Jump to content

Czity na multiplayrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)


4Orzeszek

Recommended Posts

Dlaczego, niektórzy gracze korzystają z tego typu czitów? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy można się przed tego typu trolami zabezpieczyć?

Przykład: Jak któryś z graczy spowoduje dużo zniszczeń, (np. zada obrażenia 4/5 ciężarówkom, w mniej niż dwie/ trzy minuty)  to serwer automatycznie zbanuje takiego gracza.

 

 

S8RVf2P.jpg


Moja perspektywa:


Profil: https://truckersmp.com/user/330502

Edited by 4Orzeszek
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 4Orzeszek said:

Kolejny:

 

Przecież za to powinien już obligatoryjnie perm lecieć. Nieważne, czy robi to dla siebie dla żartu, czy działa na szkodę innych. Cheat jest cheatem i nim pozostanie. Za duża pobłażliwość... miesiąc?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, {HGT} Al Etihad said:

Moim zdaniem deweloperzy powinni stworzyć system do wykrywania dodatkowych programów które powodują zmiany w grze. Nie wiem jak to sie uda z Truckbook'iem ale mogli by zrobić coś takiego że Cheat Engine czy inny program by nie pozwalał wejść na serwer 

Ta, jeśli będzie tak bardzo skuteczny jak VAC w CS GO, to ja od razu mówię nie.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, {HGT} Al Etihad said:

Moim zdaniem deweloperzy powinni stworzyć system do wykrywania dodatkowych programów które powodują zmiany w grze. Nie wiem jak to sie uda z Truckbook'iem ale mogli by zrobić coś takiego że Cheat Engine czy inny program by nie pozwalał wejść na serwer 

 

Nie jest to takie proste żeby to zablokować bo jest już parę zablokowanych ale co chwilę powstają nowe z innymi funkcjami i innym sposobem działania ale pracujemy nad tym cały czas :)

  • Like 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tutaj według mnie winę ponosi 'taryfikator banów'.

Za takie perfidne używanie cheatów i działanie na szkodę innych powinien być ban adekwatny do zaistniałej sytuacji, czyli, według mnie minimum pół roku przerwy dla tego pana z 1 filmiku.

On 20.11.2017 at 12:51 PM, Coyotek said:

Cheat jest cheatem i nim pozostanie. Za duża pobłażliwość... miesiąc?

 

Zgadzam się, że cheat pozostanie cheatem, lecz są wyjątki - wiem co mówie :P

Takie osoby ewidentnie wchodzą na serwery, aby zrobić burdel, pobawić się na szkodę innych, dlatego ban na miesiąc to jest śmiech na sali.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Idealny przykład Czitera, korzystającego z ncz hack na brak kolizji z pojazdami w grze, nie rozumiem dlaczego nie dostał od razu Perm bana.

Trzynaście (13) filmików, w tym dwa mojego autorstwa, z nagraniem dowodowym nie wystarczyło?

Dostał bana trwającego do 3 stycznia 2018...

 

Profil: https://truckersmp.com/user/1804661

Film: https://pastebin.com/aAsXQd58

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przykładowy film znaleziony na youtube:

 

 

Edited by 4Orzeszek
Link to comment
Share on other sites

"§2.7 Cheatowanie / Speedhack / Nadużywanie błędów

Korzystanie z programów lub narzędzi do zmiany rozgrywki, używanie programu Cheat Engine do omijania ogranicznika prędkości, przyspieszania gry lub podobnych celów jest zabronione.

Bany w przypadku tej reguły będą miały czas trwania 1 miesiąc/3 miesiące/dożywotnie w zależności od zdarzenia z nim związanego. Jest to niezależne od historii innych banów."

 

Wystarczy zmienić na: "bany w przypadku tej reguły będą dożywotnie" i gracze którzy używali tych cheatów i zostali przez to zbanowani nie mieliby nic do powiedzenia, a administrator nakładający bana mógłby poprzeć swoją decyzję punktem w regulaminie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arusf2011 [PL/EN] said:

@bazyliszek [PL] - To zależy...

