Jump to content

Nowy Game mode


BoSsik2

Recommended Posts

Ja do tego "GM" bardzo sceptycznie podchodze. Nigdy nie lubilem tej sztucznej inteligencji w Euro Truck'u, bywa czesto bezmyslna.

Rozumiem gdyby takie cos zostalo wprowadzone jezeli na 4200 slotow tylko najwiecej polowa tego by byla zajeta, a czesto jest po 200 osob w kolejce do dolaczenia. Dla mnie totalny bez sens.

 

On 19-6-2018 at 10:11 AM, Szeszej said:

Nie chce widziec ceny takiego serwera ;)

CS który jest dużo mniej wymagający potrafi kosztować kilkaset zloty, gdzie dopiero tak potężny mod do ets...

Bardzo dobry serwer VPS i rzeczliwy dostawca zalatwi sprawe, nie boj sie.

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Moja autentyczna reakcja po przeczytaniu wątku:

 

6EF4DB8BB72B032068C40C0692300E50774AE149

 

NPC są domyślnie włączone w FiveM (i to nie tylko samochody, ale również ludzie i zwierzęta, z którymi można wchodzić w interakcje), czyli w alternatywnym multiplayerze do dużo bardziej wymagającej gry po stronie klienta, jak i serwera, czyli do GTA V. A więc dlaczego by miało nie być NPC w prawie 6 letniej grze, którą w odróżnieniu od GTA V można odpalić na sprzęcie z Athlonem 64 i z AGP?

 

W ogóle dziwie się, że minęło tyle lat odkąd gram sobie czasami w ETS2MP, a tu na drogach puściutko. 

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

To wtedy deweloperzy musieliby porzucić monopol na multiplayer i umożliwić ludziom tworzenie własnych serwerów dedykowanych z rozbudowanym systemem client<->server. 

Wątpię, żeby dokonano tego kiedykolwiek. 

  • Like 1
  • True Story 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pomysł fajny i ciekawy. Niestety będą problemy w miastach gdzie jest dużo graczy. Można by zrobić tak że przy np. 30 osobach się automatycznie wyłączał (nie powiem jak to zrobić bo nie umiem programować :P). Z drugiej strony jak ma to wyglądać po zderzeniu, bo jeśli jak na singleplayer to trochę słabo

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2018 at 10:33 AM, Maksiator said:

Pomysł fajny i ciekawy. Niestety będą problemy w miastach gdzie jest dużo graczy. Można by zrobić tak że przy np. 30 osobach się automatycznie wyłączał (nie powiem jak to zrobić bo nie umiem programować :P). Z drugiej strony jak ma to wyglądać po zderzeniu, bo jeśli jak na singleplayer to trochę słabo 

 

Może nie tyle co wyłączał a ograniczał ilość NPC. Można by to na przykład tak rozwiązać że suma graczy i NPC w mieście nie może przekroczyć danej ilości.

LDxu92s.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2018 at 11:21 PM, Tankudoraiba said:

 

Może nie tyle co wyłączał a ograniczał ilość NPC. Można by to na przykład tak rozwiązać że suma graczy i NPC w mieście nie może przekroczyć danej ilości.

Jest taka możliwość ale tak czy siak trzeba coś w tym stylu zrobić bo będzie dużo problemu.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dyskwalifikacja tego game-mode ze względu na wiek i narodowość współgraczy to jest najlepszy do tego powód. Tak jak już pisałem wcześniej, na razie nie zobaczyliśmy tak naprawdę niczego. Oczywiście od razu pojawiło się mnóstwo różnych plotek i pogłosek mówiących kiedy to i gdzie, oraz na jakich serwerach ten game-mode zostanie włączony. 

Osobiście chciałbym zwrócić uwagę na jedną z oczywistych rzeczy które muszą być spełnione, aby to działało czyli "respawn botów". O ile w normalnej grze na SP bot może się wczytać na twojej drodze którą jedziesz, tylko odpowiednio daleko poza zasięgiem twojego wzroku, o tyle z wiadomych przyczyn na multi tak zrobić tego się już nie da. Miejsce wczytania bota musiałoby się znajdować poza obszarem widzenia jakiegokolwiek gracza realnego. Takich miejsc na trasie C-D raczej za wiele się nie znajdzie. Dlatego też obawy co do serwera EU2, a w szczególności trasy C-D wydają mi się, że są tu trochę na wyrost. W ogóle cel botów na multi to raczej uzupełnienie ruchu na pustych drogach, a nie jeszcze większe wzmożenie go na drogach już mocno ruchliwych. 

 

--
Pozdrawiam
karol_domag
Coffee-Spedition

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ASUS12311 Nie powinieneś być tak źle nastawiony nastawiony na Turecką społeczność i wrzucać wszystkich do jednego worka. Może znajdzie się więcej osób, które poprą twoją wypowiedz, ale ja uważam, że jest to wypowiedź ksenofoba.

Odrzucać kogoś tylko ze względu na jego narodowość czy miejsce zamieszkania oraz kulturę jest według mnie przykładem ksenofoba.

Przyłączam się również do wypowiedzi kolegi powyżej tj. @[C-S] karol_domag

  • Like 1
  • Thanks 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak w Calais przy 300 graczach na Tabie Straż nie musiała przyjeżdżać, to i przy AI, a także 100 graczach nie będzie musiała. Nie mam pojęcia z jakich podzespołów składają się wasze komputery, ale nie powinniśmy przesadzać.

Jak już wspominałem pomysł bardzo dobry. Wielu z nas rozmyśla również na ProModsem zaimplementowanym do 'GM' i według mnie byłoby to coś pięknego.

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@KapitanDuch Ten mod ma być dostępny z ruchem AI. Co za tym idzie gracze mogliby razem jechać wśród autobusów, czy samochodów osobowych. Nie jest to mod dla firm, ale mógłby być tak wykorzystywany. Firmy mogłyby wykupywać swój serwer, na który mogą wejść członkowie danej firmy. Coś podobnego do serwerów eventowych.

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.