Jump to content
AdaBey

Topluluk Moderatör Ekibi (CMT) - (TME)

Recommended Posts

Sevgili Oyuncular,

 

Başlangıçtan bu yana, Forum Moderatör ekibi, TruckersMP forumlarının temiz tutulduğundan ve yayımlanmakta olan herhangi bir içeriğin forum kurallarımıza uygun olup olmadığını kontrol etmek ile görevliydi. Forum Yöneticileri Müdürü olduktan sonra, ekibin yönünü değiştirerek toplumla etkileşim içinde olmaya odakladım. Bu konu bizi, burada duyacağınız karara getiriyor. Ekibimiz arasında bazı tartışmalardan sonra, yeni bir takım oluşturmaya karar verdik - Topluluk Moderatör Ekibi (CMT) - (TME). Aşağıda, bu rütbe ile ilgili bazı sorular belirledim. Başka sorularınız varsa, bunları aşağıda yorum olarak paylaşabilirsiniz.
 

Yeni bir takım mı?

Aslında değil. Buradaki fikir, yeni bir ekip oluşturmak, yani Forum, Dil ve Discord Moderatörlerinin hepsini bir başlık altında topladık. Bu, Forum Moderatörleri ve Discord Moderatörleri pozisyonun kaldırılacağı anlamına gelir, ancak bu pozisyonları yeni başlık - Personel ekibi - rütbesi  altında topladık.

 

Peki bu tam olarak ne oluyor?
Yukarıda belirtildiği gibi, Forum, Dil ve Discord Moderatörleri belirtildiği gibi artık tek bir rütbe halinde topladık. Böylece artık 3 farklı pozisyon olmayacak.

 

Neden?
Dürüst olmak gerekirse bu, üç takımın da daha verimli çalışmasını sağlayacak. Şu anda hem forum hem de Discord takımını aynı anda yönetiyorum, bu yüzden onları birleştirmek mantıklı değil mi? Evet, öyle. Bu değişiklik aynı zamanda ekip üyelerinin birbirleri ile daha kolay etkileşim içinde olmasını sağlayacak.

 

Bu değişiklik, belirtilen takımlarda olanlar için ne anlama geliyor?
Halihazırda bu takımlarda bulunanlar, sahip oldukları yetkilerden bir ödün vermeyecekler, ancak, ekstra işler yapmak için personel ekibinin rollerini değiştirmesine izin verilecek. Yani bu şu anlama geliyor, Discord Moderatörleri, Forum Moderatör'ü pozisyonuna geçebilecek veya  tam tersini yapabilecekler.

 

Böyle bir şey yapmanın eskisine kıyasla ne gibi faydaları var?

 

 • Çoğunlukla ekibin daha verimli yönetilmesi ve daha verimli çalışması içi yapılan bir değişikliktir. Her iki pozisyon da aynı kişi tarafından yönetilen aynı türden bir iştir.
 • Aynı başlık altında hem Discord hem de Forum için ihtiyaçlara göre işe alım yapılmasını sağlar.
 • Yeni bir şey denemenize kolayca izin verir. - Buradaki kasıt rütbeler arasında yapılacak geçiştir. 
 • Ekiplerin dil becerilerini daha verimli kullanmasını sağlar. Rolünüz olmasa bile - Bir "Member" olsanız dahi, tüm üyelerinin birbirlerine yardım etmeleri beklenir.
 • Destek / Oyun Moderatör üyeleri Dil ihtiyaçları ile ilgili yardım gerektiği zaman ulaşıma-etkileşime açık olacak. Artık ihtiyaç duyulduğu özel bir durum olmadığı sürece Oyun Yöneticilerini hem Oyun Yöneticisi hem de Discord Moderatörü olarak kabul etmeyeceğiz. Ayrıca, şu anda Discord Moderatörleri olan Oyun Yöneticileri, "Discord Moderatörü" rütbelerini kaybetmeyecek. 

 

İşe alım nasıl olacak?
Forum Moderatörleri için işe alım bölümü "Moderator" olarak adlandırılacaktır. Bu tüm Topluluk Moderatör ekibini kapsayacaktır. - Yani yukarıda belirtildiği gibi Discord Moderatörlüğü de dahil. Ayrıca adayın kabul edildiği takdirde hangi pozisyonda görev almak istediği yani Forum Moderatörü mü? yoksa Discord Moderatörü mü? olmak isteyip istemedikleri ile ilgili soru sorulacaktır.

