Jump to content
Sign in to follow this  
[Orze?-Trans] Dragmaciek

Komenda FIX na serwerze EU1

Recommended Posts

5 minutes ago, WarMaz said:

Trochę dla mnie nie zrozumiale, jak można porównać reporty do komendy /fix, ja żadnej zbieżności nie widzę.

A co jeśli ktoś sprzeda komputer? Kupujący tez dostanie bana? Trochę słabe rozwiązanie, utrudni trochę sytuacje mimo ze również ją poprawi.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie mniej nie wydaje mi się aby sprzedaż komputerów była tak sporym procederem. Nie zapominajmy, że w obecnych czasach sprzęt się psuje częściej i szybciej ktoś wyrzuci komputer bo "nie działa" niżeli sprzeda go, nie mniej na pewno trzeba by było to przeanalizować.

• True Story 1

@WarMaz prosty przykład. Ktoś Ciebie taranuje (ramuje) i używacie fixa on i ty. Napisze na czacie sory i jedzie dalej. Jeden zadowolony bo zramował a drugi że ocalił ładunek. Więc po co w takim razie system reportów?? jeśli pozwala się ramować ? Bo co on dostanie kicka? czy bana na 3 dni? Wróci i znowu to będzie robił.... Więc nie jest fajne to co teraz wprowadzają.

@[Orze?-Trans] Dragmaciek właśnie, dostanie bana. A rzucając okiem na system banowania, widać, ze jeśli ktoś naprawdę troluje, to z czasem dostanie bana permanentnego. Kiedyś takiemu osobnikowi się znudzi kupywanie od nowa gry.

@WarMaz a teraz wytłumacz mi co komenda FIX może robić na serwerze EU1 Simulation?  Bo jedyny serwer gdzie obowiązuje jakieś zasady w ruchu i przyjemnie się gra. Zostanie zniszczony przez komendę która moim zdaniem tyle lat ile istnieje Euro Truck Simulator 1 i 2 nie była potrzebna. Kto chciał mógł sobie shackować profil i usunąć uszkodzenia bądź je w ogóle wyłączyć.

@WarMaz tak jak wcześniej pisałem, dla ludzi to wszystko jedno. Więc klikną wszędzie i bez ograniczeń. Więc taka ankieta jest do d...y podobna. Powinno się od razu rzucić że serwer EU1 jest nazwany Simulation nie bez kozery. Ale z tego wynika, że głos troli od głosu osób które lubią grać w tę grę jest niczym. Demokracji nie ma i nie będzie.

Wiem, że za dużo bym chciał. Ale chociaż mogliby się rozeznać co sądzą o tym największe VS-ki z danych krajów. I tam przedstawić ankietę. Taka komenda zmienia całą grę o 360 stopni.

Ale cóż, tak jak było wspomniane wcześniej i w innych tematach. Polski support nic nie ma do gadania.

Więc temat zamykam, bo szkoda pisania. Puenta na koniec: Czas na singleplayer!!

Pobieżnie przeczytałem wszystkie posty i moją uwagę zwróciło powiązanie komendy FIX z systemem reportów. 

Śmiać mi się chce z tego. Ramming był jest i będzie karany banem. Po zderzeniu można użyć komendy FIX, ale reportowanie za ramming nie traci sensu. Wznosicie niepotrzebne hurr durr, zwłaszcza osoba X, która w tym wszystkim była najgłośniejsza.

• Upvote 1

Ja tylko napiszę tak: najpierw był krzyk że team wprowadził fix bez pytania o zdanie graczy. Ok. Team truckersmp zrobił ankietę co myślą i czego chcą gracze też źle bo zrobił ankietę która jak widać nie jest po myśli  niektórych osób czyli już ankieta jest zła bo wyniki są takie a nie inne

• Upvote 1

@KOZIK Team zrobił ankietę, ale czy jest ona wiarygodna? Dla mnie nie, bo napisana w języku angielskim, a pół świata mp angielski zna tylko z przekleństw. Jak może być wiarygodna ankieta jeśli ktoś, kto nie zna angielskiego po prostu zagłosuje za opcją, która ma najwięcej głosów. Nie twierdzę, że takie sytuacje nastąpiły, ale nie można ich również wykluczyć.

Mi osobiście wisi czy ta komenda wejdzie w życie na takich czy na owakich zasadach. MP i tak coraz bardziej zamienia w szalejące, bezkarne (dokończcie sami) i nie mam na myśli tylko serwera eu2, bo mam też doniesienia co się dzieje na innych serwerach. Coraz więcej robicie pod ścigantów i widzę, ze pozostałych macie gdzieś. Nawet nie mogę powiedzieć, że mamy jakikolwiek serwer symulacyjny, bo takowego nie ma. Jeszcze kilka miesięcy i gracze ceniący realizm będą wchodzić na mp tylko w celu wspólnej przejażdżki, a resztę tras zrobią na singlu. Dawne mp przestało istnieć, zaczyna się nowa era mp...

Edited by bazyliszek [PL]

37 minutes ago, bazyliszek [PL] said:

Team zrobił ankietę, ale czy jest ona wiarygodna? Dla mnie nie, bo napisana w języku angielskim, a pół świata mp angielski zna tylko z przekleństw.

