Jump to content

OBS - ciągłe lagowanie obrazu


WooQash

Recommended Posts

Cześć.
 

Postanowiłem w końcu poprosić o poradę, bo mam powoli dość. Mianowicie chodzi o OBS'a i notoryczne lagowanie obrazu. Dźwięk jest ok.
 

Tutaj macie próbkę: https://youtu.be/cma4Iqo3nc4?t=17m50s (17:50 - 18:35)
 

Już tłumaczę dokładnie o co chodzi. Gra chodzi w płynnych 30 FPS'ach i nie laguje tak jak na materiale nawet w minimalnym stopniu. Obraz laguje tylko i wyłącznie w materiale z OBS i nie ważne czy streamuję, nagrywam na dysk czy zapisuję bufor replayu.
 

W takim przypadku jak od 17:50 do 18:35 gdzie lagi są mocne dostaję komunikat, że "Enkodowanie przeciążone...". Moje normalne ustawienia to kodek sprzętowy NVENC z bitratem 2500.
 

X93Zj.png

 

Od momentu 18:35 kiedy mówię o krótkim zw, przerwałem materiał i zmieniłem kodek na sprzętowy QSV z identycznymi parametrami. Co prawda od tamtego momentu potężne lagi zniknęły (komunikat o przeciążonym enkoderze nie występował), ale cały czas widać takie mikrolagi (które występują równo na jednym jak i drugim kodeku, kodeku programowego nie biorę zbytnio pod uwagę z wiadomych względów).

 

Specyfikacja sprzętu:

Laptop Lenovo Y510P (2014)
- Płyta główna: Lenovo YIQY0Y1
- Procesor: Intel Core i7 4700MQ @ 2,40GHz
- Grafika: Intel HD Graphic 4600 (zintegrowana)
- Grafika: nVidia GeForce GT 755M (2GB)
- RAM: 2x4GB DDR3 PC3-12800
- Dysk: SSHD Seagate ST1000LM014 1TB
- System: Microsoft Windows 10 Pro

Internet: 50Mbit/s (download) / 5Mbit/s (upload)

 

Próbowałem bawić się z bitratem, ustawieniem enkodera, priorytetem procesu ale nic to nie daje. Cały czas są te mikrolagi, a czasami właśnie wyświetli się, że enkoder przeciążony kiedy nawet żadnych opcji nie ruszałem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można by przestawić aby udało się ogarnąć sytuację i zniwelować te mikrolagi?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Co prawda na laptoptach bardzo się nie znam, ale

 

Wydaje mi się że to jest wina tylko i wyłącznie sprzętu. Jak próbowałem streamowac / nagrywać swoim prockiem ( Pentium G3258 ), miałem podobnie jak Ty. Niby gra nie lagowała, ale stream / nagranie już tak. Po ustawieniu karty graficznej jako enkoder ( GTX 750 Ti) tylko raz na jakiś czas, bardzo sporadycznie zdarzył się jakiś mikro-lag. Specyfikacja twojego laptopa optymistycznie nie wygląda, jęsli chodzi o streaming.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@Kid Fabi zdaję sobie sprawę z tego, że to laptop i nie ma w nim mega bebchów, ale wystarczy spojrzeć na wcześniejsze materiały, które nagrywałem/streamowałem i nie ma tam takich problemów.

 

Pierwszy z brzegu film z jakiegoś reporta ze stycznia. Tutaj jest dość płynnie, a tak na prawdę na przełomie tych 3 miesięcy nie zmieniałem diametralnie żadnych ustawień po za aktualizacją systemu i sterowników.
 

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Miałem ten sam problem z OBSem na Nvidii GTX 970. Przy nagrywaniu za pomocą Shadowplay nie miałem, żadnych problemów. Rozwiązałem to przełączająć na Quick Sync.

Tu masz screeny ustawień. 

Przechwytywanie.PNG

My PC: My little site:
CPU: Intel Xeon E3-1245 http://przemekwolw.cba.pl/
GPU: MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G
Motherboard: Asrock B75-Pro3M
RAM: 2x Nanya Technology M2F4G64CB8HB5N-CG 4GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Meitt locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.