Jump to content

Truck


demolity17

Recommended Posts

Witam kolegów

Niedawno zacząłem zabawe z ETS2mp, do tej pory przejechałem 20k km na Volvo FH16 classic z silnikiem 700KM. Zauważyłem że wielu kierowców ma znacznie silnijsze maszyny, większe przyspieszenie oraz Vmax. Dziwi mnie to gdyż widzę jak sie przy nich ciągnę mając za sobą tylko 7t. Jaką maszyne jesteście mi w stanie polecić ? nie stawiam na wygląd, głownie interesuje mnie przyśpieszenie z naczepą. Nie stawiam na "wyścigi" bo to nie o to chodzi w tej grze jednak wkurza mnie jak po wyjsciu z zakrętu inni zaczynaja mnie wyprzedzac na wąskich drogach tylko dlatego że wolno sie zbieram.

Swoją drogą Volvo to ponoć najmocniejsza maszyna, dziwi mnie więc tak słabe przyśpieszenie.        

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie stawiasz na wyścigi, to czemu za wszelką cenę zależy Ci na przyśpieszeniu, żeby inni Cię nie wyprzedzali?

W grze najmocniejszy silnik ma Volvo - 750KM, a Ci którzy Cię wyprzedają, prawdopodobnie mają ładunek o wadze jednej tony.

 

Wiem, że każdy może robić sobie co chce, ale przemyśl, czy jest sens jeździć ciężarówką o takiej mocy. Osobiście jeżdżę nawet i Iveco o mocy 310KM, z ładunkami 19-24 tony, na skrzyni manualnej, i w nosie mam, czy robię korek, czy ktoś mnie wyprzedza, czy świeci drogowymi, bo nie nagrał się w NFS'a i musi nadrobić to w ETSMP. W tej grze, z czego innego czerpie się przyjemność - nie z prędkości i przyśpieszenia :)

  • Upvote 4
ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

Cześć @demolity17

Najmocniejszymi ciężarówkami w grze są Scania i Volvo. Nie ma mocniejszych.

 

Ale pragnę zauważyć, że inni gracze mogli używać modyfikacji. Na przykład na 1 tonową naczepe (legalny) lub tzw. Speed Hacka (nielegalny). Nie przejmuj się, że ktoś wyprzedza Cię. Ta gra to gra symulacyjna, w normalnym świecie tiry wyprzedza prawie każdy :)

 

Jeśli jesteś nowym graczem, pragnę też przypomnieć ci, że zbyt szybka jazda grozi wypadkiem, wskutek czego możesz dostać bana.

 

Pozdrawiam 

Daniellus

TruckersMP

Link to comment
Share on other sites

To że wyprzedzają mnie na autostradzie czy drodze ekspresowej nie stanowi dla mnie żadnego problemu bo nie o Vmax mi chodzi lecz o samo przyspieszenie. Jednak nie lubie być utrudnieniem na drodze dla innych kierowców ( nie mówie tutaj o osobówkach czy Truckach bez naczepy) czasami na prawdę sie wlekę przy starcie, raz nawet miałem problem przy wjeżdżaniu na autostrade pod górkę, zrobił sie spory korek a "niecierpliwi" gracze zaczeli wyprzedzac mimo iz nie było na to miejsca no i po chwili z symulatora zrobiło sie GTA...

Możliwe że używają moda na 1T i stąd ten efekt znacznie wiekszej mocy. Przetestuje tez Scanie, dzięki za rady (:  

Link to comment
Share on other sites

Skoro mówimy o automatycznej skrzyni biegów to polecam w ustawieniach zmienić z Normalny tryb mocy na Wysoki tryb mocy. Biegi wtedy są zmieniane przy większych obrotach silnika przekładając się na lepsze przyśpieszenie. Poza tym jest jeszcze sprawa skrzyni biegów. Na 6-cio biegowej szybciej się rozpędzisz, lecz za to będziesz miał mniejszy V-max (około 150km/h), natomiast 12 biegowa skrzynie pozwala na rozpędzenie ciężarówki nawet do 173km/h (testowałem na scanii streamline highline R730)

943e7dcd60615.png

Link to comment
Share on other sites

Napisałeś, że nie lubisz być utrudnieniem dla innych kierowcòw... dlaczego się tym przejmujesz. Mnie na przykład kompletnie nie obchodzi to, czy rozpędzam się szybko czy powoli, ważne że jadę (cały czas wciśnięty gaz podczas przyspieszania). Jeżdżę na silnikach słabszych i często z ładunkami przekraczającymi 15 ton, dodatkowo nie więcej niż 90-100 km/h. Co innego konwoje, gdzie przyspieszenie jest ważne.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Albo masz słabszą jednostkę i chcesz poczuć ten realizm zmiany biegów, podjazdów pod górkę albo lubisz zapier....niczać i wstawiasz sobie 750 z Volvo lub 730 ze Scanii.

