Jump to content

Ciągle cofa lub przyspiesza (DFGT)


Atlas1213

Recommended Posts

Witajcie :)

Mam dość niezrozumiały dla mnie problem. W pewnym momencie ciężarówka zaczęła mi samoczynnie jechać do tylu i nie pozwala się ruszyć. 

Używam kierownicy Logitech DF GT i do tej pory wszystko było OK.

-Sprawdzałem i przeinstaliwalem sterowniki

-sprawdziłem okablowanie i kalibracja

-resetowalem ustawienia w ETS2

 

Nie wiem jak.. ale rozwiązałem problem w samym ETS2.. za to w TruckersMP problem ten jest cały czas i nie potrafię go naprawić . W ustawieniach pokazuje mi jakbym miał na max wciśnięty pedał. Przy klawiaturze problem ten nie istnieje. 

 

Ciekawostką jest ze po kilkukrotnym "grzebaniu" w ustawieniach nagle oszalał pedał gazu.. a pedał hamulca/cofania naprawił się. (Wnioskuję wiec ze mechanicznie kierownica dziala) 

 

Nie wiem już co robić.... 

Help. 

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Atlas1213

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź w profilerze lub w ustawieniach controlera czy nie masz odwróconej osi. Kiedyś spotkałem się dokładnie z tym samym problemem że wciśnięcie pedału hamulca powodowało odwrócone działanie, czyli hamulec przestawał działać lub przy automatyczniej skrzyni biegów, samochód przestawał się cofać. 

Niestety, było to dosyć dawno i nie pamiętam w którym konkretnie miejscu są te ustawienia, musisz poszukać odwórcenia działania osi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.