Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

Multiplayer açınca oyun alta iniyor

Creax

Question

25 answers to this question

Recommended Posts

• 0

İşletim sisteminiz orijinal değil ise,ekranınızın sağ alt tarafındaki bir etkinleştirme uyarısı ile birlikte oyunları,programları sürekli masaüstüne yönlendirir yani halk arasındaki söyleyişle alta alır.Benim size tavsiyem en kısa sürede orijinali satın alın,tabi başka yollarıda var o konuda bilgisayarcınızdan yardım alabilirsiniz.

• 0

Tüm windows güncellemelerini yapın,bilgisayarınıza gelen güncellemeleri ertelemeyin.Bunların bildirimi sizi masaüstüne atabilir.Ayrıca arkaplan uygulamalarından birisi sebep olabilir,oyun açıkken diğer bütün uygulamalarını kapatmanızı öneririm.

Arkaplan uygulamalarını şu şekilde kapatabilirsiniz;

• Başlat'a girip,msconfig yazın ve msconfig'i açın.
  • Gelen penceredeki Başlatma sekmesine geçin.
  • Intel,Nvdia,ATI,antivirüs gibi önemli uygulamalar dışındaki uygulamaların hepsinden tik işaretini kaldırın
  • Hizmetler sekmesine geçin ve alttaki "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" yazısının yanındaki kutucuğa tik koyun.
  • Aynı şekilde önemli uygulamalar dışındaki bütün uygulamalardan tik'i kaldırın.
  • Tamam'a basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ek olarak,Windows update sorun gidericisini indirip bilgisayarınızdaki hataları düzeltebilirsiniz.Hangi işletim sistemine sahipseniz,ona ait olanı indirmeyi unutmayın.Bu bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasına katkı sağlayacaktır.Oyun oynarken veya program açıkken diğer programlar sizi rahatsız etmeyecektir. https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027322/windows-update-troubleshooter

• 0

Merhaba @MrMeth

Üstte sunulan çözümleri uyguladınız mı? Galiba "mape cıkınca" kelimesinden kastınız oyunda haritayı açınca crash vermesi durumu,umarım doğru anlamışımdır.Bu birden fazla mod kullanımından dolayı olabilir,iyi bir sisteme sahip olduğum halde Rusya harita modu ile birlikte multiplayer oynamaya çalıştım,crash vermedi ama hakikaten oyun yavaşladı tıpkı sizdeki gibi garaj,harita ekranlarında.Bunun gibi şeylere sahipseniz yedekleyip mod klasörünü silin.Ayrıca şu dizindeki dosyayıda silmeniz faydalı olacaktır. "Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg" Ek olarak,save dosyanızdanda kaynaklı olabilir.Bazı save dosyalarında çok fazla garaj ve araç oluyor,bunlar oyununuzun geçiş (yükleme),harita,garaj ekranlarında yavaşlamasını sağlar.Böyle bir profile sahipseniz,daha sade bir profil dosyası kullanmanızı öneririm.Sorununuz çözülmez ise tekrardan buraya yazabilir veya ayrıntılı olarak cevap almak için buradan konu oluşturabilirsiniz,iyi geceler dilerim. ^_^

• 0

Windows'umu orjinal yaptım, ama hala değişen birşey yok gene girmeye çalışınca attığım fotoğraftaki gibi takılıp masaüstüne atıyor tıklamaya çalışınca girmiyor. Ekran kartım güncel.  dediğiniz   Alt + Tab  olayınıda denedim olmadı

• 0

İyi geceler @Creax Birkaç adet çözüm daha var aşağıya yazacağım lütfen onları uygulayın.

• Uyumluluk sorunu gidericisini çalıştırmayı deneyin.TruckersMP uygulamasına sağ tıklayın,en alt kısımda yer alan özelliklere girin.Açılan sekmedeki başlıklardan,"Uyumluluk" olanı seçin ve "Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır" butonuna tıklayın.
  • Daha öncedende bahsettiğim gibi Onenote ve Adobe Cloud başlangıçta çalıştırma kısmından devre dışı bırakın.
  • Bilgisayarınızı antivirüs programı ile (var ise) tam tarama seçeneği ile taratın.Virüs tespit ederse temizleyin eğer birşey bulamazsa devre dışı bırakıp oyuna girmeyi deneyin.Çünkü bu sorun antivirüs programınızdanda kaynaklı olabilir.
  • Bu videoyada bir göz atın derim,youtube üzerinde bu problemin çözümüyle alakalı onlarca video var,çözüm için araştırıp izleyebilirsiniz.
  • Çözüm sağlayamazsanız,destek takımından arkadaşlarla iletişim kurun,size yardımcı olacaklardır. https://support.truckersmp.com/
  • Gelelim en kötü kısma,aslında düşük bir ihtimal ancak konu kişisel bir materyal olunca yinede yazma gereği duydum.Yaklaşık 3 sene önce oynadığım bir oyun gereği bilgisayarıma bir program indirdim,tabi bu 3.parti bir uygulamaydı.Gelgelelim bu rat uzantılı bir dosyaymış,bilgisayarıma bağlanan şahıs beni trollemek amacı ile oyuna girdiğim yani o programı çalıştırdığım zaman (ona izin vermiş oluyorum) ekranı masaüstüne yönlendiriyordu.Zamanında rat panelini kullanmış biri olarak söylüyorum,böyle şeyler yapılabiliyor.Sizinde dediğiniz gibi son 2-3 gündür tekerrür eden bir olay bu.Son indirdiğiniz programları gözden geçirin,ihtimali düşükte olsa böyle birşey olmayacağı anlamına gelmez.Şüphelendiğiniz dosya varsa iznini kaldırın ve silin ve en kısa sürede format atın.Dediğim gibi düşük ihtimal hemen telaşa kapılmanıza gerek yok ancak alta alma olayı ile ilgili böyle bir deneyimim olunca yazma gereği duydum.

• 0

Yazdıklarınız için teşekkür ederim, söylediklerinizi uygulayacağım. Söylediğiniz rat olayı düşük olması lazım çünkü bu olay sadece euro truck simulator 2 multiplayer girmeye çalışınca oluyor.

• 0

Dediklerinizi uyguladım sonra gittim TruckersMP'yi sildim tekrar indirdim oyun açıldı güzelce oynadım gene  3, 4  gün geçti ve güncellememi ne geldi TruckersMP'ye, gene oyun alta almaya başladı. Ben ikidebir silip tekrar indirmek zorundamı kalıyorum ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.