To jest "symulator". Powinieneś wiedzieć, że spora część społeczności to dzieci, których mało obchodzi symulacja na drodze, przez co widzisz jak Cię wyprzedzają, nawet gdy nie mają do tego wystarczająco dużo miejsca i widoczności.

  • Like 1
  • Upvote 3

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, H&V I ElectroMusic! said:

To jest "symulator". Powinieneś wiedzieć, że spora część społeczności to dzieci, których mało obchodzi symulacja na drodze, przez co widzisz jak Cię wyprzedzają, nawet gdy nie mają do tego wystarczająco dużo miejsca i widoczności.

To jest właśnie kolejny powód dlaczego nie powinni cię obchodzić inni kierowcy jadący za Tobą i chcący cię pogonić.

 

Maksymalne silniki to dawaj do gabarytów (jak masz DLC Heavy Cargo) na czteroosiówki. Jak panowie wyżej napisali, to jest symulator i należy symulować zachowania z realu. Dzieci są tylko przeszkodą w symulacji, choć nie wszystkie.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ETS nigdy nie był, nie jest i raczej nie będzie symulatorem i trzeba się z tym pogodzić. Gra pozwala na rzeczy, których nie zobaczysz w życiu realnym (przykładowo brak "kagańca" i pędzenie ciężarówką 160 km/h po landówce czy też latanie w powietrzu).
Ale trzymając się tematu ;) Od siebie polecam MANa lub nowego mercedesa. Ładnie trzymają się drogi i mi osobiście przyjemnie robi się w nich kilometry. Silnik w zależności jaki tonaż ładunku, ale raczej bez przesady żeby ciągnąć 1 tonę z silnikiem 750 ;) 
Jeśli grasz na kierownicy + manual, ewentualnie sekwencja to polecam zacząć z nowym savem, wybrać ciężarówkę wedle upodobania, wsiąść w ciągnik w najsłabszej konfiguracji i zacząć przygodę truckera :D 

Edited by [SpediStar] PolishBandit

sygnatura.php?nick=PolishBandit%20(ID:%2

Link to comment
Share on other sites

On 20.09.2017 at 1:45 PM, H&V I ElectroMusic! said:

Albo masz słabszą jednostkę i chcesz poczuć ten realizm zmiany biegów, podjazdów pod górkę albo lubisz zapier....niczać i wstawiasz sobie 750 z Volvo lub 730 ze Scanii.

To jest "symulator". Powinieneś wiedzieć, że spora część społeczności to dzieci, których mało obchodzi symulacja na drodze, przez co widzisz jak Cię wyprzedzają, nawet gdy nie mają do tego wystarczająco dużo miejsca i widoczności.

Święte słowa  większość graczy traktuje grę ets 2 jako grę wyścigową kto pierwszy będzie na bazie  .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam ,

 

Moim zdaniem myślę że jeżeli ciągnik siodłowy ma 750 kucy pod maską to nie znaczy że jest najlepszy. Owszem te konie mechaniczne jak się ma ich więcej to szybciej się rozpędza ale jak wiesz to nawet taki dla nie których "ślimak" który ma 490 kucy pod maską (Slinik z Scanii) to uwierz kolego są "podobne" osiągi takie jak 730 czy 750 , tam różnią się minimalnie ale to lepiej się tak bawić niż wsadzić 750 i jedziemy z 22t ładunkiem jak bez ładunku. Oszywiście to również dotyczą osiągi do skrzynii biegów ,przełożenia lub moment obrotowy silnika więc tak to nie jest że sobie na przykład z kolegą wezmiecie te same silniki w ciężarówce i bedziecie jezdzic tak samo tylko to zależy od powyższych wymienionych przykładów. Troszkę to wyjaśniłem i zsumowałem ale jeżeli polecić ciężarówkę to ode mnie wyborem dla ciebie jest również Volvo FH16 z 2012 roku z skrzynią 3512R 12 biegowa podajże i 460 kucy :)

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja szczerze polecam Ci stare Volvo Fh16 z silnikem 750hp i skrzynia sześciobiegową, ustawić sobie sekwencję i nikt Ci nie podjedzie oczywiście jak umiesz dynamicznie jeździć.

Wiele osób się myli się Volvo z 2012 roku jest najszybszą w grze ponieważ odcinę ma przy 150 a w starym Volvo licznik zamyka się przed 170/180. Czasem stare Volvo potrafiło mi zarzucić bokiem więc sam widzisz jaka to jest moc. Ale i tak przerzuciłem się na dafika 530, znudziła mi się jazda tak mocnymi maszynami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.