Obecnie to tak nie wygląda.

Perm od razu nie damy, gdyż w ten sposób doszło by do dużej ilości hejtu od innych, że czemu perm?

A czemu się przejmujesz hejtem? Przyjdzie dziecko ze szkoły i ma radochę, że wszyscy latają w powietrzu, bo on użyje moda. Ktoś go nagra i dostaje miesiąc bana. Ban mu nic nie zrobi, bo ma jeszcze 3 inne konta, więc wchodzi na kolejne i znowu używa tego moda.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bazyliszek [PL] said:

A czemu się przejmujesz hejtem? Przyjdzie dziecko ze szkoły i ma radochę, że wszyscy latają w powietrzu, bo on użyje moda. Ktoś go nagra i dostaje miesiąc bana. Ban mu nic nie zrobi, bo ma jeszcze 3 inne konta, więc wchodzi na kolejne i znowu używa tego moda.

Tu masz rację, hejtem nie należy się przejmować. 

Za cheaty należy banować od razu dożywotnio. Mógłbym przytoczyć przykład starej i znanej wszystkim gry Metin 2, gdzie za nielegalne programy dostawało się od razu permy. Dlaczego nie można zrobić tego samego tutaj? Piękne usuwanie najgłupszych ogniw... no i SCS na tym może zarobić jak taki dzieciak kupi drugiego, trzeciego ETSa. Forma wsparcia twórców. A przynajmniej tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

Co do pytania głównego w tym temacie - Nie, nie da się przed nimi uchronić czy zabezpieczyć. W każdej grze znajdą się uciążliwi gracze. A dlaczego to robią? Pewnie z braku dojrzałości, rozumu, wrodzonej wredoty (niepotrzebne skreślić lub samemu sobie coś dopisać). Tacy ludzie po prostu nie potrafią grać to psują innym rozgrywkę. Tylko mnie zastanawia co im to daje, jakie korzyści z tego mają? Co, satysfakcja na 5 min? Już bym wolała pójść i zarobić na coś, bo to bardziej pożyteczne niż zrobić coś totalnie głupiego i mieć tylko 5 min satysfakcji i nic poza tym. Równie dobrze pewnie mogliby sobie łeb do kibla wsadzić i również mieliby z tego satysfakcje, bo pewnie ich IQ jest tak niskie że bawiłoby to ich.

 

Co do wypowiedzi @arusf2011 [PL/EN]: Serio? Serio przejmujecie sie hejtem od graczy? Jak ja byłam wysoko rangami na różnych serwerach gier to nie było mowy żeby gracz wszedł komuś na głowę, tym bardziej mi, bo kobietom z reguły trudniej jest na takich rangach w grach - gracze po prostu uwielbiają wtedy manipulować słabymi osobami, dlatego trzeba mieć twardą rękę. To tak jakby powiedzieć, że pracodawca Cie nie zwolni z pracy bo będziesz go hejtować. Prawda, że głupie? Nie można sobie wejść na głowę i liczyć się w takich sytuacjach ze zdaniem graczy. Gracze mają Was się bać i słuchać, a nie na odwrót. Jeśli ktoś nie rozumie, że powinno to wyglądać w ten sposób to nie powinien się w ogóle zabierać za jakąkolwiek rangę na serwerze w jakiejkolwiek grze. Trzeba mieć zdolności przywódcze, chociaż minimalnie, a nie użalać się nad losem takiej osoby, która nic dobrego nie wnosi do gry. Nie mówię tym samym, że ban ma być permanentny (no chyba, że osoba była kilka razy banowana za cheaty), ale żeby było to powyżej 3 miesięcy co najmniej.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

 

0ace6dd28f3a0.pngaff02858e52fa.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, bazyliszek [PL] said:

A czemu się przejmujesz hejtem? Przyjdzie dziecko ze szkoły i ma radochę, że wszyscy latają w powietrzu, bo on użyje moda. Ktoś go nagra i dostaje miesiąc bana. Ban mu nic nie zrobi, bo ma jeszcze 3 inne konta, więc wchodzi na kolejne i znowu używa tego moda.

