Jump to content

Lagi w grze.


Guest

Recommended Posts

Cześć, mam problem z grą już od bardzo dawna, za mam 20fps na basie ustawieniach graficznych (125% skalowanie) reszta na minimum. Gdy obniżę do 50%, do skalowania do 5FPSów na gra wygląda fatalnie.


(jeśli to zły dział zrobić proszę o przeniesienie)

 

Mój sprzęt:

Intel Core i5 2,70 GHz

4 GB pamięci RAM (wystarcza bo testowałem)

Dysk SSD 256 GB

AMD Radeon R5 M335 (pamięć procesora graficznego - 3,9GB Dedykowana pamięć procesora graficznego - 2,0GB Współużytkowa pamięć procesora graficznego -  1,9GB

Marka laptopa - Dell

 

Gra jest ze steama, i próbowałem ją od nowa. Gra jest kupiona na platformie steam. Na singleplayer mam tyle samo FPS. Testowałem wielu poradników, ale mi mi to nie dało. Więc prosze o nie pisanie żebym przestawił Windows Aero boją mam przestawię .. Może coś z ustawieniami w Panelu Radeona? Może mam coś nieaktualne .. (karta graficzna aktualna). Ciągle instaluje aktualizacje Windows, ale nie wiem jak tam z sterownikami. Bo informatykiem to ja nie jestem.

 

PS. Dziwi mnie, że jak gram na mam 100% karty Intel HD Graphics 520, a nie np. 100% karty Radeon mojej .. Dziwne ..

 

Pozdrawiam, proszę o pomoc,

EqualiruM

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Skalowanie możesz obniżyć do 100%, a grę ustawić na wysokie ustawienia. Ja posiadam Intel i3 oraz Nvidia GTS450, a mam więcej FPS od ciebie? Rzeczywiście coś jest nie tak. Spróbowałbym sprawdzić spójność plików gry.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić niżej podałem ci link. Uruchamiałeś Launcher jako Administrator?

 

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Cześć,

 

Do rady @JJay'a dopowiem jeszcze że warto żebyś zrobił scana antywirusem. Być może wgrał się jakiś szkodnik który obciąża komputer. Dodatkowo polecam Ci pousuwać troszkę z dysku na którym jest gra. Polecam również ściągnać program CCleaner i przeczyścić Cache oraz Naprawić Rejestr. 

 

Napisz jeszcze proszę jaki masz System Operacyjny.

 

Pozdrawiam ^^

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 Home, i przeskanuje zaraz? @Kid Fabi @JJay Czyli mam dać w zaawansowanych skalowanie 100% i wysokie ustawienia? Zaraz przeskanuję ccleanerem, a ty wyjaśnij o co cman z tym wysokimi. Bo przeciez jak wlacze wysokie to i cienie sie wlacza a wtedy to juz wogole 2fps

 

zrobiłem to co chcieliście wykryło 2 wiruski przeskanowałem też adwcleaner i 2 PUP usunąłem, ccleanerem też poprawiłem rejestr, wyczyściłem, dysk oczyściłem. Co dalej?

PS. Spojność plików jest dobra.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź w menedżerze zadań obciążenie podczas gry, jakie programy chodzą i ile potrzebują procesora i RAMu.

 

Spróbuj wyłączyć wszystko co się da z programów, które chodzą w tle.

 

 

Jeśli masz automatyczne pobieranie aktualizacji to zobacz, czy system nie próbuje ich pobierać właśnie wtedy.

 

 

Zobacz czy masz na steam ustawione zezwolenie na aktualizację gier i programów podczas grania.

Link to comment
Share on other sites

nic nie mam w tle nigdy jak gram

automatyczne aktualizacje wylaczone zawsze

steam zabronione ma aktualizowanie i system.. podstawowa optymalizacja :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Skoro masz Windows 10 to..

 

1 ) Będąc na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy >> Ustawienia Ekranu. 

2 ) Następnie zjedź na sam dół i wciśnij niebieski napis "Ustawienia Grafiki"

3 ) Pojawi Ci sie pole z napisem "Aplikacja Klasyczna". Poniżej będzie przycisk "Przeglądaj". Wciśnij go i podaj ściężkę do ETS 2, powtarzam ETS 2, nie TMP. U mnie ta ścieżka wygląda tak "G:\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x64\eurotrucks2.exe" >> Wciśnij Dodaj.

4 ) Po wszystkim pod przyciskiem "Przeglądaj" pojawi Ci się Ikonka z ETS z napisem Euro Truck Simulator 2 - Steam. Wciśnij to

5 ) Po wciśnięciu, na dole pojawą się 2 przyciski, "Opcje" oraz "Usuń", wciśnij "opcje".

6 ) Następnie zaznacz ostatnie pole na dole "Wysoka Wydajność". Upewnij się, że Procesor i Proces GPU to Twoja Karta graficzna ( Radeon jak wspomniałeś ).

7 ) Daj Zapisz i wyjdź do pulpitu, włącz grę i zobacz czy się coś zmieniło ( Dla pewności  możesz też zrobić restart komputera )

 

Mam nadzieję że to pomoże, jednak jak nie to pisz śmiało, pokombinujemy dalej

 

Pozdrawiam ^^

Link to comment
Share on other sites

@EqualiruM Mam do cb jedno z ważniejszych pytań. Miałeś może starszego Windowsa? Myślę np. o 7. Ostatnimi czasy pojawiła mi się możliwość aktualizacji systemu z Win 7 do 10. Postanowiłem zaktualizować, jednak nie okazało się to dobrym pomysłem. Przed aktualizacją miałem 30-50 FPS, a po aktualizacji mój system jakby nie miał takiej samej mocy co wcześniej. Dlatego jeśli aktualizowałeś do Win 10 polecałbym ci powrót do poprzedniej wersji Windowsa.

