Jump to content

[REHBER] Telsiz Nasıl Kullanılır?

Recommended Posts

Selamlar, sevgili arkadaşlar.

Bu rehberde, oyun içerisinde bulunan telsizi nasıl kullanabileceğiniz ve arkadaşınız ile özel frekans aracılığıyla iletişime nasıl geçeceğinizi göstereceğim.

Birinci adım:

TAB tuşuna basarak, yakındaki oyuncuların listesini görmemizi sağlayan pencereyi açıyoruz.

İkinci adım:

Kamyon içerisinde bulunan radyoya fare imlecini getiriyoruz. Kanalı değiştirmemize imkan sağlayan butonun sağ veya sol tarafına tıklayıp çevirerek kanalı değiştiriyoruz ve kendimize bir kanal belirliyoruz.

Son adım:

X tuşuna basılı tutarak konuşabilirsiniz.

Herhangi bir oyuncuyu susturmak istiyorsanız, TAB tuşuna bastıktan sonra açılan pencereden isminin üzerine bir kez tıklayıp, ardından aşağıda bulunan mute ikonuna tıklayabilirsiniz. Susturduğunuz oyuncuyu sadece siz duyamazsınız, diğer oyuncular duyabilir.(Bu durum hakkında bazen hata yaşanabiliyor ve susturduğunuz halde oyuncuyu halen duyabiliyorsunuz)

Telsizi kapatmak için, telsiz üzerinde bulunan en soldaki tuşa basabilirsiniz.

Videolu anlatım:-

Kurallar, telsiz için de geçerlidir. Kısaca küfür, saygısızlık ve trolling gibi ihlalleri lütfen telsiz aracılığıyla da gerçekleştirmeyin.

Dipnot: Bu rehberde bulunan bilgiler, @El1teZombiezHD 'a Türkçe çevirisi şahsıma aittir. Rehberde bazı bölümleri kendi dilimize uyarlama amacıyla anlaşılır biçime dönüştürdüm ve öznel eklemelerde bulundum, bu yüzden sade bir çeviri söz konusu değildir. İlginize teşekkürler, umarım sizlere yardımcı olur. 

Saygılarımla, iyi eğlenceler! :) 

• Thanks 1