Jump to content

[REHBER] Dorseyi İstediğiniz Renge Boyama


Recommended Posts

Bu anlatım herhangi bir mod kullanımı anlatımı değildir, kayıt dosyası üzerinden kodlar ile dorse renginin nasıl değiştirilebileceği anlatılmaktadır.

 

Arkadaşlar birçok renkli dorse modu var fakat ne kadar çeşit olursa olsun bu modlar ile sadece mod yapımcısının hazırladığı renk tonlarını kullanabiliyoruz, örneğin mavi bir dorse var ise tırımıza göre daha açık veya koyu renklisini isteyebiliyoruz. Bu rehberde dorseyi istediğimiz renge nasıl ayarlayabiliriz onu göstereceğim.

 

Videodaki anlatım oldukça yeterli fakat videoda işlemleri hızlı hızlı yaptığım için kısaca adımları buraya da yazayım;

 • Belgelerimde bulunan ETS2 klasörünün içindeki config.cfg dosyasından g_save_format değeri "2" yapın.
 • Dorsenizi alıp oyunu kaydededin.
 • Kayıt dosyasını belgelerimden bulun. (Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\profiles\(Profil id'si)\save\(kayıtNo) // Tarihe göre sıralarsanız en son kaydettiğiniz oyunu kolaylıkla bulabilirsiniz.)
 • game.sii dosyasının dönüşümünü yapın. (game" dosyasını SII_Decrypt'ın üzerine sürükleyin. Siyah bir pencere açılır ve dönüştürme işlemini yapar, işlem bitince otomatik kapanır)
 • game.sii dosyasını not defteri ile açarak plakanızı aratın.
 • paintjob satırındaki şirket kısmını videoda gösterilen şekilde "default" yapın.
 • Renk oluşturucu program ile gösterilen şekilde renginizi oluşturun ve ilgili renk kodunu base_color değerine yapıştırın.
 • game.sii dosyasını kaydedip kapattıktan sonra kaydettiğiniz oyunu yeniden yükleyin, dorseniz renklenmiş olacaktır.

 

Not: Çift dorse için her iki dorse plakasını da aratmanız ve ilgili her iki paintjob satırı için bu işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 

Dikkat! Oyuna eklenen çift dorseler ile birlikte güncellenen oyun kurallarına göre; çift dorselerde boya değişimi haricinde herhangi bir değişiklik yapılması (tonaj, teker değişimi, dorsenin uzunluğunun değiştirilmesi, dorseye far vs. eklenmesi) kesinlikle yasaktır ve ban sebebidir.

 

 

game.sii dosyasını dönüştürebilmek için ihtiyaç duyacağınız SII_Decrypt.exe uygulaması: https://codeload.github.com/ncs-sniper/SII_Decrypt/zip/master
Renk kodu oluşturmak için kullanacağınız uygulama: https://drive.google.com/open?id=1Cxv1fwFBvTKINyB-1U7Lk71XEuEK4Mve

Her iki uygulamanın da virüs taraması yapılmıştır, linklerde herhangi bir referans (tıkla kazan veya herhangi bir yönlendirme) bulunmamaktadır.

Edited by Jigglypuff 'RZ
 • Upvote 2

 

 

System.out.println("Hello World!");

 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Selamlar @Jigglypuff 'RZ Öncelikle verdiğiniz emeğe ve yaptığınız rehbere teşekkür ederim. Birçok kullanıcıya yardımı dokunacağına eminim. ^_^

Konuyu Modlar bölümünden, daha uygun olacağı Rehberler / Sorun Çözümleri sekmesine taşıyorum. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle, iyi günler.

 

//Moved from Modlar to Rehberler / Sorun Çözümleri.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.