdej firmy).

 

Rozwiązanie 5)
Użyj promu lub podobnego przejścia.

 

Wiadomość "Twoja wersja protokołu klienta nie jest zgodna z serwerem".

Quote

Musisz pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację trybu multiplayer. Pobierz najnowszą aktualizację ze strony http://truckersmp.com/ .


Kiedy próbuję pobrać grę wieloosobową, pojawia się powiadomienie, że mój profil jest prywatny lub że nie jestem właścicielem gry.

Quote

Rozwiązanie 1)
Musisz posiadać ETS2 (lub ATS) na Steamie.  Family sharing nie działa!
ETS2 można kupić tutaj: http://store.steampowered.com/app/227300/
ATS można kupić tutaj: http://store.steampowered.com/app/270880/

 

Rozwiązanie 2)
Czas gry musi przekraczać 2 godziny. Najlepiej, aby była to wartość większa, bądź równa 3 godzin.

 

Rozwiązanie 3)
Twój profil Steam musi być ustawiony jako Publiczny.

 

Podczas próby zalogowania pojawia się komunikat "Incorrect login".

Quote

Rozwiązanie 1)
Usuń pliki cookie i pamięć podręczną przeglądarki. 

 

Rozwiązanie 2)
Spróbuj przejść bezpośrednio do strony społeczności Steam ( http://www.steamcommunity.com/ ), logując się, a następnie próbując zalogować się przez stronę TruckersMP. 

 

Rozwiązanie 3)
Sprawdź, czy wybrano prawidłowy język na pasku języka i czy wpisujesz znaki, które zamierzałeś wpisać. 

 

Rozwiązanie 4)
Wyłącz wszelkie rozszerzenia lub dodatki, które mogą zakłócać logowanie Steam lub dodatki do Steam (np. ScriptBlocker). 

 

Rozwiązanie 5)
Spróbuj zalogować się przy użyciu innej, niezmodyfikowanej przeglądarki. Na przykład, jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, spróbuj użyć przeglądarki Internet Explorer (bez dodatków) lub Mozilla Firefox. 

 

Rozwiązanie 6)
Spróbuj zalogować się w trybie incognito. 

 

Rozwiązanie 7)
Niepoprawnie wprowadź swoje dane, dopóki nie pojawi się captcha, odśwież stronę i spróbuj się zalogować.

 

Komunikat "Incorrect version of mod".

Quote

Pobierz najnowszą wersję modyfikacji z https://truckersmp.com/

 

Moi wynajęci kierowcy nie działają w trybie wieloosobowym  

Quote

Rozwiązanie 1)
Wybierz kierowanie inną ciężarówką, którą posiadasz, a następnie wróć do normalnej ciężarówki. 

 

Rozwiązanie 2)
Zwolnij i ponownie zatrudnij kierowców. Jest to zalecane tylko wtedy, gdy nie masz wielu wynajętych kierowców.
 

Rozwiązanie 3)
Użyj dwóch różnych zapisów dla trybu multiplayer i singleplayer.

 

'Game changed detected!' taka wiadomość pojawia się za każdym razem, gdy uruchamiam grę.

Quote

Rozwiązanie 1)
Wyłącz wszelkie mody przed uruchomieniem gry wieloosobowej. Modyfikacje nie działają w trybie wieloosobowym (z wyjątkiem kilku).

 

Rozwiązanie 2)
Zapisz swoją grę. Po zresetowaniu ekonomii pracy należy zapisać grę, aby wartość polecenia została automatycznie zmieniona na 0.

 

Rozwiązanie 3)
Po zresetowaniu zadań ręcznie zresetuj polecenie do zera. Otwórz konsolę w grze za pomocą klawisza `i wprowadź g_force_economy_reset 0 .

 

'Invalid email or password', Taki komunikat pojawia się gdy próbuję się zalogować.

Quote

Rozwiązanie 1)
Upewnij się, że logujesz się na konto Steam, które pierwotnie było dołączone do tego konta TruckersMP. 

 

Rozwiązanie 2)
Zmień adres e-mail dołączony do konta TruckersMP. Przykładem może być Yahoo !, Gmail lub Hotmail. 

 

Rozwiązanie 3)
Upewnij się, że symbol @ jest wprowadzany poprawnie. Możesz skopiować symbol w Notatniku, a następnie wkleić go podczas wpisywania adresu e-mail. Możesz również przytrzymać ALT i wpisać 6, 4 za pomocą klawiatury numerycznej, aby utworzyć symbol.

 

Próbuje zainstalować grę wieloosobową dla ETS2, ale instalator pyta o ścieżkę katalogu ATS (lub odwrotnie).

Quote

Odznacz pole "ETS2 Multiplayer" lub "ATS Multiplayer" w zależności od tego, którego nie jesteś właścicielem. Jeśli nie działa w tej samej sesji, zrestartuj instalator.

 

Nie można jechać szybciej niż 90 km / h  lub 110 km / h.

Quote

Limit 90 km / h jest aktywny, jeśli:
a) Masz ogranicznik prędkości zaznaczony w opcjach w grze.
b) Wykonujesz kontrakty WoT.  

 

Limit 110 km / h jest aktywny, jeśli:
a) Grasz na serwerze wymuszającym globalne ograniczenie prędkości

 

Próbowałem zresetować hasło, ale e-mail nie dotarł.

Quote

Rozwiązanie 1)
Sprawdź foldery Spam/śmieci. 

