Jump to content

Czity na multiplayrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)


4Orzeszek

Recommended Posts

@WooQash Znowu użyję takiego porównania:

>zabijanie w świecie realnym

>"uzdrawianie się" w świecie wirtualnym

Teraz tak się zastanawiam, gdzie Ty tu widzisz analogię.

Spróbuję użyć nieco trafniejszego porównania:

W czasie wyborów samorządowych/prezydenckich/na przewodniczącego SU/itp. możesz głosować, lecz nie ma prawnego obowiązku (no niestety takie są realia), bo np. żaden z kandydatów Ci nie odpowiada, więc nie głosujesz. Podobnie jest tutaj; korzystasz z tego "przywileju" albo nie. Twój wybór.

Jeszcze innym porównaniem, nawet nieco bardziej zbliżonym do tematu, są giveawaye organizowane przez HumbleBundle itp., podczas których to rozdawane są w gigantycznych ilościach klucze Steam na jakąś grę. Czasem w czymś takim wezmę udział, jednak wiem, że są osoby, którym takie "cebulactwo", jak to się zdążyło utrzeć, nie odpowiada i po prostu nie biorą w tym udziału.

  • Upvote 2

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

A ja widze że ktoś nie może się pogodzić z przegraną w demokratycznym głosowaniu. Ale jak wiadomo ma prawo mieć własne zdanie. Widać że większość to gracze po za VS.

Edited by Rambo88pl
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem racje jednej i drugiej strony barykady. 

Część czerpie przyjemność z symulacji pracy kierowcy wliczając to nieusuwalne uszkodzenia, prędkość max. 90km/h, brak skakania po garażach itp.
Druga część wchodzi  po to żeby po prostu się zrelaksować. Czasami pojechać w pojedynkę, czasami w grupie, czasami wolno a czasami z maksymalną dostępną prędkością. 

Ta druga grupa jest liczniejsza i stąd wyniki ankiety. Jeszcze nie głosowałem.

Ale zagłosuję za wyłączeniem /fix na EU#1 ale nie podoba mi się opcja cooldown w obecnej postaci. Użycie polecenia /fix powinno nieść za sobą pewne niedogodności dla gracza. Przeniesienie na najbliższy serwis, cooldown i przede wszystkim możliwość użycia /fix tylko z podpiętą naczepą. Pozwoli to wyeliminować skody i trolli jeżdżących samym koniem.
Ale mimo że należę do drugiej grupy użytkowników to uważam że walka z chiterami i trollami ma priorytet. Nie może być tak że zakompleksieni gracze psują rozgrywkę innym, niezależnie czy stawiają na symulację czy nie. 
Opcja /fix w założeniu ma walczyć z patologią która tak czy inaczej jest obecna na multiplayerze. Ma utrudnić trollowanie. Troll wjeżdża w gracza, gracz się /fixnie i może się z trolla śmiać. W dalszej perspektywie odbieramy trollowi główny atrybut trollowania - satysfakcję z popsucia rozgrywki innemu graczowi. 

 

Mimo wszytko, nie rozumiem jak /fix kłóci się z symulacją jeżeli rozpatrujemy to w kategorii walki z trollami. 
Jezeli gracz stawia na jak największą symulację to może wybrać: Nie używać opcji /fix nigdy przenigdy lub użyć jej w momencie gdy symulacja została zakłócona przez trolla co normalnie w życiu się nie zdarza. Więc resetujemy fixem do momentu sprzed akcji z trollikiem i gramy dalej.

Rozumiem że to może być kwestia pewnej dyscypliny w VS dlatego w ankiecie poparłbym wyłączenie /fix na EU#1 aby ułatwić nad tym kontrolę.

Edited by [TPL] Bialy
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rambo88pl said:

A ja widze że ktoś nie może się pogodzić z przegraną w demokratycznym głosowaniu. Ale jak wiadomo ma prawo mieć własne zdanie. Widać że większość to gracze po za VS.

Każdy ma prawo mieć własne zdanie, ale niedopuszczalne jest robienie z symulatora wyścigówki, a tego tworzone jest coraz więcej. Zaczęło się od usunięcia ogranicznika, bo dzieci wyły, że 90km/h to wolno. Nie, niech mi nikt nie pisze, że:

- dla takich graczy jest eu1, bo tam jest ogranicznik

- jak coś się nie podoba to mam iść na sp

Gra ma być symulatorem i zawsze powtarzam, ze gracz powinien się dostosować do gry, a nie na odwrót.