 

6 hours ago, EqualiruM said:

Windows 10 Home, i przeskanuje zaraz? @Kid Fabi @JJay Czyli mam dać w zaawansowanych skalowanie 100% i wysokie ustawienia? Zaraz przeskanuję ccleanerem, a ty wyjaśnij o co cman z tym wysokimi. Bo przeciez jak wlacze wysokie to i cienie sie wlacza a wtedy to juz wogole 2fps

 

zrobiłem to co chcieliście wykryło 2 wiruski przeskanowałem też adwcleaner i 2 PUP usunąłem, ccleanerem też poprawiłem rejestr, wyczyściłem, dysk oczyściłem. Co dalej?

PS. Spojność plików jest dobra.

 Chodzi o to, abyś najzwyczajniej w świecie ustawił ustawienia na wysokie, a następnie skalowanie ustawił na 100%. Nie wchodź w żadne ustawienia zaawansowane. Niżej masz zdjęcie, które pomoże ci zrozumieć o co mi chodzi.

 

00d5x4H.png

 

Qh6o4oz.png

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

no ale po co mi wysokie, przez to zmniejszy fpsy i ogarnąłem już to i mam 40FPS a chciałbym chociaż te 60 stale... czy tam 40 w Calais :C 

i jak kupiłem lapka to był już odrazu windows 10 home pl

i jak wziałem wysokie to 20fps z 40fps, wiec wziąłem na niskie. Dla mnie grafika nie ważna, wolę mięć więcej FPS i lepiej zeby mi się grało.

 

Dodam, że ETS2 mam ustawione zeby się odpalał w DirectX 64bit, bo mam 64bitowy system.

Ktoś pomoże?

@JJay

@Kid Fabi

@Szeszej

 

Link to comment
Share on other sites

@EqualiruM nie mam pomysłu na rozwiązanie twojego problemu, ale przeanalizuję go i jeśli coś wymyślę to odpowiem.

Próbowałeś zrobić to co zalecał @Kid Fabi?

 

On 19.06.2018 at 6:34 PM, Kid Fabi said:

Skoro masz Windows 10 to..

 

1 ) Będąc na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy >> Ustawienia Ekranu. 

2 ) Następnie zjedź na sam dół i wciśnij niebieski napis "Ustawienia Grafiki"

3 ) Pojawi Ci sie pole z napisem "Aplikacja Klasyczna". Poniżej będzie przycisk "Przeglądaj". Wciśnij go i podaj ściężkę do ETS 2, powtarzam ETS 2, nie TMP. U mnie ta ścieżka wygląda tak "G:\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x64\eurotrucks2.exe" >> Wciśnij Dodaj.

4 ) Po wszystkim pod przyciskiem "Przeglądaj" pojawi Ci się Ikonka z ETS z napisem Euro Truck Simulator 2 - Steam. Wciśnij to

5 ) Po wciśnięciu, na dole pojawą się 2 przyciski, "Opcje" oraz "Usuń", wciśnij "opcje".

6 ) Następnie zaznacz ostatnie pole na dole "Wysoka Wydajność". Upewnij się, że Procesor i Proces GPU to Twoja Karta graficzna ( Radeon jak wspomniałeś ).

7 ) Daj Zapisz i wyjdź do pulpitu, włącz grę i zobacz czy się coś zmieniło ( Dla pewności  możesz też zrobić restart komputera )

 

Mam nadzieję że to pomoże, jednak jak nie to pisz śmiało, pokombinujemy dalej

 

Pozdrawiam ^^

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Dla klarowności.

 

Ciężko będzie na jakichkolwiek ustawieniach osiągnąć Ci te 40 fps w Calais itp. Po prostu z różnych przyczyn gra nie ma dobrej optymalizacji. Mi na i7 podkręconej z GTX 1080 Ti w Calais, Duisburg itp w godzinach szczytu potrafi spaść do 20-15 fps. 

Napisanie do Supportu nie wiem czy coś da, oni bardziej pomogą jeśli chodzi o grę, niż o komputer. Jak już to powiedzą żeby zrobić to co zostało już powiedziane.

 

Ale spokojnie, do moich wskazówek polecam jeszcze wyłączyć opcje "Technika HDR". Odciąży to kartę przez co mogą podskoczyć FPS. Dodatkowo odinstaluj wszystkie mody jak jakieś masz.

Jeśli wszystkie nasze sugestie nie rozwiążą Twojego problemu, wtedy tylko Format komputera może pomóc.

 

Pozdrawiam ^^

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zrób testy komponentów komputera programami dostępnymi w Internecie. M.in hddtune, prime95, memtest itd.

Jeśli nawet po formacie jest problem to obawiam się, że mogła paść jakaś część sprzętowo. W każdym razie nie jest to raczej problem konfiguracji. Chyba że za każdym razem po formacie wgrywasz coś, co powoduje taką sytuację.

 

Jak sytuacja wygląda w innych grach? Też pojawiły się takie problemy? Jakiekolwiek pogorszenie?

Link to comment
Share on other sites

W innych grach mam tyle samo FPS / zrozumiałem że mój sprzęt się nie nadaje, shadii dzieki za pomysł ;v

 

do zamkniecia i dzieki za pomoc i tak 20+ fps

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.