Jump to content

Po czyjej stronie leży wina.


Kacperovski

Recommended Posts

Cześć!

Jadąc sobie spokojnie landówką śmierci, natrafiłem na taki oto przypadek...

Jeden wymusił, a drugi przeleciał jak strzała, lecz się odbił i wleciał na mnie.

Taka pewnego rodzaju akcja>reakcja :P  I teraz pytanie, którego to ciepnąć laciem, po której stronie leży 100% winy?

Bo dla mnie to obie, dlatego ten post na forum piszę, aby zobaczyć różne opinie na ten temat.

 

Spoiler

 

 

Gracz w Maniku :

Quote

[18:40:55] Spawning GameTruck (Mr.Eazy (86RUS)(2782) - TruckersMP ID:780935 - Tag:СТОП ХАМ!) Additional data: N/D

 

Gracz w Magnumce :

Quote

[18:41:12] Spawning GameTruck (dimas_west2014(972) - TruckersMP ID:124176 - Tag:) Additional data: N/D

 

Dziękuję za uwagę.

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Obaj są winni:
- jeden za wyprzedzanie na ciągłej, nadmierną prędkość oraz spowodowania katastrofy lądowej (w sumie to 6+5+10 = 21 punktów karnych, 500+300+500 = 1300 zł + zatrzymanie prawa jazdy + skierowanie do sądu)
- drugi za wymuszenie pierwszeństwa (5 punktów karnych, 300 zł).

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Według Mnie obaj zawinili. Po pierwsze Kierowca Mana wjeżdżając w tą zatoczkę zablokował całą drogę i ty według mnie próbowałeś się Zatrzymać. Po Drugie Kierowca Renault przez kilka minut jechał pod Prąd i walnął w ciebie z olbrzymią prędkością co widać na Filmiku. Ale do Rzeczy kierowca Renault jest Winny i powinien dostać Bana za Ramowanie jak i za Wrong Way.:)

  • Upvote 2

 

Kind regards,
Adrian22-PL

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale gracz dimas z dniem dzisiejszym o godzinie 01:22 dostał permanentnego bana, więc nie istnieje żadna możliwość go zreportowania, lub jeśli to możliwe dodać link do historii, chociaż za wiele to w tym przypadku nie pomoże :P.

A gracz Mr.Eazy jego następny ban będzie po banie 3 miesięcznym, więc też niezadługo się nacieszy jazdą po multiku :( .

 

Jak to bezmyślność ludzi potrafi im samym ostro zaszkodzić.. ehhh.

Wiedząc o tym, że mogą dostać perma, to zamiast uważać na siebie i jechać ostrożnie to pędzą bez opamiętania, cóż ich sprawa.

 

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Kierowca mana jest niewinny (według mnie), wycofywał w uliczkę i chciał podjechać do przodu, aby się wyprostować bo za bardzo się złamał.

Kierowca renault jechał z nadmierną prędkością, łamiąc zakaz szybkiej jazdy przy dużej ilości osób na tej drodze oraz zakaz wyprzedzania na tej drodze.

Inny kierowca z naprzeciwka (za manem) ładnie zwolnił, bo widział, że man coś kombinuje z cofaniem ale niestety sporo ludzi ma to gdzieś bo mają pierwszeństwo i myślą, że mogą wszystko.

 

ps. Kacperovski, z resztą ty też wjechałbyś w tego mana, gdyby nie renault jadące na czołówkę. Zgłosiłbyś go za ramming bo przecież miałeś pierwszeństwo a wystarczyłoby zwolnić

Edited by H&V I ElectroMusic!

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, H&V I ElectroMusic! said:

Kierowca mana jest niewinny (według mnie), wycofywał w uliczkę i chciał podjechać do przodu, aby się wyprostować bo za bardzo się złamał.

Kierowca renault jechał z nadmierną prędkością, łamiąc zakaz szybkiej jazdy przy dużej ilości osób na tej drodze oraz zakaz wyprzedzania na tej drodze.

Inny kierowca z naprzeciwka (za manem) ładnie zwolnił, bo widział, że man coś kombinuje z cofaniem ale niestety sporo ludzi ma to gdzieś bo mają pierwszeństwo i myślą, że mogą wszystko.

 

ps. Kacperovski, z resztą ty też wjechałbyś w tego mana, gdyby nie renault jadące na czołówkę. Zgłosiłbyś go za ramming bo przecież miałeś pierwszeństwo a wystarczyłoby zwolnić

Nie musiał się tam pchać, ale skoro lubi wymuszać to jego sprawa.

To niech gracz w Manie uważa, a nie ja na głównej, czy ktoś mi może wyjechać z bocznej uliczki czy nie.

A po drugie skąd ja miałem wiedzieć co on kombinuje, czy nawraca czy jaki czort, bo ludzie tam jeżdżący potrafią dziwne rzeczy zrobić na drodze.

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, H&V I ElectroMusic! said:

Kierowca mana jest niewinny

 

Winny wymuszenia na innych uczestnikach ruchu drogowego. 

