Jump to content

Poziome paski na monitorze po podłączeniu urządzenia z podświetleniem RGB do HUB'a USB


WooQash

Recommended Posts

Cześć.

 

Mam następujący problem, który objawia się tym, że na monitorze pojawiają się poziome paski (tak jakby były problemy z odświeżaniem czy coś, czasami się one przesuwają a czasami nie) po podłączeniu urządzenia z podświetleniem RGB do HUB'a USB. Złączam nagnie jak to wygląda (wiadomo kamera tak nie odzwierciedli problemu jak ludzkie oko, ale ewidentnie widać co się dzieje).

 

 

 

Wcześniej posiadałem klawiaturę Genius Imperator Pro (której już nie mam), a teraz problem powrócił po podłączeniu myszki ASUS ROG Gladius II. W obu przypadkach problem był/jest dość podobny, jednakże używając białego koloru w klawiaturze problem nie występował, ale wystarczyło zmienić podświetlenie na czerwone, niebieskie lub chociażby zmienić intensywność i problem powracał, ba wtedy nawet dochodziło do tego, że monitor piszczał...

 

Teraz jeśli wyłączę podświetlenie w myszce - paski z monitora znikają i wszystko działa ok, jeśli włączam podświetlenie w myszce to paski na monitorze się pojawiają i są intensywne lub mniej w zależności od ustawienia koloru.

 

Problem ten występuje tylko kiedy urządzenie z podświetleniem RGB jest podłączone do HUB'a, bezpośrednie podłączenie do laptopa myszki nie powoduje żadnych efektów ubocznych. HUB nie jest w żaden sposób połączony z monitorem. Monitor to LG E2210 podłączony kablem D-Sub z laptopem, HUB to jakiś no-name podłączony tylko kablami USB (jeden do laptopa, drugi do komputera - gdyż to HUB z możliwością przełączenia na komputer A lub B, a komputer jest odłączony od zasilania więc on tam na pewno nie powoduje problemów).

 

Nie mam bladego pojęcia jak to możliwe, że niepołączone tak na prawdę ze sobą rzeczy sprzęgają ze sobą. Nie mam innego HUB'a aby to sprawdzić, ale może ktoś będzie wiedział co z tym fantem zrobić.

Edited by WooQash

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Meitt locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.