 

Rozwiązanie 2)
Skontaktuj się z TruckersMP Support, który będzie w stanie udzielić Ci pomocy w sprawach związanych z kontem: http://truckersmp.com/support

 

Moje gry zawieszają się (FATAL ERROR).

Quote

Rozwiązanie 1)
Spróbuj uruchomić program uruchamiający TruckersMP jako administrator.

 

Rozwiązanie 2)
Spróbuj zweryfikować integralność plików przez Steam.

 

Rozwiązanie 3)
Idź do Dokumenty -> Euro Truck Simulator 2 (lub American Truck Simulator), usuń plik config.cfg , a następnie uruchom grę.

 

Rozwiązanie 4)
Uruchom narzędzie sprawdzania plików systemowych na komputerze, a następnie uruchom grę w trybie 64-bitowym DirectX.

 

Moja gra się zawiesza.

Quote

Rozwiązanie 1)
Pozwól, aby wszystkie modele wczytały się. Będziesz musiał poczekać, aż wszystko zostanie załadowane, zanim gra zacznie normalnie działać.

 

'Steam ID is already associated with an account'.Taki komunikat pojawia się gdy próbuję utworzyć nowe konto TruckersMP.

Quote

Oznacza to, że już powiązałeś istniejące konto TruckersMP z SteamID, którego próbujesz użyć. Będziesz musiał użyć innego konta Steam, aby utworzyć nowe konto TruckersMP lub zalogować się do istniejącego konta TruckersMP, które ma przypisany ten identyfikator SteamID.

 

Częste pytania

 

 

Jak mogę zmienić swoją nazwę w grze?

Quote

Twoja nazwa w grze jest taka sama jak nazwa Twojego konta TruckersMP.

 

1) Przejdź do https://truckersmp.com/profile/settings  podczas logowania
2) Kliknij "Ustawienia konta"
3) Zmień nazwę użytkownika 
4) Wprowadź swoje hasło, aby potwierdzić aktualizację
5) Zastosuj aktualizację

 

Jak mogę zmienić moje zdjęcie w grze?

Quote

Twój awatar w grze jest taki sam jak twój awatar Steam.

 

1) Przejdź do swojego profilu (musi być zalogowany).
2) Kliknij "Edytuj profil".
3) Załaduj własny awatar i zastosuj aktualizację.

 

Czy mogę uzyskać pliki MP Server?

Quote

Niestety, lecz nie możesz uzyskać takowych plików.

 

Próbuję dołączyć do gry wieloosobowej, jednak gra informuje mnie o tym, że jestem zbanowany.

Quote

Możesz złożyć odwołanie w sprawie zakazu i przedstawić swoje argumenty na temat powodów, dla których nie powinno się zostać zbanowanym, a które następnie zostaną sprawdzone przez administratora, który zadecyduje o utrzymaniu pierwotnej długości zakazu, zmodyfikowaniu długości zakazu lub całkowitym usunięciu zakazu.
Przewodnik:  

 

 

Czy mogę być administratorem gry wieloosobowej?

Quote

Prawdopodobnie nie tak szybko! Jak każdy inny projekt, uzyskałbyś pewną pozycję, pokazując, że jesteś dla niejodpowiedni. Obejmuje to przestrzeganie reguł gry i zasad forum oraz pomaganie innym użytkownikom. Ponieważ istnieje hierarchia rankingowa prowadząca na szczyt, najpierw musisz ubiegać się o najniższą pozycję i pracować. Po rozpoczęciu rekrutacji możesz przesłać swoje zgłoszenie, a kilku wybranych graczy zostanie wybranych, aby rozpocząć podróż w ramach zespołu. 

 

Uwaga: Ciągłe pytanie, czy zostać członkiem personelu, najprawdopodobniej spowoduje, że twoja nazwa zostanie umieszczone na czarnej liście.

 

Czy tryb wieloosobowy obsługuje system Mac?

Quote

Tryb wieloosobowy nie obsługuje Maca.

 

Czy tryb wieloosobowy obsługuje systemy 32-bitowe?

Quote

Tryb wieloosobowy nie obsługuje już systemów 32-bitowych. Jeśli chcesz grać, musisz uaktualnić do wersji 64-bitowej.

 

Jak rozmawiać przez czat głosowy?

Quote

Przytrzymaj przycisk X podczas mówienia w grze.

 

Czy mogę użyć świateł policyjnych lub skóry do mojego samochodu?

Quote

Nie, różne rodzaje syren i skóry policyjnej zastrzeżone są tylko dla administratorów użycie ich spowoduje wyrzucenie z serwera.

 

Które DLC są obsługiwane?

Quote

TruckersMP obsługuje wszystkie DLC wydane w głównej grze. Jeśli używasz jakiejkolwiek zawartości DLC, której inna osoba nie jest właścicielem, nie będzie ona w stanie zobaczyć tej zawartości.
Więcej informacji o DLC można znaleźć link

 

Czy mogę używać modów w trybie wieloosobowym?

Quote

Tylko modyfikacje, które edytują twoją grę zapisywania, są dozwolone w trybie wieloosobowym. Musisz spełnić wymagania, mody i modyfikacje nie powinny wpływać na inne osoby (na przykład powodować awarię gry).

 

Tłumaczenie może się nieco różnic od oryginalnej wersji w języku angielskim.

Oryginalny temat znajdziecie tutaj:

 

Z poważaniem,

Adrian22-PL 
TMP Support Staff

 

Uwaga: Ten temat będzie aktualizowany jeżeli zajdzie taka potrzeba

 

Edited by: @JJay [08.02.2022]

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

 

Kind regards,
Adrian22-PL

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.