Jump to content
GoknOz

[BİLGİ] Yol Haklarında Kaza Oranı

Recommended Posts

Merhaba Kamyoncular,

Sizlere bu gün bir konudan hem konuşmak hemde bilgi vermek için konuşmak isterim.

Oyun ve forum kuralları'na BURADAN ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, sayımız her geçen gün artmaktadır. Bu konu ile alakalı, blog yazısına BURADAN ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

Benim sizlerle konuşmak istediğim konu ise şudur;

- Oyun içerisinde bir çok kullanıcı D-C yolunu kullanmaktadır, kimi kullanıcı "Trafik'ten hoşlandığını" kimi kullanıcı ise "Yüklerinden dolayı" herkese kurallara uygun herkes istediği yolda ilerleyebilir tabii ki. :) 

- Ama sayımızın artması itibari ile oyun kurallarına ve oyun içerisinde ki trafik levhalarına da lütfen uymaya çalışalım, en çok hata kavşaklar da yapılmaktadır.

1. Kavşağa yaklaştığınız da kavşak içerisinde ki arkadaşlara yol vermemiz kaza oranını azaltır.
  2. Kavşak çıkışlarında dönüşleri geniş ve açıktan almak kaza oranını azaltır.
  3. "Yol Ver" tabelası ile kim karşılaşıyorsa mutlaka geçiş önceliğini karşı tarafa tanımalı.

Herke iyi oyunlar dilerim..

Saygılarımla..

NOT : Bunlar kişisel tavsiyelerdir. :)

• Like 1

Guest CrackPrewier

Yararlı Bir Bilgi Olmuş,Ellerine Sağlık 

Guest GoodByeTruckers

En çok kaza olan yer burası ince yoldan geçenlerin çoğu geçiş hakkının kendinde olduğunu sanıyor ama öyle değil, benim gibi süreceksiniz :P

Gönderiyi tamamen canlandırmışsınız. Güzel video @0zgur. Sürüş rehberliğine faydası olması için bir konu açmıştım. İşte o burada. Burada daha fazla hatalar yapıldığı için bilgilendirmek faydalı.

@Allpha. yukarda birini göruyorum videoda xD

Ve yoldaki düz çizgi varsa her iki taraf için de sollama yapmak yasak. Sağ tarafta çizgi çizgi, solda düz çizgi varsa çizgi çizgi olan yere yakın olan şerit sollama yapabilir ters şerittekine yasak.Tek olarak çizgi çizgiyse karşı şeride bakarak sollama yapmak serbest.

On 2/16/2018 at 1:11 PM, GoknOz said:

1. "Yol Ver" tabelası ile kim karşılaşıyorsa mutlaka geçiş önceliğini karşı tarafa tanımalı.

"Anayolda düz giden > anayolda sağa dönen > anayolda sola dönen > tali yoldakiler"
şeklinde geçilir. Zaten yol ver levhasını da tali yola koyarlar.
Anlamayanlar Özgür'ün videosuna baksın :)

4 hours ago, erenmrcn said:

yol vermek ban sebebimi ? 

Ana yolda durup yol vermeye çalışırsanız veya arkanızda birçok oyuncu bulunurken yol ortasında durup yol vermeye çalışırsanız bu olay kick/ban ile sonuçlanabilir.

Yogun Sehirlerde Servis girislerinde cok Kaza oluyor. 

Benim önerim ise, Servis yakinina gelindigi an F7+ENTER yapilirsa eger Servis giris ve cikis yogunlugu biraz daha azalmis olur. Ne dersiniz :) 

Guest PLAYERUNKNOWN'

Yararlı Olmuş Brusselden Çıkıp Kavşaktan Yola Girinceye Kadar Canımız Çıkıyor Yol Vermiyor Kimse Geliş Yol Veriyor Gidiş Vermiyor Kaza Oluyor Yol Kilitleniyor Bu Konuda Bilgilendirme Yapılmalı :tmp:

Guest [T.G.E][11] Ceyhun[TR]

Ufak bir tavsiye: hız kuralları ile giden - 150 ile giden aynı zamanda gidiyor sürekli kazalar oluyor o yüzden yavaş ve dikkatli gitmeniz tavsiyem :) :90:

Guest ? KIRMIZIBIBER ?

Saygı olduktan sonra kaza olucagını düşünmüyorum :D