 

3 hours ago, [EKARD] bazyliszek [PL] said:

Gracz w MANie niewinny. Całą winę ponosi kierowca Renault.

 

Gdyby nie MAN oraz gdyby nie Renault, to nie doszłoby do tej sytuacji. 

W sumie logika prawnicza jest tu świetną nauką, bo tautologicznie można opisać wydarzenie i określić czyja jest wina. Za zdarzenie oczywiście winne jest Renault, ale również MAN. Gdyby MANa nie było, to nie sprowokowałoby to Renaulta do wyprzedzania na ciągłej. 

 

4 hours ago, H&V I ElectroMusic! said:

niestety sporo ludzi ma to gdzieś bo mają pierwszeństwo i myślą, że mogą wszystko.

 

Tak, mogą wszystko.

Tak w rzeczywistym świecie, nie w ETS... Wyjedź samochodem na ulicę. Wymuszacze OC tylko czekają na takich jeleni jak Ty, żeby Ci przywalić i zyskać nowe części dla auta. Za to Ty tracisz zniżki OC, nie wspomnę już tu o cenie AC. 

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Wybacz ale jak cofam ciężarówką w realu na drogę, inni się zatrzymują chcąc mi ustąpić bo widzą wyjeżdżającą ciężarówkę z której pole widzenia jest słabe.

Broniłem MANa i będę go bronić. Takie jest moje zdanie. Na landówce jest zakaz wyprzedzania, renault złamało zakaz i wyprzedzało, doprowadzając do czołowego zderzenia.

  • Like 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Czy jest w tym coś dziwnego? Jak cofasz, to wiadomo, gdy naczepa jedzie pierwsza na drogę, w sensie, że wjeżdżasz tyłem zestawu i widzisz tylko to co masz w lusterkach i ewentualnie masz jakieś zaufanie do innych kierowców na CBku co Ciebie informują, że możesz wychodzić to Ci ustąpią, owszem, by nie doprowadzić do zagrożenia.

Tylko tutaj jak sam widzisz, kabina była przodem do jezdni, więc w kabinie kierowca wszystko widzi, co jedzie z prawej i lewej strony na drodze.

 

No cóż, broń sobie tego Mana, bo tak uważasz, ok. Każdy inaczej sądzi.

Rację są różne :) .

 

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sepowaty said:

Gdyby MANa nie było, to nie sprowokowałoby to Renaulta do wyprzedzania na ciągłej.

Najpierw obejrzyj film, a potem się wypowiadaj. Kierujący ciemnym Renault wyprzedzał w miejscu niedozwolonym (widoczne w 5 sekundzie). Nie zwracał żadnej uwagi na kierującego zielonym renault, który zatrzymał się, by umożliwić manewr parkowania. Podejrzewam, że gracz w MANie widząc, zatrzymujące się renault, kontynuował manewrowanie (podjazd do przodu) i nie zakładał, że jakiś patafian będzie wyprzedzał w miejscu zabronionym. Dlatego uważam, że za całość powinien odpowiedzieć tylko wyprzedzający.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kacperovski said:

Czy jest w tym coś dziwnego? Jak cofasz, to wiadomo, gdy naczepa jedzie pierwsza na drogę, w sensie, że wjeżdżasz tyłem zestawu i widzisz tylko to co masz w lusterkach i ewentualnie masz jakieś zaufanie do innych kierowców na CBku co Ciebie informują, że możesz wychodzić to Ci ustąpią, owszem, by nie doprowadzić do zagrożenia.

Tylko tutaj jak sam widzisz, kabina była przodem do jezdni, więc w kabinie kierowca wszystko widzi, co jedzie z prawej i lewej strony na drodze.

 

No cóż, broń sobie tego Mana, bo tak uważasz, ok. Każdy inaczej sądzi.

Rację są różne :) .

 

 

Niestety, ale jeżdżę bez cb (dziad trans). Zresztą, mniejsza z tym. ;)

 

Kierowca Renault doprowadził się wielu przewinień.

Jeśli, uważamy, że gra jest symulatorem i pomijamy, że gra jest od 3 roku życia to:

- wyprzedzanie na przejeździe kolejowym (sądzić można, że tak właśnie uczynił)

- wyprzedzanie na zakazie (regulamin mp)

- zbyt szybka prędkość jak na panujące okoliczności (regulamin mp)

 

Kierowca mana nie mógł spodziewać się renówki, która pędziła na zakazie, w zatłoczonym miejscu, gdzie mógł mieć lagi i był skupiony na cofaniu które rozpoczął już o wiele wcześniej, zanim nadjechałeś.

 

Kończę dyskusję, to nie ma sensu.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, H&V I elot360PL said:

Zasada ograniczonego zaufania coś ci mówi? 

