Jump to content

Hız Sınırı Saçmalığı

Guest

Recommended Posts

Herkese merhaba arkadaşlar son güncelleme ile gelen 150 km/h sınırından bahsedeceğim . TruckersMp bu kararı alarak çok büyük bir hata yaptı.Böyle bir kararı almak istiyorsun similasyon deneyimi artsın istiyorsun o zaman sadece bu kuralı similasyon serverlerinde uygula diğer serverlerde uygulamanın saçmalığı nedir ? , yoğun trafik ve tek şerit olan yollarda araç sollamak çok.zor  Zamanla oyuncu sayısındada ciddi bir düşüş yaşanacak.Biran önce şahsi görüşüm bu hız sınırının kaldırılmasından yanadır.Saygı çerçevesinde herkes düşüncesini paylaşırsa güzel olur iyi forumlar.

benim düşüncem TruckersMP'nin yaptığı gayet uygun ve yerinde bir karar ve sonuna kadar destekliyorum,çünkü bu kamyon simulasyon oyununu bir yarış oyunu gören oyuncuların sayısı çok ve o oyuncu sayısını düşürmeye çalışıyorlar bu nedenle troll,tehlikeli sürüş ve tehlikeli sollama'nın bir nebzede olsa önüne geçmeye çalışıyorlar ama şunuda belirtmek isterim ki bu sadece hız limit'i ile sınırlandırılmaması lazım bu yönden TruckersMP'nin daha fazla çalışıp oyunu daha iyi hale getirecek yeni fikirler üretmesi gerektiğini düşünüyorum.

1 hour ago, JPREOW said:

Herkese merhaba arkadaşlar son güncelleme ile gelen 150 km/h sınırından bahsedeceğim . TruckersMp bu kararı alarak çok büyük bir hata yaptı.Böyle bir kararı almak istiyorsun similasyon deneyimi artsın istiyorsun o zaman sadece bu kuralı similasyon serverlerinde uygula diğer serverlerde uygulamanın saçmalığı nedir ? , yoğun trafik ve tek şerit olan yollarda araç sollamak çok.zor  Zamanla oyuncu sayısındada ciddi bir düşüş yaşanacak.Biran önce şahsi görüşüm bu hız sınırının kaldırılmasından yanadır.Saygı çerçevesinde herkes düşüncesini paylaşırsa güzel olur iyi forumlar.

gayet güzel bir karar oldu artık  sollamayı bilmiyorsanız sollamayın bu kararla raporlarında azalacağını düşünüyorum zaten 180 giden adam  bu oyunu bırakacaksa 150 ye düştü diye bıraksın oyunda kazaya sebebıyet veren trafiği alt üst eden çoğu kişi çok hızlı gidenler güzel bir karar sonuna kadar destekliyorum 

CPU : AMD Ryzen 5 2600X  GPU : MSI Geforce RTX 2060  MOTHERBOARD :  ASUS TUF B450-PLUS GAMING MEMORY : ADATA XPG  16GB (2x8GB) 3200Mhz  SSD :  CORSAIR 120GB  550MB - 500MB  SSD  : SAMSUNG 250GB 860 550MB - 520MB SSD  : ADATA 480GB SU630 520MB - 450MB  CASE : Cooler Master MasterBox MB511  PSU : Thermaltake Smart 700W 80+

Bu bir simülasyon oyunu, nfs veya gta V vs vs değil. Bence gayet haklı bir karar hatta daha önceden gelmeli idi :)

Herhalde ben yanlış izah ettim veya anlatamadım oyun similasyon oyunu katılıyorum onda hem fikiriz fakat TruckersMp nin similasyon serveri olan EU#1 yanlış bilmiyorsam orada uygulansa daha mantıklı olurdu freeroam bile hız sınırı var diye biliyorum. :rolleyes:

10 hours ago, JPREOW said:

Simülasyonlar daha çok gerçekci olur gerçek bir hayatta bir tırın 140+ yapması bile saçma olucağı için bu kural gayet güzel bir kural.

