Jump to content

Test spalania na 100km - Wyniki testów!


ElectroMusic!

Recommended Posts

Hejo!

 

Pomyślałem, aby sprawdzić i udostępnić moje testy spalania na 100km.

Jednostka spalania jest podana w galonach!!!

Każdy truck testowany z podwoziem 4x2.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Miejsce startu: Za 1 bramką od Poznania w stronę Łodzi

Zdolności - Ekologiczna jazda: 6/6

Włączone realistyczne zużycie paliwa.

Test na zasadzie od momentu ruszenia do momentu zatrzymania się.

 

Spalanie jest zależne od wielu czynników..

Na innej trasie, spalanie możecie mieć zupełnie inne niż podane w teście.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scania Streamline - 730 KM

Towar z modyfikacji: Kamienie - 125 ton - Spalanie 20,8 gal / 78,9 l

Towar: Szkło pakowane - 25 ton - Spalanie: 8,4 gal

Towar: Ziemniaki - 23 tony - Spalanie 8,3 gal / 35,5 l

Towar: Jedzenie w paczkach - 16 ton - Spalanie 7,4 gal

Towar: Traktor RS-666 - 13 ton - Spalanie 7,3 gal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scania R - 730 KM

Towar: Jabłka - 22 tony - Spalanie: 8,0 gal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DAF XF EURO 6 - 510 KM

Towar: Szkło pakowane - 25 ton - Spalanie: 9,0 gal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Volvo FH16 Classic - 750 KM

Towar: Szkło pakowane - 25 ton - Spalanie: 8,3 gal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MAN TGX - 680 KM

Towar: Mąka  20 ton - Spalanie: 8,3 gal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Renault Premium - 460 KM

Towar: Drewno  25 ton - Spalanie: 9,3 gal

 

Jak będzie trzeba to wrzucę każdy test na Youtube, ponieważ każdy test nagrywam. :)

Robię to z czystej ciekawości.  :)

  • Upvote 2

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Londyn - Hannover przez Europort

Scania Streamline - 730KM
Acetylen - 18t
Najniższy wynik spalania: 6,5gal/100km
Średni wynik spalania: 7,8gal/100km (Hannover po zakończeniu kursu)
4 poziom ekologicznej jazdy
Skrzynia sekwencyjna + tempomat (85-90 km/h)
 

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Wpadłem na pomysł, żeby robić testy z różnymi towarami.

Od tak z jeden lub dwa testy dziennie postaram się zrobić.

Każdy będzie miał wgląd mniej więcej jakie spalanie jest z poszczególnymi ładunkami.

Wiem, że ze skrzynią manualną jest inaczej, lecz ja takiej nie posiadam a większość i tak jeździ na skrzyni automatycznej. ;)

 

Dodałem test z MANem. :)

 

Co do filmików, nie będę już nagrywać ze względu na miejsce na dysku. Mam parę nagranych testów, które będą wyglądać tak samo jak pozostałe testy, które będę robić. :)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Czyżby ElectroMusic! chciał powoli robić konkurencje takim instytucją jak Euro NCAP :P

Prowadź testy zderzeniowe!

 

Przepraszam bardzo ale nie znam tej instytucji i nie wiem co oni tam wyprawiają. :)

Więc konkurencji żadnej chyba nie będzie, tym bardziej w takim słabym stylu co ja robie te testy to szkoda z kimś konkurować. 

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Chyba zaniżasz swoje ambicje ;)

Pomyśl sam przed sobą, ile osób miało by chęć zrobienia testu spalania wszystkich trucków z różnymi ładunkami?

Bo jak na razie jesteś pierwszy, a swoimi testami wciągnąłeś to prawdopodobnie Sepowatego :P

 

Słabym stylu? Co przez to rozumiesz. Jak dla mnie nie ma chyba lepszego rozwiązania na sprawdzenie spalania trucków. Chyba że chodzi ci o zastęp naukowców i kierowców testowych. Do tego testy wykonywane w tajnym ośrodku testowym Volkswagena... No wiesz :P

 

Udanych testów!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kurde, musiałbym skakać z litrów na galony i na odwrót bo w firmie obowiązują galony. Pomyśle. :)

 

Jak będziesz mieć wynik w galonach, to w ustawieniach zmień na litry. Spisz oba wyniki i liczbę litrów podziel przez galony. Wtedy otrzymasz przelicznik.

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Może to międzynarodowa firma? Tak jak Blue-Trans?

Wiem, że w tej firmie pracują Polacy i Francuzi (chyba, że osoby z innych krajów tam pracują to proszę mnie poprawić), ale to nie wyjaśnia czemu spalanie jest podawane w galonach na 100 kilometrów.

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

Bo może mu się zachciało... Albo szefostwu z firmy ElectroMusic!

Tak samo mógłbym do ciebie pisać po łacinie, ale zachciało mi się po Polsku.

Jeżeli masz mi tak odpowiadać to lepiej nie odpowiadaj wcale, bo tylko pokazujesz swoje wychowanie. :)

Pytam się osoby kompetentnej, to znaczy osoby pracującej w Blue-Trans i znającej przyczynę takiego wyboru. Jeżeli jest to tajemnicą - ok, ale niech mi to powie osoba z Blue-Trans'u. ;)

Teraz trochę na temat - żeby zmniejszyć spalanie można się pobawić techniką jazdy, np. zmniejszyć prędkość z 90 km/h (podobno najbardziej ekonomiczny przedział prędkości to 82-83 km/h), zmieniać biegi na "zielonym polu" (1000-1500 obr/min, bądź przedział największego momentu obrotowego silnika) oraz puszczać auto bez gazu na kilkaset metrów przed hamowaniem. :)

Co do trasy - na Twoim miejscu rozróżniłbym odcinki na przykładowo autostradę, autostradę w górach, drogę krajową, drogę krajową w górach, coś na wzór testów w miesięczniku "Polski Traker". :) Oczywiście to jest tylko sugestia, nic nie narzucam. :P

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

W naszej firmie sa uzywane galony, poniewaz tak na poczatku wybrali pracownicy. Oni jezdza, wiec oni o tym decyduja :).

Wytlumaczenie jest takie, ze przy galonach masz duzo mniejsze wartosci. Jezeli przy litrach masz kilkaset litrow spalania gdy przejedziesz np. 1 500, to przy galonach ta liczba bedzie mniejsza o podzielic przez 3.70. 

Dzieki temu, spalanie masz na "takim samym" poziomie co w samochodach, tak jak na screenie:

pxrFjBl.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.