Jump to content

Zmniejszenie dystansu ładowania graczy


nismo.

Recommended Posts

Nazwa SugestiiZmniejszenie dystansu ładowania graczy
Opis Sugestii: Chodzi po prostu o to by zmniejszyć odległość ładowania graczy na liście pod "TAB" ponieważ grając dziś na nowej wersji zauważyłem ze ląduje mi kogoś z odległości 700m i pytanie po co ? po co ładuje mi kogoś kto mnie mało interesuje, niestety przez to spadają mi fps w grze i równie dobrze spada chęć na grę, bo gram na takiej konfiguracji, która w trybie jednoosobowym działa płynnie i bez ścin, a wchodzę na multi i jest tragedia. Jestem za tym by ograniczyć to do 100m bo większa ilość nie ma sensu.
 
Przykładowe obrazki: brak 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna? bo nikt jeszcze tego nie napisał a myślę ze wielu graczom to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Druga sprawa, trochę dla leniwców ale niech będzie, że sposób dość sprytny. Przy każdym włączaniu się z dróg podporządkowanych włączając listę graczy widzimy czy można się kogoś spodziewać.100 metrów to zdecydowane przegięcie w drugą stronę, strzelam, że jadąc w konwoju TAB nie obejmie "trzeciej ciężarówki". Pół kilometra to jeszcze taka granica przyzwoitości jak dla mnie, na której system mógłby działać niemniej chyba jest dobrze tak jak jest. Ponadto, w miastach to rozwiązanie i tak nie wpłynęło by drastycznie na skok wydajności.

Link to comment
Share on other sites

Tego raczej niech chłopaki nie ruszają. Odległość ~ 500 - 600 (jednostek w grze) jest całkowicie wystarczająca.

Zmniejszanie tego co prawda zwiększyłoby na słabszych komputerach ilość FPS, ale bardzo dodatkowo unierealistyczniło grę.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

No ale powiedzmy ze jedziesz sobie w konwoju i sie gubisz, to nie lepiej by bylo po prostu na ts'ie gadać?

 

 

ps, myślę ze ts to najwygodniejsze rozwiązanie dla konwojów (by nie pisać na czacie po prostu) i wtedy zgadac sie gdzie kto jest to chyba nie problem, czyż nie ?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem jeżeli ktoś jezdzie wystarczająco uważnie, to się w konwoju nie zgubi...

Przy konwojach i tak ludzie zwyczajowo siedzą na TSach więc komunikacja między przodem a tyłem występuje, to i tak zgubić się nie da.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie na nie jestem.Utrudniło by to funkcjonowanie konwojów.Gdyby wprowadzono twoją sugestię przypuśćmy mamy konwój składający się z 15-20 osób lider patrząc na tabie widzi zaledwie 2 góra 3 składy za sobą, a reszta gdzie?

Link to comment
Share on other sites

No jedzie za nim, ale ich nie widać. I cały klimat konwoju idzie w cholerę. Ja osobiście przy 20 graczach dyskomfortu nie odczuwam, a super sprzętu nie mam. Przy konwojach też nie wszyscy siedzą na Ts to inna sprawa.

09f6a008f5b6e894gen.png

                               I5 4440 3.30Ghz ○ MSI GTX 760 2GB ○ Kingstone 4GB 1600mhz ○ HDD 1TB

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę w miarę sensownie starasz się kontrargumentować tylko na wzmianki o konwojach. A co z wyprzedzaniem? Nie każdy jedzie te 90km/h i czasami są sytuacje, w których niestety trzeba wyprzedzać. Dzięki temu, że TAB pokazuje graczy w obrębie około 500m możemy zobaczyć czy polecimy na czołówkę czy nie. Dwa, może i na konwojach można się komunikować przez TS, ale nawet jeżeli są to małe konwoje po 3 osoby, a podczas jazdy ktoś w nas wjedzie, dostaniemy laga, źle określimy swoją pozycję, jesteśmy pewni, że jeżeli kolega powie nam, iż zatrzymał się w okolicach stacji to możemy określić, czy coś mu się nie pomyliło i nie stoi w okolicach innej stacji. Poza tym zasada na starszych komputerach jest prosta. Denerwuje Cię mała ilość klatek na sekundę? Zmniejsz ustawienia. Jedyne słuszne lekarstwo. 

Link to comment
Share on other sites

Ograniczając zasięg do 100 jednostek spodziewać się możesz nagle pojawiających się pojazdów przed Tobą, a co za tym idzie pojawiać się będą sytuacje kolizyjne. Moim zdaniem zasięg typu 500 jednostek jest odpowiedni.

 

Sprawa FPS'ów - niezależnie od odległości będą spadki w klatkach, taki silnik gry.

Link to comment
Share on other sites

Spadki fps zaczęły się gdy wprowadzono modele ludzi do ciężarówek wtedy wszystko zaczęło lagować i ja bym był za tym by to były textury a nie modele może nie lagowało by tak

 

Gram od tygodnia ale jeśli rzeczywiście tak było, to byłbym nawet za całkowitym usunięciem. Akurat sztuczny ludzik w kabinie to coś, co moim zdaniem nie wpływa znacząco na miodność produktu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

moze poprostu wprowdzic komende, dzieki ktorej kazdy bedzie mogl sobie ustawic dystans renderowania innych graczy? na przyklad  /distance 100

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

ludzie czy wy czytacie co piszecie ? ja mówie o zmniejszeniu odleglosci pokazywania graczy na liscie pod TABem a nie w grze @___@, pozatym nie mam zamiaru zmniejszac konfiguracji graficznej skoro na trybie jedno osobowym gra chodzi mi plynnie :P

 

ps. mój "kombajn" w maju bedzie mial 3 lata tak wiec myśle że nie musze wymieniać dla multiplayera do ets 2 bo reszta nowszych gier chodzi plynnie, tak wiec no, kwestia zoptymalizowania jeszcze mp lub i calego ets 2 przez studio scs i powinno byc dobrze

Link to comment
Share on other sites

(...)Jestem za tym by ograniczyć to do 100m bo większa ilość nie ma sensu.(...)

100m to bezpieczna odleqłosc jak koqoś wyprzedzsz by się wbić na jeqo pas i qo nie rozdupić (desyn) i stanowczo za mało. 100m to się zazwyczaj jedzie za kimś by poprzez desync się o nieqo nie rozbić. Jak CI taka osoba jadąca przed tobą te 101m (czyli w twoim pomuyśle poza wczytaniem) naqle się zatrzymała, to masz jak w banku, że się zatrzymasz na tej osoby naczepie. Zanim Ci doqra osobę, zanim zareaqujesz to już w te osobę wdupisz.

 

Ale nie powiem, też mi czasem wczytuje osoby co mają 700-800m do mnie. Mało teqo, co chwilę je wrzuca i wyrzuca na TAB co irytuje bo fpsy skaczą jak qłupie wtedy. :)

A laquje nie przez to, ze tak robi a przez to, że z każdym takim wczytaniem koqoś pokazuje się taki czarny ierowca niedaleko naszej ciężarówki na niebie lub zależy jaka kamerka to w lusterku i to właśnie to laquje tak bardzo i robi delikatne ścinki.

(...) ja mówie o zmniejszeniu odleglosci pokazywania graczy na liscie pod TABem a nie w grze @___@(...)

Tylko, że wczytanie koqoś na TAB równa się wczytaniu koqoś w qrze. :)

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.