From Turkey

On 06.04.2018 at 1:47 PM, Carrera18 said:

Adı üstünde Simulator olduğundan simulator olmayan kısım olmamalı. Bazı yerlerde istemediğimi belirttim, ancak tek istemediğim arabada olmamalıydı :) 

Tam tersine özellikle de arabada olmalı diye düşünüyorum. Arabalardan kaynaklanan kazaların oranı, tırlar arasında olana göre daha fazla. Son sürat viraja girip dönemeyince de direkt tıra çarpıyorlar. Diğer üyelerin de söylediğine katılıyorum. Bu oyun simulasyon oyunundan çıkıp özellikle de arabalardan kaynaklı olarak yarış oyununa dönmeye başladı. Arabalara yeni güncellemeler gelmeli bence de ama bu karara sonuna kadar destek veriyorum. İnsanlar madem bu simulasyon oyunu o zaman nasıl sollama yapılmalı, nasıl sürülmeli, nerede ne kadar hızlı gitmeli bunların hepsini öğrenip bunların sorumluluğunda hareket etmeli. Oyuncular eğer 150 km hız sınırından dolayı bırakacaksa, bu durum zaten oyunun daha düzgün olmasına yardımcı olur. En azından hız canavarlarından kurtulmuş oluruz. 

• Like 1

@timeboy ben bir Skoda sürücüsüyüm. bu zamana kadar kimseye zarar vermedim. Skoda süren troll dür canavardır diye bir saçmalığı başta birisi söyledi öyle gidiyor. Bu düşünceden kurtulmanızı tavsiye ederim. Troll olan kişi her zaman troll olur. Tırı düzgün süren birisi Skodaya geçince Trolle dönüşür mü? Troll skoda sürüyorsa, bu sınır sadece Skoda ya geldiğinde yani skoda 150 yi geçmediğinde Troll tır kullanmayacakmı? Trol trollüğüne bu sefer orada devam eder. Skoda Trolldür kamyonlar usta şöfördür diye birşey yok. Troll Trolldür her zaman.

• True Story 1

13 hours ago, Carrera18 said:

@timeboy ben bir Skoda sürücüsüyüm. bu zamana kadar kimseye zarar vermedim. Skoda süren troll dür canavardır diye bir saçmalığı başta birisi söyledi öyle gidiyor. Bu düşünceden kurtulmanızı tavsiye ederim. Troll olan kişi her zaman troll olur. Tırı düzgün süren birisi Skodaya geçince Trolle dönüşür mü? Troll skoda sürüyorsa, bu sınır sadece Skoda ya geldiğinde yani skoda 150 yi geçmediğinde Troll tır kullanmayacakmı? Trol trollüğüne bu sefer orada devam eder. Skoda Trolldür kamyonlar usta şöfördür diye birşey yok. Troll Trolldür her zaman.

Maalesef ki düzgün tıra geçen kişiler arasında skodaya geçince ''Nasılsa bunda daha rahat hızlanılıyor, bas gaza'' moduna geçen oyuncular var. Onun haricinde kurunun yanında yaş da yanar hesabı. Maalesef ki skoda sürücüleri bakımından istisnaların kaideyi bozmadığı düşüncesindeyim. Tırda trollük yapmaya çalışıp da yapamayanlar da Skoda'yı tercih ediyor.

8 hours ago, timeboy said:

Maalesef ki düzgün tıra geçen kişiler arasında skodaya geçince ''Nasılsa bunda daha rahat hızlanılıyor, bas gaza'' moduna geçen oyuncular var. Onun haricinde kurunun yanında yaş da yanar hesabı. Maalesef ki skoda sürücüleri bakımından istisnaların kaideyi bozmadığı düşüncesindeyim. Tırda trollük yapmaya çalışıp da yapamayanlar da Skoda'yı tercih ediyor.

Oyunda ban yemeye iten durum yok, eğer gaza basıyorsanız bu tır olsun skoda oldun herkesin kendi sorumluluğudur, insan simulator oynadıgını unutmazsa hiç bir sorun olmayacakdır. ben skodam ile 250 kmh ye kadar çıkmayı çok severdim. ama kimseye bu hızla çarpmadım. yoluna uygun sürdüm. yani simulasyon yani gerçek hayattı düsünerek oynanmalı. yani oyunda da bi fizik kuralı mevcut. Tır olsun Skoda olsun. 

• 2 weeks later...