 

Idąc dalej, pojawiły się scouty,, które w 90% używane są do trollowania (widać to po filmach na YT). Teraz wchodzi kolejna funkcja na której skorzystają głównie trolle. Jak mamy nie mówić, że gra traci sens? Coraz częściej mam wrażenie, że coraz więcej opcji jest dla trolli. Co jak co, ale może ktoś mi przypomni kiedy ostatnio został wprowadzony element, który dodał realizmu?

 

20 hours ago, [PHT]elot360PL said:

(...)powiem ci że w opinii wielu ETSowi daleko do takiego prawdziwego symulatora.

Wiadomo, że ETS 2 nigdy nie będzie prawdziwym symulatorem, co nie oznacza, że wszystko ma być robione tak, a nie inaczej, bo "większość zagłosowała"

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bazyliszek [PL] said:

niedopuszczalne jest robienie z symulatora wyścigówki [...] Gra ma być symulatorem i zawsze powtarzam, ze gracz powinien się dostosować do gry, a nie na odwrót.

 

Gra ma być symulatorem, bo ma w nazwie symulator czy dlatego bo Ty tak mówisz? Jak na razie tylko ta mniejszość chce, żeby to był symulator z krwi i kości, bo ani gracze, ani autorzy gry, ani autorzy multiplayera tak jej nie traktują. Skoro twierdzisz, że to gracz powinien dostosować się do gry, to może pora się pogodzić, że to nie jest i nie będzie Wasz wymarzony symulator, w którym wszystko jest z życia wzięte.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EP07-1023 said:

 

Gra ma być symulatorem, bo ma w nazwie symulator czy dlatego bo Ty tak mówisz? Jak na razie tylko ta mniejszość chce, żeby to był symulator z krwi i kości, bo ani gracze, ani autorzy gry, ani autorzy multiplayera tak jej nie traktują. Skoro twierdzisz, że to gracz powinien dostosować się do gry, to może pora się pogodzić, że to nie jest i nie będzie Wasz wymarzony symulator, w którym wszystko jest z życia wzięte.

To może napiszmy do SCSu, aby nazwę zmienili, co? Skoro to już nie jest symulator to zmieńmy nazwę na Truck Race lub coś podobnego, wprowadźmy Ferrari, bolidy F1, a na koniec wyrzućmy wszystkie ciężarówki, bo po co one?

 

A jeśli to ma być symulator to w końcu o niego zadbajmy, a nie robimy wszystko, by go zniszczyć!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rambo88pl said:

A ja widze że ktoś nie może się pogodzić z przegraną w demokratycznym głosowaniu. Ale jak wiadomo ma prawo mieć własne zdanie. Widać że większość to gracze po za VS.

 

Na razie to głosowanie trwa, więc na tą chwilę nic nie zostało przegrane. Rozumiem, że na temat tego "demokratycznego" głosowania nie wolno mówić ani nic, bo temat tabu tak? Ciekawe, że po demokratycznym głosowaniu w takim kraju jak Polska, non-stop organizowane są wiece i inne manifestacje z powodu partii rządzącej.

  • True Story 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

@WooQash Tylko PiS w wyborach wygrał uczciwie, chociaż ja na nich nie głosowałem. I nic z tego powodu nie mówię. I przecież nie bronię mieć własnego zdania. Fakt głosowanie trwa, ale na razie wygląda to że większość chce tej komendy. Zobaczymy jak się potoczy to.

4 hours ago, bazyliszek [PL] said:

 

- jak coś się nie podoba to mam iść na sp

Gra ma być symulatorem i zawsze powtarzam, ze gracz powinien się dostosować do gry, a nie na odwrót. 

 

Wiadomo, że ETS 2 nigdy nie będzie prawdziwym symulatorem, co nie oznacza, że wszystko ma być robione tak, a nie inaczej, bo "większość zagłosowała"

1. Ja cię przecież nie wyganiam na SP.

2. A może w wyborach do sejmu lub na prezydenta wygrywa ten co ma mniej głosów? Niestety wygrywa większość, a nie mniejszość. Takie są głosowania niestety.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, EP07-1023 said:

Tak samo symulator w tytule gry nie znaczy, że jest ona symulatorem.

Na pewno nie będzie symulatorem, dopóki mamy osobniki usiłujące zamienić grę w wyścigi

 

1 hour ago, EP07-1023 said:

Po ankiecie widać czego chcą ludzie.

