Jump to content
  • 0

ETS2MP Oyun hata vermeden online'dan düşüyorum

KRAK3NN

Question

Merhaba arkadaşlar

Aslında yaşadığım sorun aşağıdaki atacağım yabancı konuyla birebir aynıdır.Türkçe bir şekilde anlatmaya çalışacağım,arkadaşta çözememiş sanırım sorunu.Büyük ihtimalle internet servis sağlayıcımla alakalı ama bilemiyorum,diğer sunucularda sıkıntı çıkarmıyor.

TruckersMP'den oyuna giriyorum,EU2 server'ını seçiyorum ve "connection estabilished" yazısı geliyor kırmızı bir şekilde,buraya kadar her şey tamam.Yükümü götürürken 1-2dk sonra bir bakıyorum yolda herkes giderken donmuş,tekerlekleri olduğu yerde dönüyor araçların.Chat'e yazdıklarım gitmiyor falan.Ama oyunda bir sıkıntı yok bu haldeyken bile yükümü götürüp teslim edebiliyorum ne hikmetse.

Bu söylediklerimin hepsi sadece "EU2" sunucusunda oluyor,diğerlerinde denedim kesinlikle bir sıkıntı yok.Oyun hatada vermiyor verse belki ona göre bir şey deneyecektim.Ek olarak oyunda ban'da yemedim,internet bağlantımda stabil hızlı ve ortalama 50-60ping arası gözüküyor,başka hiç bir online oyunda sıkıntı yaşamadım.Neden sadece EU2 sunucusunda oluyor maalesef anlayamıyorum,diğer sunuculara girincede kimseyi göremiyorsunuz ki :)

Edit:Attığım yabancı konudaki bütün yöntemleri denedim,yine aynı.

new.png

17 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Just now, [Ordu Atesi] KeremKhan said:

Herkes donuyor mu yoksa offline a düşüyor musun?

Hocam oyuna ilk girdiğimde bir sıkıntı yok 1-2dakika geçiyor yolda giden herkes olduğu yerde donuyor işte,benim dışımda kimse hareket etmiyor.Chat'e yazdıklarımda gitmeyince online'da olmuyorum sonuçta.Fakat ekrana "OFFLINE" tarzında bir belirtide çıkmıyor,garip.

• 0
1 minute ago, izm07 said:

Selamlar, internet sağlayıcınız D-smart mi?

Merhaba,hayır Speedtest sonucunu da attım Netspeed kullanıyorum.Dediğim gibi EU2 dışındaki sunucularda sıkıntı yok,burada var.

1 minute ago, HamitCanKilic said:

Genellikle bu sorunu internet sağlayıcısı “D-Smart” olanlarda görülüyor. İnternet sağlayıcınız ile görüştünüz mü?

Netspeed kullanıyorum hocam,açıkçası bu problemi MH'ne nasıl anlatacağımı da bilmiyorum :) Zaten fazlasıyla amatör müşteri hizmetleri..

• 0

Merhaba @KRAK3NN

Sizin probleminizle alakalı olan türkçe bir yardım konusuda aşağıda bulunuyor.Çoğu kullanıcıda aynı sizdeki gibi gördüğüm avrupa 2 sunucusuna girildiğinde yaşanan bir problem bu,elinizde farklı bir modem var ise onunla deneyin.Kullandığınız internet şirketinide ilk defa sizden duydum,size tavsiyem bu tür şirketler ile sözleşme yapmak yerine daha sağlam ve bilindik olanlarla anlaşın.Çünkü altyapısı sağlam olmadığı için size yeterli veri akışı sağlayamayabilir.

• 0
10 minutes ago, Crashon said:

Merhaba @KRAK3NN

Sizin probleminizle alakalı olan türkçe bir yardım konusuda aşağıda bulunuyor.Çoğu kullanıcıda aynı sizin gibi gördüğüm avrupa 2 sunucusuna girildiğinde yaşanan bir problem bu,elinizde farklı bir modem var ise onunla deneyin.Kullandığınız internet şirketinide ilk defa sizden duydum,size tavsiyem bu tür şirketler ile sözleşme yapmak yerine daha sağlam ve bilindik olanlarla anlaşın.Çünkü altyapısı sağlam olmadığı için size yeterli veri akışı sağlayamayabilir.

Muhtemelen CGN olayına dahil olduğum için böyle oluyor.Evet Netspeed yeni bir firma fakat TT ve Superonline artık kan emiciler haline geldiği için mecburen yan firmalara başvuruyoruz.VDSL altyapım olduğu için TT en fazla 24mbit,superonline ise 16mbit ADSL veriyor.Halbuki hattım 70mbit kaldırıyor.Parayı versek bile 50mbit'in üstünde VDSL bir hizmet vermiyorlar.Kullandığım paket 58TL ve tamamen TT'un altyapısı.

