Jump to content

Nu vad jucatorii de pe serverele truckersmp.


MasterxY

Recommended Posts

Salutare! deci aceasta problema o am de mai mult timp si nu stiu din ce cauza ieste uni spuneau ca este din cauza internetului dar este total gresit netul meu este perfect nu am avut problem cu el... Cum spuneam nu vad jucatori de pe serverle truckersmp am depus o gramada de tickete cu aceasta problema si ei imi spuneau sa reinstalez joucul, no bun am facut si acest lucru dar problema persista nu am idee ce sa fac am si reinstalat windowsul crezand ca este de la aceasta dar tot nu functioneaza. Va rog frumos ajutatima cu aceasta problema nu stiu ce sa fac si chiar imi este dor sa ma joc cu mai multi jucatori.

Link to comment
Share on other sites

Poti face un screenshoot ca sa vedem despre ce este vorba exact? Cum adica nu vezi playerii? Sa inteleg ca dupa ce te baga pe multiplayer apar player pe harta dar tu nu ii vezi? Ar putea fi problema si de la WorldOfTrucks sau asa cum a spus si Sorin, de obicei e Routerul sau Firewall-ul, blocheaza ceva. Incearca, ca pana la remedierea problemei sa nu intri pe MP, pentru ca ceilalti te vad si vei trece prin ei ca "prin branza", asemenea unui hack. Incearca sa resetezi routerul. De asemenea, daca folosesti wireless pentru calculator/laptop, asigura-te ca nu ai ceva televizor sau vreun obiect magnetic in jur.

De asemenea, poti incerca sa resetezi catalogul Winsock prin urmatorii pasi:

1. Deschizi CMD-ul (Daca ai windows10, unde e lupa, adica search-ul, scrii cmd si dai enter)

2. Scrii: "netsh winsock reset catalog" si apesi enter

3. Dupa aceea: "netsh int ip reset.log hit" si apesi enter

4. Dai restart la PC

Daca nu merge si apare ca trebuie sa intri ca administrator, deschide cmd-ul ca administrator.

Daca nici alea nu merg, mai incearca ca dupa comanda "netsh int ip reset.log hit" sa pui, dupa enter scri comanda "netsh advfirewall reset" si din nou restart la computer.

 

Mult succes,

VampireOfSnake

Link to comment
Share on other sites

Exact player apar pe harta dar doar in locul in care ma spawnez, adica in oras mai scurt si da exact am luat si ban din cauza aceasta pt ca eu nu veam player si intram in ei, dar eu nu imi dadeam seama unde sunt, poate problema este de la WorldOfTrucks sunt si connectat la acesta. La router I-am dat restart dar tot la fel se intampla, am televizor in camera dar este la distanta destul de mare.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Soryn Official said:

Adica conexiune directa fara ca, cablu sa plece din Router in PC/Laptop.

Adica cablul pe care il bagi in router, baga-l direct in PC/Laptop.

Cred ca poate fi problema si de la pc. Incearca sa vorbesti cu un prieten, sa vina la tine cu un laptop si sa incerci pe laptop-ul lui sa te conectezi cu contul tau, exact cum faci pe computerul tau. Daca problema e aceeasi inseamna ca router-ul este problema, daca pe laptopul prietenului totul este in regula, inseamna ca problema e undeva la computer-ul tau.

 

Link to comment
Share on other sites

Cu router Edimax nu o sa rezolvi nimic. Am avut si eu si bine-nteles aceeasi problema si in joc.

Problema nu e de la port, firewall sau altele de genul asta, ci este de la router in general ( nu este suficient de puternic la traficul de internet iar jocul consuma umpic cam mult trafic mai ales cand sunt multi jucatori in preajma ta ).

 

Cel mai bine este sa iti cumperi alt router, un TPLink iti recomand.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.