Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Autokick za AFK dopiero od określonego zapełnienia serwera


elot360PL

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Autokick za AFK dopiero od określonego zapełnienia serwera

Opis sugestii: Autokick jest bardzo fajną sprawą. W końcu pozwala się pozbyć nieaktywnych graczy kiedy mnóstwo nowych chce dojść do gry. Na takim EU2 to rzecz jasna konieczność. No ale jeśli już gramy np na EU4 czy może osoby z innych kontynentów grają na swoich dedykowanych serwerach gdzie jest mniej niż 100 osób a slotów ponad 1000 czy więcej to czy autokick ma sens? Wyłączenie autokicka byłoby błędem bo prędzej czy później któryś z serwerów by się zapchał od nieaktywnych użytkowników. Pomysł który mi świtał od jakiegoś czasu (I którego osobiście nie widziałem gdziekolwiek tutaj) to autokick który będzie aktywny po przekroczeniu określonej pojemności serwera. Np autokick uruchamia się przy zapełnieniu w połowie serwera, albo nawet w 1/5. Chodzi tutaj o samą ideę.

Przykładowe obrazki: Brak

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Autokick na większości pozostałych serwerów nie jest potrzebny. No i rzecz jasna w nocy jest mniejsze "parcie" na granie więc nie ma takiego ruchu. Każdy z nas miał sytuacje kiedy musiał na nieco dłużej przerwać rozgrywkę i po powrocie przed monitor musiał się przelogować, jesteśmy do tego przyzwyczajeni, w końcu dzięki temu ktoś mógł wskoczyć na nasze miejsce. Ale na serwerze z 50 osobami na krzyż gdzie jest np 2500 slotów potrzeba takiego wywalania?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Przydałoby się, obecnie jest bodajże 5 minut (nie jestem pewien) i jest to mało czasu, ostatnio robiłem ciągnik od 0 i będąc w połowie konfiguracji już dostałem informację, że zaraz zostanę wyrzucony.
Równie dobrze ktoś może akurat pójść po kawę, herbatę lub do kibelka i te 5 minut to na prawdę dosyć mało czasu.

Przydałoby się wprowadzić taki próg bo rozwiązałoby to częściowo opisaną wyżej sytuację, można by też trochę wydłużyć czas do wyrzucenia gracza z serwera (nie wspomnę już o pożądanej opcji reconnect)...

Link to comment
Share on other sites

Jestem za! W oczekiwaniu na rozpoczęcie konwoju zazwyczaj się czeka z 20 minut jak nie więcej i co jakiś czas trzeba albo się poruszyć, albo napisać coś na chacie. Gdyby konwój był na Eu1, a graczy nie za dużo... To pozbylibyśmy się tego problemu. :)

                                                                                                                                                                                                      

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie zapominajcie, że po za pozytywnymi aspektami takiej zmiany są też negatywne. Ktoś kto blokuje drogę będzie stał 20 minut (lub więcej), a nie 10 bez ruchu blokując pas ruchu lub całą drogę.

Po za tym w czym jest problem? W tym, że nie chcę się komuś napisać czegoś na czacie, czy może powiadomienie jest nieskuteczne? A może jest problem poświęcić pół minuty czasu aby powrócić na serwer (bez kolejki)?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.