Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

EU3 sunucusuna bağlanırken oyun kapanıyor.

Guest

Question

Herkese merhaba. Truckersmp'ye giriş yaptığımda eu3 sunucusuna giriyorum ve sür dediğim anda oyuna bağlanırken oyun kapanıyor. Ama bu diğer sunucularda olmuyor sadece EU3 sunucusuna giriş yapmaya çalıştığımda oluyor. Skoda aracı almıyorum bir de yeni profille denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Net frame worku da güncelledim sorun yine devam ediyor. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0
9 minutes ago, [TSRVTC-ET] ismail [TR] said:

Öncelikle Selamün Aleyküm :)

Kullanmak istemiş olduğunuz skoda arabasını, Europe1'de ve Europe3 sunucusunda kullanamasınız, bu yüzden Europe3 sunucusu sizi oyundan atıyor :P

Bir Diğer Yöntem:

Evinizde kullanmış olduğunuz internet D-Smart internet mi?

3 minutes ago, CrackPrewier said:

Merhaba @[AyYildiz] Seyhan [15]

EU3 Sunucusunda Skoda kullanılmaya izin verilmiyor,sadece oyun moderatörleri kullanabilir.

oyunun dosyalarını beraber (TruckersMP'nin) silin ve tekrar yükleyip deneyin

1 minute ago, [G.ANATOL?A] Sezer Aras said:

E3 sunucusuna sadece kamyonla giriş yapila biliyor.

Yardım konusunda skada kullanmadığımı belirttim ben zaten. Lütfen konuyu okuyup yardım eder misiniz? Teşekkürler

• 0
Just now, [AyYildiz] Seyhan [15] said:

^

Bu tür sorunu yaşayan kullanıcılar genellikle ya D-Smart yüzünden bu sorunu yaşıyor, ya da sunucuya bağlanırken Virus programı nedeni belli olmayan bir şekilde engelliyor, bu sorunu aşmak için aşağıdaki adımlar belki size yardımcı olabilir:

1-) Eğer, internet sağlayıcınız D-Smart ise, komşunuzun yedek bir modemi var ise, yada sizin, bir diğer modem kullanmayı deneyin

2-) DNS adresinizi değiştirmeyi deneyin

3-) Hangi virus programını kullanıyorsanız, bu kullanmış olduğunuz virus programını kullanım dışı bırakın (DevreDışı)

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

• 0
5 minutes ago, [TSRVTC-ET] ismail [TR] said:

Bu tür sorunu yaşayan kullanıcılar genellikle ya D-Smart yüzünden bu sorunu yaşıyor, ya da sunucuya bağlanırken Virus programı nedeni belli olmayan bir şekilde engelliyor, bu sorunu aşmak için aşağıdaki adımlar belki size yardımcı olabilir:

1-) Eğer, internet sağlayıcınız D-Smart ise, komşunuzun yedek bir modemi var ise, yada sizin, bir diğer modem kullanmayı deneyin

2-) DNS adresinizi değiştirmeyi deneyin

3-) Hangi virus programını kullanıyorsanız, bu kullanmış olduğunuz virus programını kullanım dışı bırakın (DevreDışı)

İnternetim ttnet. söylediklerinizi şu an deniyorum. sonucu yazarım.

• 0
4 minutes ago, [AyYildiz] Seyhan [15] said:

İnternetim ttnet. söylediklerinizi şu an deniyorum. sonucu yazarım.

Tamamdır :) 

Eğer bu adımlar size yardımcı olmassa, aklımda bir kaç tane daha çözüm yolları var, onları size aktaracağım 

1

• 0
34 minutes ago, [TSRVTC-ET] ismail [TR] said:

Tamamdır :) 

Eğer bu adımlar size yardımcı olmassa, aklımda bir kaç tane daha çözüm yolları var, onları size aktaracağım 

söylediklerinizi yaptım yine aynı tam bağlanıyorken oyun kapanıyor. virüs programlarını komple sildim pc den dns değiştirmesini de yaptım çare olmadı. 

• 0
1 minute ago, [AyYildiz] Seyhan [15] said:

^

Tamam şimdi de, şunları deneyelim:

- Belgelerim ETS2:MP Klasörünü Silin,

- C/ProgramData/TruckersMP Klasörünü Silin,

- C/ProgramFiles/TruckersMP Klasörünü Slin,

- Bilgisayarınıza Reset atın,

- İnternet üzerinden (Cyber Ghost) VPN programını indirin, ve kurun daha sonra ardından bu VPN programını açın, ve daha sonra Cyber Ghost VPN programının açık olduğundan emin olduktan sonra, ve daha https://truckersmp.com/download adresinden TruckersMP Başlatıcısını tekrar indirin

- Oyuna girmeden önce Steam üzerinden, Euro Truck Simulator 2'nin bütünlüğünü doğrulayın (Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2 > Sağ Tıklama_Özellikler > Yerel Dosyalar > Tıklayın Oyun Ön Belleği Bütünlüğünü doğrula) deyin

- Daha sonra oyunu 1 defa Singleplayer olarak açın x64 olarak, ve 1 dakika kadar sürün oyundan çıkın,

- TruckersMP Başlatıcısını (Sağ Tıklayarak Yönetici Olarak Başlatın) ve daha sonra sunucuya bağlanıyormu diye tekrar kontrol edin,

- Bağlanınca VPN Programını kapatabilirsiniz

Benim sizlere sunabileceğim tüm öneriler, bu kadardı, maalesef bundan sonrası beni aşıyor :( Eğer yukarıdaki adımları yaptıktan sonra sorun halen devam ediyorsa, aşağıdaki bağlantı adresinden Support'a bir ticket gönderebilirsiniz:

https://support.truckersmp.com/

1

• 0

Merhaba;

Lütfen bu çözüm yollarını dene.