Gdyby ankieta była tłumaczona przed publikacją, byłaby wiarygodna. A tak to zawsze znajdzie się osoba, która kliknie w opcję gdzie jest więcej głosów, bo nie zna angielskiego.

 

Zakańczam dyskusję, bo nie mam zamiaru dostać przez Ciebie warna za "kłótnię".

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bazyliszek [PL] said:

 

Na pewno nie będzie symulatorem, dopóki mamy osobniki usiłujące zamienić grę w wyścigi

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale "osobnicy" nie narzucają Ci stylu jazdy innej niż ta, która Ci odpowiada.

Uprzejmie proszę o odwzajemnienie tego podejścia i uszanowanie zdania innych graczy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale gry nie zmienimy. Gdyby był to symulator, jak wskazuje sama nazwa gry, to byłby narzucony z góry ogranicznik (kaganiec) przez studio SCS Software dla wszystkich bez możliwości usunięcia go.

A tak mamy możliwość usunięcia go i zrobienia z gry need for speeda, co kompletnie mija się z nadaną nazwą tej grze "symulator".

  • Upvote 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rambo88pl said:

@WooQash Tylko PiS w wyborach wygrał uczciwie, chociaż ja na nich nie głosowałem. I nic z tego powodu nie mówię. I przecież nie bronię mieć własnego zdania. Fakt głosowanie trwa, ale na razie wygląda to że większość chce tej komendy. Zobaczymy jak się potoczy to.

1. Ja cię przecież nie wyganiam na SP.

2. A może w wyborach do sejmu lub na prezydenta wygrywa ten co ma mniej głosów? Niestety wygrywa większość, a nie mniejszość. Takie są głosowania niestety.

 

Tak samo jak tutaj uczciwie może wygrać inna opcja, nie oznacza, że pewnej grupie się będzie ona nie podobać.

 

 

58 minutes ago, bazyliszek [PL] said:

 

Na pewno nie będzie symulatorem, dopóki mamy osobniki usiłujące zamienić grę w wyścigi

 

Gdyby ankieta była tłumaczona przed publikacją, byłaby wiarygodna. A tak to zawsze znajdzie się osoba, która kliknie w opcję gdzie jest więcej głosów, bo nie zna angielskiego.

 

Zakańczam dyskusję, bo nie mam zamiaru dostać przez Ciebie warna za "kłótnię".

 

Tutaj się też zgodzę. Może ta gra to nie jest w 100% symulator, ale na pewno jest to gra, która ma najbliżej do symulacji jazdy ciężarówką, więc sporo osób uważa tą grę za symulator bo wiele aspektów zasymulowanych z prawdziwego życia (szczątki tachografu, spanie, kaganiec etc.). Nie mniej również twierdzę, że niektórzy uważają tą grę za wyścigi. Śmiem twierdzić, że ponad połowa graczy ma gdzieś coś takiego jak kaganiec. Owszem, w prawdziwym życiu zdarzają się przypadki gdzie ktoś ściąga kaganiec itd. ale są to przypadki incydentalne, a nie, że ponad połowa kierowców w Europie śmiga 90km/h+.

Nasuwa się pytanie dlaczego? Zakładając, że wszyscy gracze z własnej woli korzystaliby z kagańca to gra miałaby więcej sensu, realizmu i byłoby jej jeszcze bliżej do symulatora, ale tylko z tego względu, że SCS udostępnił zdjęcie go gra traci symulacyjny sens? Nie, bo każdy może go używać jak chce. Każdy może symulować sobie grę jak chce poprzez np. dogranie prawdziwego tachografu z pauzami itd. Reasumując dla niektórych może to być symulator, a dla niektórych nie bo są dostępne takie opcje, które albo pozwalają poczuć się jak szofer, albo i nie.

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące /fix bo widzę ze glosowanie idzie prawie dobrze poza szczegółem ze nie można jeździć skoda i samym tirem bo fix nie działa...

Pytanie dotyczy o legalnej komendzie np. /flip  żeby jak ktoś cie staranuje i przewróci lub sam się sam wywrócisz ale jesteś w trasie i czasem tp do najbliższego miasta może być spowodowane kolejnymi 20min gry i jazdy ta sama droga ... to by można było użyć flip które stawia cie wraz z naczepa lub bez niej na 4/6/8 kółek  ^^

photo-3914.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.