Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Oyundaki Ban(Ceza) Sistemi Sizce Adil Mi?

emoo215

Recommended Posts

Merhabalar.Ben Yaşadığım Sorunu Size Anlatacağım.Artık Gına Geldi.Oyun Esnasında Eğer Video Kaydınız Yoksa Report Ettiğiniz Kişi Herhangi Bir Ceza Almıyor.Sen Şeridinden Gidersin Karşı Şeritten Skoda Yada Herhangi Bir Araç Gelir Sana Kafa Atar.Ancak Senin Ettiğin Report Hiçbir İşe Yaramaz."Video Kaydın Yoksa Haksızsın Kardeşim".Ben Bunca Saattir Oynuyorum.Ne Zaman Biri Beni Bloklasa Gelip Bana Çarpsa Reportladığım Kişinin Asla Ceza Almadığını Gördüm.Oyundaki Yeni Gelen Report Sistemini Biliyoruz.Sanırım Hiçbir İşe Yaramıyor...Bakın Benim Bilgisayarım İyi Değil Arkadaşlar.Ben Oyun Falan Oynarken Video Kayıdı Almam İmkansız.Bu Olay Beni Oyunu Bıraktırma Noktasına Getirdi.Eğer Bulunduğunuz Noktada Admin Yoksa Yaşayacaklarınız Bunlar.Admin Varsa İse De Pek Etki Etmez Bence :mellow:.Anlatmak İstediklerim Bunlar.Bana Yardımcı Olabilecek Yada Bu Serzenişimi Yetkililere İletecek Varsa Şimdiden Teşekkür Ederim.İyi Oyunlar.Tabi Böyle Bir Şey Mümkünse...

Yeni rapor sistemi eskisinden çok da farklı değil, sadece birkaç dakika içerisinde bakılmadığı zaman silindiği için raporlayan kullanıcıya bildirim gidiyor. Eski sistemde bu görünmüyordu, yani raporuna bakıldı mı bakılmadı mı bilgin olmuyordu. TruckersMP'nin en büyük 2. hatası bu oldu. İlki zaten malum Scout...

"Bilgisayarım kaldırmadığı için video çekemiyorum." demişsin; bunun için fps düşürmeden video kaydı alabileceğin programlar var. (Playstv, afterburner gibi) Ayrıca "Video kaydın yoksa haksızsın" düşüncesi çok yanlış, "Görmediği olaya müdahale edemiyorlar." demek daha doğru olur. Adminlerin yayınlarını izlersen (oyun içi adminlik yapan, rapor bakan, etrafı kolaçan eden, kisaca görevini yapan) saniyede kaç rapor geldiğini ve seri olarak bakılmasına rağmen insanların en ufak bir çarpmada bile "Wrongway/Cheating/Blocking" diye raporladıklarını görebilirsin. Kısacası herşeyi raporlayan kullanıcılar yüzünden seni-beni deviren veya yoldan fırlatan insanların raporları gözden kaçıyor...

• Thanks 1

/moved to Turkish Discussion.

image.png.d32d72f20578079aac89efa9358ba6dc.png

Reporting Player                    Appeal Your Ban                    Feedback System                    Rules

Evet yeni rapor sistemi böyle Chatte küfür olur fotoğraf alırsın o kabul olur ama diğer türlü bloklama,çarpma,hatalı sollama, bunlara video kaydı gerekir diğer türlü bunlara fotoğraf çekersen reddedilir.

İyi Forumlar 

BombZ

Arkadaşların dediği kayıt programlarını kullanabilirsin playstv falan çok iyi. Bilgisayar kötü olmasaydı bazı nvidia ekran kartlarının shadow play özelliği var oyun içi kayıt ve ss alabiliyorsunuz. Aldığınız kaydı editleyip youtubea upload ederek rapor ederdiniz ama işte biraz uğraştırıyor.

Onun dışında adminler görev yapmıyor değilde yetişemiyor diyelim.