Daj spokój z tą zasadą. Mógłby ewentualnie zachować większą ostrożność, bo w grze jest tyle trolli, że nie da rady stosować zasady ograniczonego zaufania. Musielibyśmy zatrzymywać się na każdym skrzyżowaniu, bo nie wiedzielibyśmy, czy ktoś tam nie wymusi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, [EKARD] bazyliszek [PL] said:

Najpierw obejrzyj film, a potem się wypowiadaj. Kierujący ciemnym Renault wyprzedzał w miejscu niedozwolonym (widoczne w 5 sekundzie). Nie zwracał żadnej uwagi na kierującego zielonym renault, który zatrzymał się, by umożliwić manewr parkowania. Podejrzewam, że gracz w MANie widząc, zatrzymujące się renault, kontynuował manewrowanie (podjazd do przodu) i nie zakładał, że jakiś patafian będzie wyprzedzał w miejscu zabronionym. Dlatego uważam, że za całość powinien odpowiedzieć tylko wyprzedzający.

 

Renault był sprowokowany spowolnieniem ruchu, który wytworzył MAN. Sam obejrzyj dobrze film, a potem się wypowiadaj. Ewentualnie naucz się logicznego myślenia.

Mam nadzieję, że do policji nigdy Cię nie wezmą. Broń Boże od takich funkcjonariuszy pracujących w drogówce.

 

5 hours ago, [EKARD] bazyliszek [PL] said:

Daj spokój z tą zasadą. Mógłby ewentualnie zachować większą ostrożność, bo w grze jest tyle trolli, że nie da rady stosować zasady ograniczonego zaufania. Musielibyśmy zatrzymywać się na każdym skrzyżowaniu, bo nie wiedzielibyśmy, czy ktoś tam nie wymusi.

 

A w ogóle Ty wiesz co to jest zasada ograniczonego zaufania, albo co to znaczy "zachować szczególną ostrożność". Czy w ogóle odróżniasz te dwa pojęcia? Odsyłam Cię do ustawy o ruchu drogowym, potocznie zwanym "kodeksem drogowym". Tam jest bardzo ładnie wyjaśniona różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami. 
Jeżdżąc po drodze publicznej masz OBOWIĄZEK stosować przez CAŁY CZAS zasadę ograniczonego zaufania. Zbliżając się do skrzyżowania musisz zachować szczególną ostrożność, choć nie znaczy to, że masz się zatrzymywać. 

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sepowaty said:

Renault był sprowokowany spowolnieniem ruchu, który wytworzył MAN. Sam obejrzyj dobrze film, a potem się wypowiadaj. Ewentualnie naucz się logicznego myślenia.

Mam nadzieję, że do policji nigdy Cię nie wezmą. Broń Boże od takich funkcjonariuszy pracujących w drogówce.

Sprowokować to można kogoś do bójki, a nie do manewru wyprzedzania i nie zarzucaj mi czegoś, czego właśnie Tobie brakuje. Jeśli jadąc pojazdem widzisz hamujący zestaw, nie oznacza to, ze kierowca zatrzymuje się, bo ma takie widzimisię. Najczęściej jest to czymś wymuszone i w takim wypadku nic nie daje Ci prawa do manewru wyprzedzania, a zwłaszcza w miejscu niedozwolonym. Nawiązując do samego wyprzedzania, art. 24, pkt. 1 mówi wyraźnie, że kierowca ma obowiązek upewnić sie, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wykonania tegoż manewru. Kierowca MANa manewrował, żeby zaparkować. Drugi kierowca się zatrzymał, żeby ten manewr mu umożliwić i w tym momencie kierujący renault nie miał prawa wyprzedzać. Zanim coś jeszcze napiszesz, przemyśl najlepiej z 5 razy. A co do policji- nie zamierzam pracować w drogówce, choć po twoich wpisach widzę wyraźnie, że szybciej ja bym taką pracę dostał niż Ty.

 

1 hour ago, Sepowaty said:

A w ogóle Ty wiesz co to jest zasada ograniczonego zaufania, albo co to znaczy "zachować szczególną ostrożność". Czy w ogóle odróżniasz te dwa pojęcia? Odsyłam Cię do ustawy o ruchu drogowym, potocznie zwanym "kodeksem drogowym". Tam jest bardzo ładnie wyjaśniona różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami. 
Jeżdżąc po drodze publicznej masz OBOWIĄZEK stosować przez CAŁY CZAS zasadę ograniczonego zaufania. Zbliżając się do skrzyżowania musisz zachować szczególną ostrożność, choć nie znaczy to, że masz się zatrzymywać. 

Ty to serio piszesz? Bo nie chce mi się wierzyć, że tak. Proszę Cię, zanim coś jeszcze napiszesz spróbuj zrozumieć czytany tekst, bo z każdym kolejnym postem się kompromitujesz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz to już straciłem rozeznanie o czym piszesz. Więc do niczego się odniosę. To jeszcze raz powtórzę.

Gdyby przyjechali funkcjonariusze, to Renault, jak i również MAN dostaliby po mandacie. 

 

Pierwszy za katastrofę lądową, a drugi za wymuszenie pierwszeństwa. 

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.