Jump to content
Sign in to follow this  
LegendTrucker56

ETS 2 TÜM KONSOL KODLARI

Recommended Posts1-Oyundan Çıkma:Console’a “exit” yazıp enter’a basarsanız oyundan çıkarsınız. Profil seçme ekranı karşınıza çıkar.
2-Oyundan Tamamen çıkma: Console’a “quit” yazıp enter’a basarsanız oyundan tamamen çıkarsınız. Oyunu Alt + F4 yapmışcasına kapatırsınız.
3-Profil ekranına Dönme:Console’a “game” yazıp enter’a basarsanız profil oyununuz yeniden yüklenir.
Kaydetmediğiniz veriler kaybolur ve oyuna kaydedilen yerden devam edersiniz.
4-Işınlanma:Bunu kullanmanız için developer’in yani serbest kameranın açık olması lazım. Console’a “goto” yazdıktan sonra boşluk bırakıp, gitmek istediğiniz şehrin ismini yazın. Örneğin ; << goto Berlin >> . Serbest kamera sizi oraya götürecek. Gittiğiniz şehirde istediğiniz bir yere aracınızı bırakabilirsiniz.
5-Zaman ilerletme: Console’a “g_set_time” yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz saati yazın. Örneğin ; << g_set_time 12 >> . Zaman ilerleyecek.
6-Kabin Sesini artırma ve azaltma: Console’a “s_interior_volume” yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz rakamı yazın.Standart rakam “1” dir. Mesela “s_interior_volume 10” yazarsanız kabin sesi artar, “s_interior_volume 0.5” yazarsanız kabin sesi azalır.
7-Serbest Kamera hızını ayarlama: Console’a “g_flyspeed” yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz rakamı yazın. Standart rakam “100” dür. Mesela “g_flyspeed 1000” yazarsanız serbest kamera hızı artar, “g_flyspeed 50” yazarsanız serbest kamera hızı düşer.
8-Similasyon Hızı: Console’a “warp” yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz rakamı yazın. Standart rakam “1”dir. Mesela “warp 10” yazarsanız oyun hızlanır,“warp 0.5” yazarsanız oyun hızı yavaşlar.
9-Oyundaki FPS:Console’a “g_minicon 1” yazıp enter’a basarsanız ekranınızın sol üst köşesinde 4-5 satır yazı çıkar.Tekrar console’u açıp “g_fps 1” yazarsanız o satırların üstünde FPS’inizi görebilirsiniz. Bu yazdıklarınızda bulunan “1” rakamının yerine “0” yazarsanız, yani console’a ilk önce “g_fps 0” yazıp enter’a basar, sonra “g_minicon 0” yazıp tekrar enter’a basarsanız açtığınız şeyleri kapatabilirsiniz.
10-Basit Otomatik Geçiş süresi: Console’a “g_minicon 1” yazıp enter’a basarsanız ekranınızın sol üst köşesinde 4-5 satır yazı çıkar.Tekrar console’u açıp “g_fps 1” yazarsanız o satırların üstünde FPS’inizi görebilirsiniz. Bu yazdıklarınızda bulunan “1” rakamının yerine “0” yazarsanız, yani console’a ilk önce “g_fps 0” yazıp enter’a basar, sonra “g_minicon 0” yazıp tekrar enter’a basarsanız açtığınız şeyleri kapatabilirsiniz.
11-Trafik Cezalarını Kapatma: Console’a “g_police 0” yazıp enter’a basın. Oyundaki trafik cezaları kapatılmış olacak.Aynı metni yazıp “0” yazan yeri “1” şeklinde değiştirirseniz, yani console’ “g_police 1” yazıp enter’a basarsanız cezaları tekrar açabilirsiniz.
12-Hava Durumları:
Hava durumları 
<<< g_set_skybox 1 >>> bulutlu

<<< g_set_skybox 0 >>> bulutsuz açık

<<< g_set_weather 1 >>> yağmurlu

<<< g_set_skybox 1 >>>sisli

 

goto ışınlanma( F9 a basarak 0 kamersayıla gittiğinz yere ışınlanabilirsiniz )

 

exit profile geçme

 

quit tamamen çıkma

 

game profili yeniden yükleme

 

g_set_time 1,2,3,12,15... saat,zaman

 

s_interior_volume 1,2,3,12,15... kabin sesi

 

g_flyspeed 50,100,1000... serbest kamera hızı

 

g_minicon 1 iki kere yazma fps gösterir

 

g_throttle_auto_shift 1 otomatik/manuel veya manuel/otomatik geç geçiş.

 

g_police 0 cezaları kapatma

NOT: Konsol aktif değil ise:İlk önce oyundaki console’u aktif etmemiz gerek. Belgelerim/Euro Truck Simulator 2 klasörüne gittikten sonra config dosyasını not defteriyle açıyoruz. Dosyada <<uset g_console “0”>> bunu bulup “0” yazan yeri “1” yapıyoruz. Harita editöründe ve kullanacağımız özelliklerin bazılarında gerektiği için dosyada <<uset g_developer “0”>> bunu bulup “0” yazan yere “1” yazıyoruz. Oyuna girip “é” tuşuna basıyoruz ve console’u açıyoruz. Ve aşağıdaki özellikleri kullanmaya başlıyoruz. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şunu Ekleyelim İsterseniz Serbest Kamera Hızını Serbest Kamerayı Yaptıktan Sonra Fare Tekerini İleri Hareket Ettirerek Hızlandırabiliriz Geri Hareket Ettirerek De Yavaşlatabiliriz Bu Kodu Yazmaktan Daha Pratik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selamlar, öncelikle emeğinize sağlık! Topluluğa faydalı bu rehberi oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Turkish Discussion üzerinde yapılan düzenlemeleri takiben konunuzu Rehberler > Oyun ile İlişkili Rehberler > Euro Truck Simulator 2 kısmına taşıyorum. Anlayışınız için teşekkürler!

 

Saygılarımla,

izm07

Game Moderator

 

//Moved to Rehberler > Oyun ile İlişkili Rehberler > Euro Truck Simulator 2 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×