Scoutlar sıkıntı yaratıyosa Trial Test Server kullanabilirsin. En azından trol yapacak skodalar yok orada. Bi nebze keyif alırsın. 

Oyun içi rapor sistemi internet sitesindeki rapor sistemi gibi işletilebilir aslında nasıl burada rapor ettiğim kişinin raporuna bakılana kadar bekletiliyorsa oyundada yaptığımız rapor sonuçlanana kadar bekletilse. Ayrıca oyun içindeki raporlarımızın sonuçlarınıda TAB'a basınca bi sekmede görebilsek fena olmazdı. 

Valla özelliklerim düşük, kayıt alamıyorum deme bence, nece insanlar var kayıt alıyorlar. 10 senelik sistemim artı 250 liralık ekran kartım vardı 4 ay öncesine kadar ve sürekli kayıt aldım. Mesele hangi programın senin sistemine elverişli olduğu. Konu dışı olacak ama video kaydı almanın şöyle bir faydası da var; herhangi bir haksızlığa uğradığında veya banlanıp itiraz etmek istediğinde elinde kanıtın olur, uğraşmazsın. Ceza sistemine gelirsek, şuanki sistem düşünüldüğünde en adil ceza sistemi budur. Ha daha iyi olur mu? Elbette olur amma velakin oyununun altyapısı buna elverişli değil malesef.

Kalabalık yerlerde fazla aktif olmayın illaki çarpan sürten oluyor. Tek çözüm video kayıtı alıp siteden raporlamak,eğer raporunuz işe yarar bir video ise zaten kullanıcı yasaklanır. Oyunun serverlerini görüyorsunuz 2000 tane kullanıcı doluyor eu2 ye burda 2000nin 1000 tanesi raporlasa birilerini adminlerin bakmasıda okadar zor oluyor. 

Saygılarımla 

UygarÖztemur 

Sistem Gayet Güzel Çalışıyor Fakat Bilgisayarın İyi Olupta Video Çekersen Ve Raporlarsan Sistem Gayet Güzel Çalışıyor.Fakat Genel Olarak Oyuncular Kalabalık Yerleri Seviyor Ve Biliyorki Kaza Çarpışma Vs. Şeyler Olacak Bilerek Gidyorlar Sonra Oyun İçinden Report'larken Adminin Olup Olmadğına Göre Belli Bir Süre İçinde Siliniyor. Plays.tv Ve Afterburner Gibi Video Çekme Programları Kastırmayan Programlardır.

Ceza sisteminde tabi ki eksiklikler var ancak olaya yönetim ekibinin gözüyle de bakmamız gerekiyor, video çekip raporlanması ve raporların buna göre değerlendirilmesi bir nebze kesin kanıt ile işlem yapıldığı için yönetim ekibince daha kolay oluyor fakat kötü bilgisayar sistemi bulunan oyuncular ve video kaydetmeyi bilmeyen oyuncular için bu durum dezavantaj oluyor maalesef. Bildiğim kadarıyla yeni rapor sistemi ile raporlanan  oyuncuların geçmiş sürüş kayıtlarını yetkililer oyun içerisinde izleyip işlem yapabiliyorlar fakat bu sistemin şu an için ne derece de işlediğini işin içerisine giremediğimiz için bilemiyoruz.

Ceza Sistemi iyi fakat şöyle bir sorun var truckersmp sitesinde report kısmında reporlarken karşıdaki ceza alacak kişinin id sini istiyor bazı durumlarda oyun içinde adam çarpıp arkasına bakmadan o hızla kaçıyor adamın id sini almak için zaman bile yetmior fakat yeni yönelik olarak direk kişinin adını yazsak daha iyi olur diye düşünüyorum tabikide sistemin gelişmesi ve daha iyi yerlere gelmesi gerekli .

• 2 weeks later...

/locked and moved to Turkish archive due to inactivity.

image.png.d32d72f20578079aac89efa9358ba6dc.png

Reporting Player                    Appeal Your Ban                    Feedback System                    Rules

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.