To nie mój problem. :)

Hejt to hejt...

Są zalety i wady każdych z rozwiązań.

Niestety nie będę wypowiadał swojego zdania w tym temacie. :)

Mimo wszystko jest zawsze możliwość nie korzystania z haxów po okresie bana i wtedy kolejny nie zostanie nałożony. ;)

3 hours ago, H&V I kavoweciastko said:

 

Co do wypowiedzi @arusf2011 [PL/EN]: Serio? Serio przejmujecie sie hejtem od graczy? Jak ja byłam wysoko rangami na różnych serwerach gier to nie było mowy żeby gracz wszedł komuś na głowę, tym bardziej mi, bo kobietom z reguły trudniej jest na takich rangach w grach - gracze po prostu uwielbiają wtedy manipulować słabymi osobami, dlatego trzeba mieć twardą rękę. To tak jakby powiedzieć, że pracodawca Cie nie zwolni z pracy bo będziesz go hejtować. Prawda, że głupie? Nie można sobie wejść na głowę i liczyć się w takich sytuacjach ze zdaniem graczy. Gracze mają Was się bać i słuchać, a nie na odwrót. Jeśli ktoś nie rozumie, że powinno to wyglądać w ten sposób to nie powinien się w ogóle zabierać za jakąkolwiek rangę na serwerze w jakiejkolwiek grze. Trzeba mieć zdolności przywódcze, chociaż minimalnie, a nie użalać się nad losem takiej osoby, która nic dobrego nie wnosi do gry. Nie mówię tym samym, że ban ma być permanentny (no chyba, że osoba była kilka razy banowana za cheaty), ale żeby było to powyżej 3 miesięcy co najmniej.

Raczej co niektórzy się boją.

Także dalej to istnieje. :P

Link to comment
Share on other sites

On 27.11.2017 at 11:10 PM, [PHT]MinatomiraiX said:

Tu masz rację, hejtem nie należy się przejmować. 

Za cheaty należy banować od razu dożywotnio. Mógłbym przytoczyć przykład starej i znanej wszystkim gry Metin 2, gdzie za nielegalne programy dostawało się od razu permy. Dlaczego nie można zrobić tego samego tutaj? Piękne usuwanie najgłupszych ogniw... no i SCS na tym może zarobić jak taki dzieciak kupi drugiego, trzeciego ETSa. Forma wsparcia twórców. A przynajmniej tak myślę.

 

Nie pamiętam które studio tak robiło, ale za oszukiwanie karano bardzo rygorystycznie i jedyną opcją powrotu był film z ckliwymi przeprosinami czitera. Rzecz jasna nagrany przez niego samego, tak by każdy zobaczył facjatę tego parszywca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Coyotek said:

Nie pamiętam które studio tak robiło, ale za oszukiwanie karano bardzo rygorystycznie i jedyną opcją powrotu był film z ckliwymi przeprosinami czitera. Rzecz jasna nagrany przez niego samego, tak by każdy zobaczył facjatę tego parszywca.

H1Z1

 

Edited by [PHT]elot360PL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byl w Zurychu dwoch cziterow(ale jeszcze sa)

Spoiler

XC9uQkJ.png

gA0noOg.jpg

 

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
48 minutes ago, The_Stig_PL said:

oni robią to sobie dla zabawy maja to gdzieś że psują nam zabawę na  serwerze jak dla mnie to za po winien być ban permanentny,to już decyzja należny do  deweloperów  my tylko możemy sugerować ale czy nas po słuchają i za to będzie ban  permanentny to jest moje zdanie na ten temat 

Dlatego polecam dobrze poszukać i ściągnąć no damage mod. Mogę wtedy w Ciebie walić ile chcą i nie będziesz miał uszkodzeń.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.