Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

0xc0000005 hatası alıyorum

[Mega Trans] Yusuf

Recommended Posts

merhaba @MaviAY-yusuf

öncelikle şunu söylemem gerekir. bu hatada format atman gerekebilir.

senin için böu çözümleri buldum

Çözüm 1 = Başlat-Denetim Masası-Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Sol tarafta bulunan menüden Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle seçeneğine tıklayın. Windows başlığı altında bulunan KB2859537 ve KB2872339 kodlu güncelleştirmeleri kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın..

Çözüm 2 = Bu hatanın sebebi yüklediğiniz güncelleme dosyalarıdır. En son güncelleştirme yüklemelerini kaldırmalısınız. Bunun için Denetim Masası-Programlar-Programlar ve Özellikler menüsünü açın. Sol üst tarafta Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle seçeneğinden en son yüklediğiniz güncellemeleri kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3 = Bilgisayarınızı virüs programı ile taratın. Bulunan tüm virüsleri temizleyip sistemi yeniden başlatın.

Çözüm 4 = Çalıştır komutuna regedit yazarak kayıt defterine gidin. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SysPlant yolunu izleyin. Sysplant altına dword açarak değerini 4 verip bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 5 = Çalıştır komutuna cmd yazarak komut satırına geçin. Pencere de sfc/scannow komutunu çalıştırın bittiğinde sistemi yeniden başlatın.

Çözüm 6 = En son çözüm olarak format atmayı deneyebilirsiniz.

saygılarımla,

Bu sorun daha önce başka bir oyuncuda karşılaştım. Sorun neyden dolayı kaynaklanıyor bulamadım ama şöyle bir durum var, Bu hatayı aldığında pc'yi yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Sanıyorum ki windows'un birkaç dosyası bozulduğu veya değiştiği için böyle bir hata veriyor. Daha önce sorunu yaşayan kişide bu hatayı aldığı zaman pc restartlıyıp tekrar denediğinde sorun ortadan kalkmış gözüküyor ama ilerleyen günlerde tekrar bu hatanın aynısını verebilir. Kesin çözüm; Format. 

Uzun uzun çözümleri bırakın, bu sorun windows'a gelen güncelleştirmeden dolayı kaynaklanıyor. "Launcher sağ tık>uyumluluk sorunu giderme>önerilen ayarlar>programı sına" yaptıktan sonra açılacaktır. Launcher açıldıktan sonra yaptığınız ayarları bu program için kaydedin.

Yeni gelen windows güncellemeleri sebebi ile bu tarz hatalar meydana geliyor.
Eğer orjinal sürüm bir windows kullanıyorsanız windows'u güncellemeyi deneyin.
Eğer sorun hala devam ediyor yada windows işletim sisteminiz orjinal değil ise "Sistem geri yükleme" seçeneğini kullanarak oyunun çalıştığı zamanına geri yükleyin.

Nazar etme ne olur, çalış senin de olur.
77e3bfd22d3fecbdb3b906b73a614d0d.jpg

• 2 weeks later...

Selamlar, @MaviAY-yusuf Açmış olduğunuz konu, üzerinden 14 gün geçmesi ve geri dönüş yapmamanız sebebiyle Arşive taşınmıştır. 

Eğer problem devamlılığını sürdürüyorsa https://support.truckersmp.com bağlantısını kullanarak Support takımı ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler. ^_^

//Locked & moved to Arşiv due to inactivity for 14 days.

• i z m locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.