Jump to content

[REHBER] Dorse ağırlığını, Plakasını ve Hasarını değiştirme.

Recommended Posts

Önemli Not: Aşağıda anlatacaklarım bir mod kullanımı veya tanıtımı değildir. Kayıt dosyasını düzenleyerek yapabileceğiniz şeyleri anlatmaktayım.

Bildiğiniz gibi bunları yapabilecek birçok mod piyasada var. Fakat bu modları kullanmak için oyunun SP modunda çalışması gerekiyor. Akşam saatlerinde MP modundan çıkıp SP moduna geçtikten sonra MP moduna yeniden girmek zulüm oluyor. Burada size oyundan çıkmadan yapabileceklerinizi anlatacağım.

• İlk olarak "Belgelerim" klasörüne gidiniz.
  • "Euro Truck Simulator 2" klasörünü açınız.
  • "config.cfg" Dosyasını açınız ve "g_save_format" Değerini "2" yapınız. 
  • Ek olarak "g_developer" değerini de "1" yapabilirsiniz.
  • "g_console" Değerini de "1" yapmanızı öneriririm.
  • Kayıt dosyanızı bulmak için: Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\profiles\(Profil ID numarası)\save\(Üstünde işlem yapacağınız klasör) yolunu izleyin.
  • Kayıt dosyası üzerinde işlem yapacağınız klasöre giriniz. "game" adlı dosyayı SII_Decrypt dosyasının üzerine sürükleyin ve işlemin bitmesini bekleyin.
  • "game.sii" dosyasını Not defteri ile açınız. 
  • Ctrl+F tuşlarına aynı anda basarak "Bul" penceresini açmanız gerek (Sekmelerden Düzen sekmesinden de yapabilirsiniz.)
  • "cargo_mass" Değerine istediğiniz bir sayıyı girebilirsiniz (Kilogram cinsinden)(1000 Kilogram altı ban sebebi sayılıyor yapmanızı KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum.).
  • "wear" değeri ise dorsenizin hasarını belirtir. 0, %0 hasara; 1 ise %100 hasara denktir. "&38892635" gibisinden sayılar, semboller ve harfler yazabilir.
  • Dorse hasarınızı "%0" yapmak için: "&38892635" gibisinden değerlere 0 yazmak dorse hasarınızı 0 yapacaktır (Boşluk hatası yapmamaya dikkat edin oyununuz çökebilir.).
  • "license_plate" kısmı ise sizin plakanızı ifade eder. Örnek vermek gerekiyorsa benim dorsemde: ""MUK 301|sweden"" yazıyordu. Ben bunu "BRXEIZ|sweden" olarak değiştirdim.

Önemli uyarı: Plakanızı BÜYÜK harflerle, Türkçe karakter kullanmadan yazınız. Yoksa oyununuz crash verebilir veya plaka gözükmeyebilir.
Plakalar için özel kombinasyonlar bulunmakta fakat bunları size anlatmak için tüm kombinasyonları bilmem gerek. İstekleriniz doğrultusunda bu konu hakkında da rehber hazırlayabilirim. (Renkli yazılı plaka, Ortasında Tüv vize işareti olan plaka, sağ tarafında numara yazılı plaka vb.)

• En sonunda düzenlediğiniz kayıt dosyasını yükleyin ve yaptıklarınızın tadını çıkartın.

Eğer oyununuz Hata verirse derhal bana ulaşın. Unutmayın: En ufak boşluk hatası oyununuzun çökmesine neden olabilir. Bunları yaparken dikkat edin. İyi forumlar.

Unutmadan: F6 Menüsünde yükünüzün ağırlığı değişmeyecektir. Bu normal bir durumdur. 

Video:

• Like 3
  • Thanks 2

Rehberiniz için teşekkür ederler. Youtube'da bu konu ile ilgili birçok video vardı. Ancak bazı insanların çekememezliği yüzünden çoğu video telif yemek zorunda kalmıştı.Burdan da silinmemesi dileğiyle... :)

• Upvote 1

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

Selamlar @BrXEiZ Öncelikle verdiğiniz emeğe ve yaptığınız rehbere teşekkür ederim. Birçok kullanıcıya yardımı dokunacağına eminim. ^_^

Konuyu Modlar bölümünden, daha uygun olacağı Rehberler / Sorun Çözümleri sekmesine taşıyorum. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle, iyi günler.

//Moved from Modlar to Rehberler / Sorun Çözümleri.

• Upvote 1

Daha ilk videom olduğu için kusura bakmayın Forumda ve Youtube aleminde yeniyim. Çoğu kişi bana soruyordu zaten bende buraya yazayım dedim herkese tek tek anlatarak bir yere varamayacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Tavsiyeleriniz varsa dinlemekteyim başka rehberlerde yapmak istiyorum zamanında çok arayıp bulamadığım rehberler oldu. Nasıl video çekileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim insanlar bilgilensin istiyorum.

• Thanks 1

• 2 months later...

Ülkemizde artık Save Edit yapan binlerce oyuncu bulunuyor. Kimisi bunu faydalı olarak kullanıyor. Kimisi ise diğer oyuncular için zararlı ve oyun kurallarını ihlal edebilecek şekilde kullanmakta. Konu için ellerine sağlık.

• 4 months later...

Bende o cargo mass yazan yerde &38892635 buna benzer şeyler yazıyor oraya 1000 yazıyorum giriyorum oyuna hiçbir fark olmuyor lütfen yardım et

• 2 months later...
  • 2 years later...