Jump to content
Sign in to follow this  
Guest [G.ANATOL?A] Sezer Aras

Kayıt Dosyasından Araç Bulma

Recommended Posts

Guest [G.ANATOL?A] Sezer Aras
KAYIT DOSYASINDAN ARAÇ BULMA


Arkadaşlar selamlar, bu başlıkta yeni başlayan arkadaşlar için değişiklik yapmak istedikleri araçları nasıl kayıt dosyasından bulabileceklerini anlatacağım. İlk olarak yapmanız gereken oyun içerisinde Şirket Yönetimi / Araç Yönetimi bölümüne girmenizdir. Burada satın almış olduğunuz tüm araçlar yer almaktadır. Hangi araçta değişiklik yapmak istiyorsanız onun sıra numarası bu işlemde son derece önemlidir. Ben burada 2.satırda yer alan DAF XF EURO 6 aracımın nasıl bulunacağını göstereceğim. Sizde aracınız hangi sırada ise bu işlemleri baz alarak istediğiniz satırına ulaşırsınız.[IMG] 

[IMG]

 

Çekicilerim listesinde aracınızın satırını tespit ettikten sonra Belgeler / Euro Truck Simulator 2 / profiles / profildosyasıadı / save klasörüne girmeniz gerekmektedir (Profiles klasörü oluşturduğunuz isme göre farklılık gösterecektir.). Save klasörü içerisinde çeşitli numaralarda ve isimlerde klasörler olacaktır. Oyunu ilk defa açıp kaydettiğinizde 1 numaralı klasör oluşmaktadır. Daha sonrasındaki kayıtlarınızda ise bu sayı artarak (1, 2, 3 vb.) devam etmektedir. Burada oyundaki kaydınızın hangi klasöre karşılık geldiğini tespit etmeniz gerekmektedir. 
 

NOT: Eğer tespit edemiyorsanız yeni kayıt yaptığınızda en yüksek numaralı klasörü seçmeniz yeterli olacaktır.


Klasör tespitinin ardından bu klasörün içerisine girdiğinizde 5 tane dosya karşınıza çıkacaktır. Kayıt dosyası düzenleme işlemini yapacağınız dosyanın ismi game.sii 'dir. Bu dosya eğer not defteri formatında değilse üzerine tıklayınız ve Windows şu dosyayı açamıyor hatası verdiğinde yüklü programlar listesinden not defterini seçiniz.

Kayıt dosyasını düzenlemek için SII_Decrypt.exe programına ihtiyaç vardır. İndirme işlemi sonrasında bu programı save klasörü içerisine atmanız gerekmektedir. Game.sii dosyasını SII_Decrypt.exe programı üzerine çekip bıraktığınızda siyah bir pencere açılıp kapanacaktır. Ardından game.sii dosyasını tıklayarak açmamız yeterli olacaktır. Konuyla alakalı daha geniş bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

ZE44Pg.png[IMG] 

[IMG] 

[IMG]
 
 
Kayıt dosyasından hangi işlemi yapmak istiyorsanız veyahut hangi parçayı değiştirmek istiyorsanız kendi aracınızın satırından o parçaya ait kelimeyi aratmanız yeterli olacaktır. Örneğin kendi aracıma ait satıra ulaştıktan sonra motorunu değiştirmek istiyorsam '' engine '' kelimesini aratıp istediğim başka bir araca ait kod ile değiştirebilirim. Bu değişim işlemleri sonrasında not defterini kaydediyoruz ve oyuna dönüp yükle seçeneğinden işlem yaptığımız klasöre karşılık gelen kayıt dosyasını yüklüyoruz. Oyunumuzda hangi değişikliği yaptıysak aktif olacaktır.
3q0bG0.png
lWla6r.png
ZE4bP3.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...