• Oyunu Yönetici olarak çalıştır.
  • Diğer EU sunucularına giriş yapıp tek sorunu EU3'te yaşıyorsan, Scout (Skoda) araçlarını sat. EU3'te Araç kullanamazsın.
  • Antivirüs programlarını devre dışı bırak.
  • Kullandığın harici Mod var ise devre dışı bırak.
  • Oyun dosya bütünlüğünü doğrula.
  • Hala düzelmez ise TruckersMP'yi tekrar kur.

Eğer hala bir sonuç alamazsan bilet oluştur;

Saygılarımla.

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.

• 0
5 hours ago, [TSRVTC-ET] ismail [TR] said:

Tamam şimdi de, şunları deneyelim:

- Belgelerim ETS2:MP Klasörünü Silin,

- C/ProgramData/TruckersMP Klasörünü Silin,

- C/ProgramFiles/TruckersMP Klasörünü Slin,

- Bilgisayarınıza Reset atın,

- İnternet üzerinden (Cyber Ghost) VPN programını indirin, ve kurun daha sonra ardından bu VPN programını açın, ve daha sonra Cyber Ghost VPN programının açık olduğundan emin olduktan sonra, ve daha https://truckersmp.com/download adresinden TruckersMP Başlatıcısını tekrar indirin

- Oyuna girmeden önce Steam üzerinden, Euro Truck Simulator 2'nin bütünlüğünü doğrulayın (Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2 > Sağ Tıklama_Özellikler > Yerel Dosyalar > Tıklayın Oyun Ön Belleği Bütünlüğünü doğrula) deyin

- Daha sonra oyunu 1 defa Singleplayer olarak açın x64 olarak, ve 1 dakika kadar sürün oyundan çıkın,

- TruckersMP Başlatıcısını (Sağ Tıklayarak Yönetici Olarak Başlatın) ve daha sonra sunucuya bağlanıyormu diye tekrar kontrol edin,

- Bağlanınca VPN Programını kapatabilirsiniz

Benim sizlere sunabileceğim tüm öneriler, bu kadardı, maalesef bundan sonrası beni aşıyor :( Eğer yukarıdaki adımları yaptıktan sonra sorun halen devam ediyorsa, aşağıdaki bağlantı adresinden Support'a bir ticket gönderebilirsiniz:

Bu söylediklerinizi en az 2 3 defa yaptım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

4 hours ago, AdaBey said:

Merhaba;

Lütfen bu çözüm yollarını dene.

• Oyunu Yönetici olarak çalıştır.
  • Diğer EU sunucularına giriş yapıp tek sorunu EU3'te yaşıyorsan, Scout (Skoda) araçlarını sat. EU3'te Araç kullanamazsın.
  • Antivirüs programlarını devre dışı bırak.
  • Kullandığın harici Mod var ise devre dışı bırak.
  • Oyun dosya bütünlüğünü doğrula.
  • Hala düzelmez ise TruckersMP'yi tekrar kur.

Eğer hala bir sonuç alamazsan bilet oluştur;

Saygılarımla.

Skoda aracı almadığımı belirtmiştim. Ve diğer söylenenleri de yaptım çözüm olmadı size de çokteşekkür ederim. Ticket atmam kaldı bir tek onu da yapacağım şimdi inşallah düzelir. 

• 0
3 minutes ago, [AyYildiz] Seyhan [15] said:

Bu söylediklerinizi en az 2 3 defa yaptım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Skoda aracı almadığımı belirtmiştim. Ve diğer söylenenleri de yaptım çözüm olmadı size de çokteşekkür ederim. Ticket atmam kaldı bir tek onu da yapacağım şimdi inşallah düzelir. 

Anlıyorum, en kısa zamanda sorununuzun çözülmesi dileği ile.

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.

• 0

Windows 10 kullanıyorsan ilk olarak arama kısmına PowerShell diye arat sağ tıkla yönetici olarak aç.

Windows 7-8. ise  CMD olarak arat ve yönetici olarak aç ardından aşağıdaki komut satırını oraya yapıştır.

netsh advfirewall firewall add rule name="Allow from 37.187.170.151" dir=in action=allow protocol=ANY remoteip=37.187.170.151

Daha sonra tekrar dene. Yine erişemezsen bilgisayarda kullandığın tüm güvenlik programlarını yazmanı isteyeceğim ve :

c:\Windows\System32\drivers\etc konumuna gir hosts dosyasını sil yönetici olarak. Eğer sorun düzelmez ise kullandığın güvenlik programlarını yazıp cevap bekle.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.