Ben ISS'ten memnunum,ets oynamayız artık ne yapalım.Sırf bunun için maalesef kazık şirketlere geçemeyiz..

• 0

Merhaba @KRAK3NN;

Eğer mümkünse, telefonunuzun Mobil verisini açın. Bilgisayar telefon internetini harcamaması için, normal internetinizle oyunu başlatın. EU2 sunucusnu seçerek giriş yapın. profil arayüzüne geldiğinizde, bilgsayarınızın internetini telefonunuzun mobil verisine bağlayın. Sorunun internetten mi yoksa oyun dosyalarıyla alakalı olup olmadığını öğrenmiş oluruz. Aynı sorun telefonunuzun internetinde yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Oyuna giriş yapıp mobil veriye geçtiğinizde, oyun dışında bir program internetinizi kullanmayacaktır. Oyun internetinizi yarım saat için çok fazla harcamaz. 

• 0
12 minutes ago, Carrera18 said:

Merhaba @KRAK3NN;

Eğer mümkünse, telefonunuzun Mobil verisini açın. Bilgisayar telefon internetini harcamaması için, normal internetinizle oyunu başlatın. EU2 sunucusnu seçerek giriş yapın. profil arayüzüne geldiğinizde, bilgsayarınızın internetini telefonunuzun mobil verisine bağlayın. Sorunun internetten mi yoksa oyun dosyalarıyla alakalı olup olmadığını öğrenmiş oluruz. Aynı sorun telefonunuzun internetinde yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Oyuna giriş yapıp mobil veriye geçtiğinizde, oyun dışında bir program internetinizi kullanmayacaktır. Oyun internetinizi yarım saat için çok fazla harcamaz. 

Maalesef desktop kullanıyorum wifi modülümde yok fakat bir laptop bulup deneyeceğim,bir üst katta TT kullanıyoruz 2 internetle de denerim.

• 0

Tabi şuanki duruma göre haklısınız iyi bir oranda alıyormuşsunuz,yani 70 megabit gayet güzel bir rakam.Bu arada harici bir cihazdan internet almanız işinize yarayacaksa,kısa bir ayar sayesinde bunu yapabilirsiniz,buraya tıklayarak inceleyin.

• 0

Merhaba @KRAK3NN

Lütfen Alttaki Adımları Deneyiniz:

1.Klavyede Ctrl + Alt + Del tuşlarına basarak Görev Yöneticisi'ni açın ve arka planda çalışan bazı güncelleme servisleri olup olmadığını görün.
2.Çalışmamak ve internette dolaşmak istemediğiniz istenmeyen programları devre dışı bırakın
3.İnternet hızını burdan test edebilirsin http://www.speedtest.net/
4.Clean Master for PC ile bilgisayarınızın geçici dosyalarını temizleyin.

• 0
51 minutes ago, Crashon said:

Tabi şuanki duruma göre haklısınız iyi bir oranda alıyormuşsunuz,yani 70 megabit gayet güzel bir rakam.Bu arada harici bir cihazdan internet almanız işinize yarayacaksa,kısa bir ayar sayesinde bunu yapabilirsiniz,buraya tıklayarak inceleyin.

Teşekkürler.

Sorunun sebebi Netspeed arkadaşlar yani kullandığım ISS,çünkü farklı bir bilgisayar ile denedim.Netspeed'de aynı hata devam ederken TT'da böyle bir sorun yok bütün sunucularda oynayabiliyorum.Üstelik ping TT'da daha fazla.Netspeed'de sorun yaşamamın sebebi Netspeed'in müşterilerini CGN'ye bağladıkları için olduğunu düşünüyorum.Bu dediğim işlemi Netspeed değil TT'da yapıyor olabilir,sonuçta altyapı onların.Aylık 10 lira fiyat farkıyla Statik IP hizmeti satıyorlar,ucuz etin yahnisi yavan olur derler ya aynen öyle işte.Yapacak bir şey yok maalesef aynı fiyata da ADSL satıyor büyük firmalar..

• 0
10 minutes ago, Crashon said:

TT'deki ping oranı oynaşınızı etkileyecek kadar yüksek mi yoksa ideal mi?

Şöyle söyleyeyim,TT'da 80-90 arasında seyrederken Netspeed'de ping 50-60 arası gidiyor.Büyük ölçüde fark yok ama dediğim gibi büyük ihtimalle CGN'den dolayı oluyor bunlar.Çünkü Netspeed'de cmd'den herhangi bir siteyi pingleyip değerleri göremiyorum yada tracert'layıp konum bilgisi alamıyorum hepsi zaman aşımına uğruyor.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.