Jump to content

TruckersMP - Kayıt Dosyasını Düzenleme

Recommended Posts

Herkese merhaba, iyi forumlar. Bu konu içerisinde sizlere Euro Truck Simulator 2'nin kayıt dosyasını düzenleyerek oyun esnasında herhangi bir mod kullanmadan nasıl değişiklikler yapabileceğimizi sunuyorum. Yapılan değişikliklerin hepsi resmi olmayan TruckersMP sürümleri ile uyumludur.

• Java yazılımının kurulu olması

Bilgisayarınızda Java yazılımının yüklü olması gerekiyor ki (Bu uygulamanın çalışabilmesi için bilgisayarınızda Java kurulu olmalıdır, indirmek için http://filehippo.com/download_java_development_kit/69239/ ) indirdiğiniz dosya içerisinde Java eklentisi mevcut ve sayesinde kayıt dosyasını metin haline getirebilmeniz, üzerinde değişiklik yapabilmeniz sağlanıyor.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

• Oyun içerisinde kayıt ayarları ve gerekli dosyaların indirilmesi

Oyun içerisinde hızlı kayıt alma özelliğini aktif ederseniz indirdiğiniz dosyaları tek bir klasöre atmış olursunuz ve her kayıt işleminde dosyaları taşıma derdiniz olmaz. Hızlı kayıt özelliğini aktif etmek için ise oyun içerisindeki Seçenekler > Tuşlar ve Düğmeler sayfasına gelin ve en aşağıda Diğer kısmından tuş atayabilirsiniz.
Bknz: Görsel

Hızlı kayıt özelliğini aktif ettikten sonra bir hızlı kayıt örneği alın ardından aşağıdaki bağlantıdan indirdiğiniz dosyaları Belgeler/Euro Truck Simulator 2/profiles/[profil numaranız]/save/quicksave adlı klasörün içerisine atın.
Bknz: Görsel

• Belgeler'deki oyun ayar dosyalarının ayarlanması

Belgeler/ETS2 klasörü içerisindeki config.cfg dosyasını not defteri ile açın ve sırasıyla aşağıdaki kodları aratın, ve değerlerini aşağıdaki gibi yapın. Değerler aşağıdaki gibi ise oyuna giriniz.

• uset g_console "1"
  • uset g_developer "1"
  • uset g_save_format "2''

ALINTIDIR..!

Edited by Wandep3474
Lütfen Rehber Bölümüne Taşıyın.

• 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • Translation Manager
22 hours ago, Wyucucu said:

Ben nedense yapamıyorum. Yardım edebilecek biri var mı ? Yaşadığım sorun şu kaydediyorum çıkıp dosyalara bakıyorum fakat "profiles" klasöründe hiç birşey yok. Sadece "steamprofiles" klasörlerinde var. Fakat oralardaki savelerin dosyaları farklı.  

Merhaba,

Steam Cloud (Bulut) açık olduğu için oraya kaydetmektedir.

Bu sorunu çözmek için, single player'a gidiniz ve profil ayarlarından Steam Cloud'u kapatınız.

Sorun çözülecektir.

Saygılarımla,

Next7

TruckersMP Support

12 hours ago, Next7 said:

Merhaba,

Steam Cloud (Bulut) açık olduğu için oraya kaydetmektedir.

Bu sorunu çözmek için, single player'a gidiniz ve profil ayarlarından Steam Cloud'u kapatınız.

Sorun çözülecektir.

Saygılarımla,

Next7

TruckersMP Support

Teşekkür ederim.

• 3 weeks later...