 

"Discord Moderatörü" olan oyuncular Oyun Moderatörlüğü'ne geçebilecek mi?
Evet. Topluluk Moderatör Ekibi, Forum Moderatör ekibinin olduğu gibi görülmelidir. Yani terfi edilme durumunda bir değişiklik yoktur.

 

Bu takımı kim yönetecek?
Orijinal konuda belirtildiği gibi bu takımı @ChrisPatrol yönetecektir.

 

Peki ya sen Forum Moderatör Lideri misin?
Evet, ancak bu, pozisyon ismi de "Topluluk Yöneticileri Ekibi" (CMT) ile uyumlu olması için "Topluluk Moderatörü Yöneticisi" (CMM) olarak yeniden adlandırılacaktır.

 

Topluluk üyesiyim, Discord'a yardım etmek için -Discord Moderatör'ü olmak için. Takıma katılma gereksinimleri nelerdir?

 

 • Discord hesabınızın TruckersMP profilinize bağlı olması gerekir.
 • Bir Forum Hesabınız olmalıdır (Gönderi içeriği sayısının bir önemi yok).
 • Son 2-4 hafta içinde, en azından her iki günde bir Discord'da aktif olarak bulunmanız gerekir.
 • Discord ve Forum içinde çok az sayıda uyarı almış olmanız gerekir.
 • Son 6 ayda hiçbir yasaklanma almış olmamalısınız. (Başvuru tarihinizden önceki son 6 Ay baz alınır.)

 

Katılım şartlarında bir değişiklik olacak mı?
Hayır. Önceki Forum Moderatörlüğü işe alımında olan gereksinimler değişmeyecektir.

 

Ama bekle, daha fazla sorum var!
Onları aşağıda ki orijinal konuda İngilizce olarak sorun. :)

 

ChrisPatrol,
Topluluk Moderatörü ve Topluluk Yöneticisi.

 

Saygılarımla,

 AdaBey

 

Orijinal konu @ChrisPatrol'e aittir. 

 

Orijinal konu: 

 

 

Düzenleme:

 

Sosyal Medya Ekibi, TruckersMP'nin Destek Ekibinden Topluluk Moderatör Ekibine taşındı.

 

Hepiniz Hoş Geldiniz.

 

Sosyal Medya Ekibinin işe alımı, halihazırda devam eden Sosyal Medya işe alımının bitmesinden kısa bir süre sonra Topluluk Moderatör Ekibi ile birleştirilecektir.
 

 • Like 1
 • Thanks 2
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest OzanTR.

Çeviri için teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NeBiii said:

KOPYALA YAPIŞTIRMMI YAPTIN KANKA 

Göründüğü üzere, ilgili olan metnin daha kolay anlaşılması için olabildiğince dilimize sade bir hale getirmeye çalıştım. Ancak görüyorum ki, bazı kullanıcılar yapıcı değil yıkıcı yorumda ısrarcı. Kullanıcıların emeklerine bu şekilde yapılan saygısızlıklar pervasızca. Eğer daha iyisini yapabiliyorsanız, buyurun. Şayet öyle bir durum olsa idi, yöneticiler duruma müdahale ederdi. Yaptığınız eleştirileri, saygı çerçevesini taşırmadan yapmanızı tavsiye ediyorum. İyi forumlar! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Twitch.Tv/HopeLife

Çeviri için teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emeğin ve çevirin için teşekkürler @AdaBey. Yeterli, sade ve anlaşılır bir çeviri ortaya koymuşsun- durumu kısaca özetlemek gerekirse "genel" olarak sorulan tek soruya ben cevap vereyim: 

Community Moderator, kendi içinde farklı alanlara ayrılmakta. Forum Moderator, Discord Moderator ve Language Forum Moderator pozisyonları tek çatı altında birleşti. Community Moderator çatısı altında forum moderator, discord moderator ve language forum moderator görevleri yürütülmeye devam edecek. 

 

Örneğin:

 • Community Moderator - Forum gibi
 • Community Moderator - Discord
 • Community Moderator - Language Forum gibi.
Umarım konuya kısa ve öz bir şekilde açıklık gelmiştir- halihazırda bu pozisyon için başvurular açık! Başvuru gerçekleştirmeyi düşünen herkese bol şans! (:
 
İlgili konu:

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
 • Create New...