Çoğu kişi 'bu bir simulasyon oyunu,o yüzden hız sınırlaması gayet yerinde olmuş' diyor,lakin simulasyonun kelime anlamı nedir ? Gerçekçiliktir,gerçekliğe en yakındır,simüle etmekten gelir.Gerçekte normal hangi araba 150 km sınırına gelince bir anda duruyor,ya da şehir içinde 80 i geçemiyor ? Sınırlama bence en azından bazı serverlerde olmamalı,birşey insanları kısıtlamamalı.Bu işlem yüzünden oyunun yapay olduğu bariz açığa çıkıyor,birinin ya da bir sistemin seni kendi kontrolünün dışında kısıtlaması çok ama çok saçma.Mesela radar sistemi koy,ama öyle bir sistem olsun ki para cezası kesmesin,3 defa hızı aştığında 2 saat ban ye mesela böyle sistemler olur,gerçekte de var çünkü.Ama 3. parti olarak hıza bir müdahale geldiği zaman benim gerçekten bütün keyfim kaçıyor.Ve çoğu kişi bu sistemin kazaları azalttığını düşünüyor.Bence arttırdı,son girdiğimde önüme 5 kere araç kırdı,takla attırdı,yandan çarptı vs.Bu adam bunu 150 km hızla da gayet iyi yapar zaten,120 km hızla da ki,yapıyor zaten.Millet tatmin olamayınca iyice başkalarına sarıyor özellikle eu2 serverinde.Bu sistemi,önceki yazımda dediğim gibi europe 2 serverinde destekliyorum,ama kesinlikle diğer serverlarda desteklemiyorum hele hele freeroam serverinde.Ya da bir serveri sırf skodaya atasınlar mesela,sınır mınır olmasın o serverda,yine o servere giren olur.Bu kazaların önlenmesi için hız sınırlama yerine,gerçek zamanlı izleme gibi yapılan en ufak yanlış şeylere anında ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum,en azından çalışmalar BENCE bu yönde olmalı,millet en azından diğer serverlerde kısıtlanmamalı.Bir çok kişi yazmıyor ama bir çok kişiyi bu sistemin oyundan soğuttuğuna adım gibi eminim.

Ve şunu de ekleyeyim,trollük yapan yine eskisi gibi yapıyor bir şekilde.

Tekrardan belirteyim,bunların sağa sola çekilecek yanı yok,kendi düşüncelerim,kendi tavsiyelerim.Herkese iyi forumlar.

• Thanks 1

• 2 weeks later...

Bence cok mantikli bir karar verilmis. Ben 90 ile yük götürürken 170 ile beni sollamaya cikiyorlar fakat cogu zaman Dengeyi kaypedip Dorsemi Hasarliyorlar.

Bu nedenden dolayi bazen Oyunu kapattigim oldu cünki zevk vermiyor. Yaris Oyununa dönmüstü bir aralar. Böyle daha iyi oldu ve Troller azaldi. 

Bir Kamyon ile 170 gitmek bence sacmaliktir ve 150 bile fazla bana sorulursa :D 

Benim Gorüşüme Gore Çok Faydalı Bir Değişim Oldu Heleki Şu Son Zamanlar Yeni MP Uyumlu Modlar 1000HP 100000HP Gibi Seçenekler Geldi 300 Basıp Geçiceklerdi O Zaman Gelmeseydi Şimdi Gelecekti

Ve Şehir İçi 80 Km Hız Sınırı Geldi Bence Oyun Daha İyi Bir Hal Aldı

3 hours ago, JPREOW said:

FreeRoam serverinde ki hız sınırı saçmalığı :/

Selamlar,

28 Nisan'da Scarface0359'un açıklamasına göre Freeroam sunucularda yani EU4 sunucusunda hız limitini kaldıracaklarını açıkladı.Aşağıdaki görselde Scarface0359'un dediği: ''Kabul Edildi,Yakında olucak.''

scarface_said.jpg

Kaynağını aşağıda paylaşacağım konudan bakabilirsin;

Benim Fikrime Göre TMP Nin Yapdıgı Gayet Uygun Bir Karar Düşme Olabilir Oyuncu Sayısında 200 300 Kişi Gibi Onlarda Bu Oyunun Trolleri Olacagına Eminim Oyun Tır Oyunu Nerede Görülmüş Bir Tırın 180 200 KM/H İle Gitdigi Bence Çok Güzel Bir Karar Oldu 

25 minutes ago, -EmreBEKAR- Gabi? said:

Benim Fikrime Göre TMP Nin Yapdıgı Gayet Uygun Bir Karar Düşme Olabilir Oyuncu Sayısında 200 300 Kişi Gibi Onlarda Bu Oyunun Trolleri Olacagına Eminim Oyun Tır Oyunu Nerede Görülmüş Bir Tırın 180 200 KM/H İle Gitdigi Bence Çok Güzel Bir Karar Oldu 

tır gitmesin zaten arkadaşım,skoda niye gitmiyor ? skoda tır mı ?

Just now, General_Cevdet said:

tır gitmesin zaten arkadaşım,skoda niye gitmiyor ? skoda tır mı ?

Onu Bende Saçma Buluyorum Skodalar Sadece Adminlere Özel Olmasından Yanayım

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.