Jump to content

Ajd' da napravimo VTC. Ja sam web dev


alekexe

Recommended Posts

Pozdrav, ja sam donekle nov igrač, nemam puno iskustva sa VTC-ovima, al bih hteo da napravim jedan.

E sad, ja ne mogu da napravim kontrolni panel i sve to, ako ne znam tačno kako sve to radi.

Trenutno sam u Viva Trucking VTC-u i stvarno sam zadivljen, lepo je sve to uradjeno,  no trebao bi mi neko iskusan,

da mi sve objasni detaljno, šta treba VTC da ima što se tiče aplikacije i kako bi šta trebalo da radi.

Ako treba, uložiću i ja sam pare, uzeću sve što je potrebno za projekat, samo ako ima nekog potencijala od ovoga. 

 

Cilj mi(ili nama) je da napravim sajt i aplikaciju za VTC, pa bi se mogle ažurirati baze podataka preko tableta, telefona, kompjutera itd.

Ne bi li bilo zanimljivo stati u neki motel ili na neku benzisku, izvaditi telefon i samo prijaviti turu za nekoliko minuta?

Ako bismo pravili aplikaciju, bila bi isključivo za Android jer iskreno nemam iskustva sa iOS developmentom jer nemam Mac,

no imam iOS telefon za testiranje ako bi se još neki dev pridružio. 

 

Da napomenem, ja nisam neki veliki programer, ali idem u školu programiranja i imam odlične instruktore koji bi mi rado pomogli oko projekta.

 

Ako bi bilo nešto od ovoga, radili bi svi zajedno preko GitLab-a i koristili bi PHP, CSS i HTML za sami index sajta i kontrolni panel.

Naravno, ovaj VTC bi pravili za nas, Balkance i sve bi bilo nama razumljivo.

 

Ja mogu da realizujem vaše ideje. :D

Šta mislite, da li bi imali podrške, da li je neko zainteresovan?

 

Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem, ne verujem da će balkanski VTC uspeti jer većina balkanskih vozača već ima svoju neku minijaturnu firmu ili voze solo (kao npr. ja), jedini naš (balkanski) VTC koji mogu da izdvojim kao najuspešniji je onaj "EUROPE-TRANS" i naravno legendarni "Transporti Runko" za koji ne znam da li još uvek postoji i da li ima brojno stanje kao što je imao ranije. Naravno treba biti optimističan, originalan i pre svega imati dobru ideju i još bolju realizaciju.

Lično nisam preterano upućen u naprednije tehnologije VTCova poput tih aplikacija, jer sam uglavnom ture zapisivao preko truckbook clienta, no nakon što sam izašao iz poslednje firme ne koristim isti jer mi nije potreban.

No u svakom slučaju želim ti svu sreću sa projektom, pozdrav! :)

Edited by alf0
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alf0 said:

Iskren da budem, ne verujem da će balkanski VTC uspeti jer većina balkanskih vozača već ima svoju neku minijaturnu firmu ili voze solo (kao npr. ja)...

U potpunosti razumem na šta misliš, no samo moja ekipica i ja ima 5 vozača, a i ovi ostali sa tim "minijaturnim firmama" bi mogli da se pridruže kao celina, to bi bilo da kažem ujedinjenje VTC-ova, to rade i ostali veći VTC-ovi. 

 

Može se reći da sam patriota i zbog toga oću da napravim neki naš VTC i da balkanci budu u njemu,

no ono što me najviše plaši je koliko će biti igrača ili da kažem ne biti igrača. :P

 

Ovo je trenutno ideja i skoro pa ništa nisam uradio, gledam koliko ljudi je zainteresovano...

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako bi izgledao logotip, upravo sam ga napravio. Inspiracija UPS, ali volim flat i jednostane logotipe pa sam ga malo pojednostavio.

UPS je United Parcel Service, te je BPS Balkan Parcel Service. Treba mi pomoć, treba se mi se napisati sve što je potrebno biti u tom kontrolnom panelu.

U taj kontorlni panel bi igrači išli da rade sve što im je potrebno za njihovu VTC karijeru. 

 

iJQ5EH1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Guest locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.