Dlatego powstał google.translate, który nawet przy kopiowaniu całych pytań z ankiety tłumaczy je w sposób zrozumiały. W taki, że możemy się połapać o co chodzi. Jeżeli komuś nie chce się przetłumaczyć trzech zdań, to nie licz, że obchodzi go czy komenda fix jest na eu1, czy na wszystkich, czy jej nie ma.

15 hours ago, [Orze?-Trans] Dragmaciek said:

Taka komenda zmienia całą grę o 360 stopni.

:D:D Wywróci grę o 360 stopni? Mów mi jeszcze. Wydaje mi się, że cała afera zaczęła się od wprowadzenia komendy /fix. Mało kto pamięta (a może nie chce pamiętać?), że przed komendą /fix był DOZWOLONY mod, który pozwalał na takie rzeczy jak wjeżdżania w inne osoby wyrzucając je w powietrze czy stawianie ciężarówki na koła. team truckersmp w końcu zareagował i zablokował tego moda dając w zamian komendę /fix, która nie grozi tym, że ktoś będzie wjeżdżał w konwój i wysadzał go w powietrze. Niektórzy zdają się zapominać (a może nie chcą pamiętać?), że ten mod był wielokrotnie nazywany lekarstwem na troli, pomimo swoich nieporównywalnie bardziej destrukcyjnych walorów. I co gorsza... ten mod działał również na eu1. 

Edited by EP07-1023
  • Like 1

2 hours ago, EP07-1023 said:

Dlatego powstał google.translate, który nawet przy kopiowaniu całych pytań z ankiety tłumaczy je w sposób zrozumiały. W taki, że możemy się połapać o co chodzi.

I tu się z Tobą nie zgodzę. Nie zawsze przetłumaczy tekst tak, że idzie wszystko zrozumieć. A taka ankieta powinna być zrozumiała dla każdego, czyli przetłumaczona i nie sądzę, żeby stanowiło to aż taki problem.

I psują grę innym, którzy wchodzą sobie pojeździć spokojnie i zachowując zdrowy rozsądek i przepisy ruchu drogowego. Ale po co to komu? :) Lepiej jeździć skodami/truckami i gnać na potęgę bo zawsze można użyć tej feralnie komendy.

Ale tak jak już tutaj parę osób pisało i nawet z administracji. Że my prości ludzie nie mamy nic do gadania. Ankieta która była stworzona była błędem, bo sami pewno wiedzieli jakie będą wyniki.

Powiem jaka jest prawda.

/fix jest dodatkową opcją, którą używasz wtedy kiedy, gdzie i jak chcesz. Nie jest to narzucone, używasz tego DOBROWOLNIE. Narzekacie, że to jest słaba opcja - i najlepsze, że NIE JEST REALISTYCZNA.

Gdzie wy się doszukujecie realizmu w grze MMO? Czy na europejskich drogach jeżdżą skodami po 200 kilometrów na godzinę i taranują jak się da? Dodając opcję /fix, która wyzeruje wasze NIEREALISTYCZNE uszkodzenia, które zostały zadane w NIEREALISTYCZNY sposób? Virtualne spedycje mają wiele możliwości, aby weryfikować, czy została użyta ta komenda, ale twierdzą, że /fix psuje REALIZM w grze MMO

TruckersMP to tylko tryb multiplayer do SYMULATORA, który stara się odzwierciedlić realia, a nie wymuszać coś na nas. Nie da się psuć realizmu w tej grze. Jeżeli ktoś jeździ z prędkością 200 kilometrów na godzinę samochodem z silnikiem TDI (co już nie jest realistycznie) i na dodatek taranuje innych graczy - to jak /fix ma psuć realizm, skoro jest już zepsuty?

Dostaliście DEMOKRATYCZNĄ ankietę, wyniki są jej jasne i narzekacie - na co, skoro to wy głosowaliście, a nie przykładowo staff? Teraz miejcie pretensje do siebie, a nie osądzacie developerów o wprowadzenie "głupiej" funkcji.

VS'ki, które mówią, że /fix psuje realizm, pogrążają się we własnych słowach.

Dziękuję za uwagę.

• Upvote 1
  • Haha 1

@RaneMoro A co zmienia na komenda? Że będzie "żyło" się lepiej?? Hahaha śmiech na sali! Wprowadzacie durną komendę która zepsuje ten symulator.

To może zróbcie ankietę którą podeślecie wszystkim szefom TOP 5 w danym kraju. Co oni o tym sądzą i zobaczymy wtedy jaki będzie odzew. Czy liczą się osoby. które coś wnoszą do tej rozgrywki (chodzi o organizację konwojów, społeczność która co chwila się rozrasta która POTRAFI się bawić) czy "reszta" która klika w ankiecie "DAJCIE WSZYSTKO". I wtedy zobaczymy.

A developerzy skąd mieli pomysł na taką komendę, która zmienia całą grę? Z raportów, bo ten przywalił mi w bok, ten w tył. A teraz co? Zmieni się coś w grze? Oczywiście, że nie. Co więcej będzie tego znacznie więcej. I teraz administracja będzie zalana robotą, a co chwila ktoś odchodzi czy przychodzi.

