Jump to content
Sign in to follow this  
XFMaster9666

Topluluk Başarı Öyküleri Bölüm 8 - Trucky app

Recommended Posts

Topluluk Katılımcısı dowmeister tarafından yapılan Trucky ilk mobil uygulama gelişmesi için bir oyun projesi olarak Nisan 2017 yılında piyasaya sürüldü, Trucky yalnız Android'de fazla 10k yüklemeler ile 2 versiyonunda artık.

 

İlk kez piyasaya sürüldüğünde, TruckersMP sunucu durumu, ets2.com'dan gelen etkinlikler ve buluşmalar, oyuncu arama ve SCS ve TruckersMP RSS'den bir haber listesi gibi bazı temel işlevlere sahipti. Canlı harita entegrasyonu Mayıs 2017'de daha sonra geldi. İlk iOS sürümü Haziran 2017'de geldi. Daha sonra, arkadaş listesinin entegrasyonunu sağlamak için Steam kimlik doğrulaması eklendi. Bu yılın eylül ayında, şirket içi geliştiricilerimizden biri ile işbirliği halinde canlı trafik bilgisi eklendi: Krashnz, kamyoncuların üzerinde listelenen olayların eklenmesiyle takip edildi. Topluluk yardımı ile, uygulama şu anda 26 dilde mevcuttur.

 

Bir öğrenme projesi olan kod hala olgunlaşmamıştı ve öğrenilenleri uygulamak ve daha fazla özellikli, daha sağlam bir uygulama oluşturmak için sıfırdan başlamanın zamanıydı.

 

Aralık 2017 yılında ikinci versiyonu yeni bir görünüm ve his, artık ets2map ama vtlog.net de insanlardan yardımıyla inşa edilmiş ve tamamen bağımsız birine dayalı olan yeni bir harita ile yayınlandı. Daha sonraki güncellemeler vtlog.net ile tümleşik hale eklenmesini gördü, kullanıcılar Bağlı arkadaş olanlar ve haberler için özelleştirilebilir push bildirimleri ve son olarak tam destek yanı sıra kendi profilini görebilmek tamamen yeni bölüm "Profilim" (hem TruckersMP ve SCS blog), TruckersMP yayınları, etkinliklerin ve çevrimiçi arkadaşların başlangıç zamanları.

 

Çevirileri kolaylaştırmak için, uygulamanın yeni bir güncellemesine ihtiyaç duymadan yayınlandıktan sonra yeni sürümleri doğrudan uygulamaya yönlendiren bir portal oluşturuldu.

 

Şu anda uygulama, Almanya, Polonya, Fransa, ABD, Türkiye, Brezilya, Hollanda, Güney Kore ve Birleşik Krallık olmak üzere dünyanın en aktif 100 ülkesinde kullanılmaktadır. Her gün yüzlerce benzersiz kullanıcı tarafından kullanılır ve her ay ortalama 70k ekrandan fazladır (sayfa görüntüleme sayısı).

 

Uygulamanın yanı sıra 94k kullanıcılarının üzerinde hizmet veren 600'den fazla Discord sunucusunda kurulu bir Discord botu da (TruckyBot) var.

 

Bu projenin bu topluluk üzerinde sahip olduğu geniş çaplı işbirliği ve küresel etki, ona etkileyici başarı öyküleri dizisinde yer veriyor.

 

Trucky hakkında tüm bilgileri buradan bulabilirsiniz: https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/46338-trucky-truckersmp-companion-android-ios-app-v2/

Anasayfadaki gönderiyi göster

 

 

^ (İngilizce) Konu Sahibi: @Prime ^

Çeviren: @??G?? #I?T?RCOOL?R

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...