Więc "Demokratyczna" ankieta jak sam to ująłeś jest ŚMIESZNA. Ciekawe czy można oddać tylko 1 głos z danego konta.

27 minutes ago, [Orze?-Trans] Dragmaciek said:

Wprowadzacie durną komendę która zepsuje ten symulator.

Ciekawe, jeszcze sie nie spotkałem w rzeczywistości żeby ciężarówki jeździły po 170-180km/h
Na EU1 sa ograniczenia do 110 niemniej jednak prędkości realne róznia się od tych choćby na EU1 a przynajmniej na autostradach co już realne nie jest i tyle z tego symulatora

https://przepisy-drogowe.dlakierowcy.info/s/4083/77019-Ciezarowki-o-masie-ponad-35t-limity-predkosci-w-Europie.htm

Polecam poczytać :)

Edited by Trucker[PL/EN]
  • Upvote 1

Tak tylko, że na EU1 jeżdżą różne VS-ki i jakoś potrafią się dostosować do warunków jazdy. A teraz co? Pojedźmy sobie na przejażdżkę i zaraz za miastem ktoś w Ciebie przywali, oboje użyjecie Fixa i dalej w drogę. Za kawałek to samo. Nuda i tyle. Od razu może dajcie wszystkim po policyjnej skodzie i będą zatrzymywać zwykłych kierowców jak w filmach? Bo do tego teraz dojdzie.

A tak w ogóle to nawet na zdrowy rozsądek patrząc, ktoś bierze ładunek z WOT-a (na pewno przynajmniej 50% ludzi) a ktoś zwykły ładunek to komenda zadziała tylko w 100% dla jednego z nich. Gdzie sprawiedliwość? I ta "Demokracja" którą Pan moderator wspominał?

Rzecz nie rozchodzi się o to aby tę grę psuć tylko modernizować w sposób który nikomu nie utrudni swojej pracy. Jeśli ktoś uważa w sposób odwrotny i zgadza się z tym co teraz robią to szacunek dla nich, ale ja będę walczył aby chociaż Jeden z serwerów pozostał w miarę normalny!!

[...] zaraz za miastem ktoś w Ciebie przywali, oboje użyjecie Fixa i dalej w drogę [...]

Ok, czyli w Europie za miastem też ktoś może w ciebie przywalić? Raczej małe szanse. W ETS2 jest to realistyczne, tak? Dlatego /fix jest nierealistyczny w stosunku do tego, co jest? Trochę taka hipokryzja.

Czy jest Komenda /fix czy nie ma, ludzie i tak będą narzekać na trolii. ¯\_(ツ)_/¯

Komenda ułatwia to, że jak już ktoś w ciebie uderzy to nie trzeba się Teleportować żeby się naprawić. Ja jeżdżę dużo, i wiem że jak jak się jeździ wszędzie poza okolicą Calais, Brukseli, Rotterdamu czy chociaż Duisburgu to nie ma trolli, i potrzeby na naprawę nie ma, chyba że z własnej winy. 

@[Orze?-Trans] Dragmaciek Szkoda nerwów to i tak nic nie da. Polacy stworzyli MultiPlayer a teraz nie mają głosu. Ankieta była w języku angielskim a mogliby przetłumaczyć dla Polskiej społeczności no ale po co. :)

To w takim razie, dziękuje wszystkim za konwersację. Głos ludu się nie liczy!!

Dziękuje Panu Moderatorowi za demokratyczne wypowiedzi.

Szkoda również, że tylko Jeden Admin na tak dużą liczbę polskich adminów zainteresował się tym postem.

Szkoda również, że ankietę nie wysłano wpierw do TOP 5 firm z całego globu odnośnie tej komendy, a dopiero potem do ogólnego głosowania. To pokazuje, że firmy się nie liczą w rozbudowie tego projektu.

Temat uważam, za zakończony.

Jeśli kogoś obraziłem lub poczuł się urażony to przepraszam.

Proszę o zamknięcie tego tematu oraz przeniesienie go do KOSZA. Bo tylko tam zasługuje na swoje miejsce.

Pozdrawiam i życzę szerokości

Dragmaciek

14 minutes ago, kapi067 said:

Polacy stworzyli MultiPlayer a teraz nie mają głosu. Ankieta była w języku angielskim a mogliby przetłumaczyć dla Polskiej społeczności no ale po co

Na świecie jest 7 i pół miliarda ludzi, 1,5 z tego czyli 20% mówi płynnie po angielsku, a trochę wiecej umie sie dogadać. Polaków w społeczności jest na oko max 300 tyś z tych 2 millionów, z czego może max 100 tyś jest aktywnych miesięcznie. W ankiecie nie było żadnych trudnych słów, a jeżeli tak to jest google Translate żeby przetłumaczyć te 5 słów, więc nie narzekaj żeby wszystko było podane pod nos, i trochę się po męcz jak nie możesz się dogadać. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia to napisz Feedback, https://truckersmp.com/feedback/create a to już skończmy, bo same narzekanie.  

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this