Jump to content

Ets2 Servise Gitmeden Hasar Sıfırlama

Recommended Posts

Troll oyuncular sayesinde calais-duisburg olsun veya diğer yollar olsun asla hasar almadan yükü teslim edemeyiz.%100 Hasar yediğimizde servise gidip ve olduğumuz konuma gitmek çok uzun olduğu için size nasıl kısa yoldan yaklaşık 30 saniyede hasar sıfırlamayı öğreteceğim.

Öncelikle Herhangi bir hata durumunda save dosyanızı kaybetmemek için işlemlere başlamadan önce profil dosyanızın yedeğini almayı unutmayın.

İlk olarak aşağıdaki işlemleri yapacağız ve bu yaptığımız işlemler tek seferlik olacak.

Belgelere girip  "Euro Truck Simulator 2" klasörüne girin ve config.cfg belgesini not defteri ile açın

g_save_format değerini bularak "2" olarak değiştirin.

BAj3MQ.gif

Ardından ets2 yi singleplayer olarak açıyoruz ve kaydet yükleden yeni bir save oluşturuyoruz.Bu arada hep artık o savei kullanacağız.Ardından kaydettikten sonra oyunu kapatıyoruz 

Kaydettiğimiz profil dosyasının içeriğini Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\profiles\(Profil id'si)\save\(Kayıt numarası) konumundan bulacağız. "Hasar sıfırlama için" oluşturduğunuz savenin hangi numarada olduğunu bulmak için dosyaları değiştirilme tarihine göre sıralayabilirsiniz. (İlk defa hasar sıfırlama için kayıt oluşturduğunuzda son numaralı klasörde olacaktır.) (Örnek görsel için klasör numarası: "6")

gMNYEml-TYmgmx5kQQKJrg.png

Ardından hasar sıfırlamayı göstereceğim.

1-Aracımızı sağa çektikten sonra "Kaydet" seçeneğinden daha önce "hasar sıfırlama için" oluşturduğumuz kayıdın üzerine oyunumuzu kaydediyoruz.

2-Oyunu alta çekip kayıt dosyamızın konumunu açıyoruz. (Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\profiles\(Profil id'si)\save\(Kayıt numarası) 

"game" dosyasını sii_decrypter.exe üzerine sürüklüyoruz. (game dosyasını ilgili uygulamanın üzerine sürükleyip bıraktığınızda siyah bir pencere açılır ve dönüştürme işlemini yapar, işlem bitince otomatik kapanır.)Bu işlemi yaptıktan sonra game.sii dosyasını not defteriyle açıyoruz.

3-Sıfır hasar için bu satır wear: 0 şeklindedir. %100 hasarda ise bu satır wear: 1 olmaktadır. 0 ile 100 arasındaki değerlerde ise wear: &......(noktalar yerinde harf ve rakamlar olacak şekilde) devam etmektedir.

4-Ardından hasarlı parçaları bulmak için ilk olarak CTRL+F ye basıyoruz "wear: &" ı aratıyoruz.Bulduğumuz sonuçları "wear: 0" yapıyoruz.Boşluk vb şeylere dikkat ederek yapıyoruz.

Ondan sonra %100 hasarlı parçamız varsa diye "wear: 1" aratıyoruz ve "wear: 0" düzenliyoruz. 

Bu işlemleri yaptıktan sonra hasarımız sıfırlanmıştır.Oyun içine gelip yükle diyip kaydettiğiniz save bulup yükle diyoruz ve hasarımız 0 olarak çıkıyor.

SII_Decrypter.exe = https://www.mediafire.com/file/zts8dd44t9l38fj/SII_Decrypt.exe

Virüs Total= https://virustotal.com/#/file/04769357ac627a90def12a7f9113a47adafb15c82cb2dcb5b24919e8f28bfbbb/detection

KAYNAK : https://forum.wotmp.com/konu/servise-gitmeden-hasar-sifirlama-cekici-ve-dorse.17938/

bu benimde aklıma gelmişti lakin hasarın orda ne oalrak kaydedildiğini bulamamıştım öğrenmiş oldum. :)
3.ve 4. adımlar için görsel veya komple bir video yüklersen arkadaşlar daha iyi anlar.^_^

İnsan bi kaynak gösterir, savedeki "hasar sıfırlama için" ismine kadar kopyalamışsın, emeğine sağlık!

Konu tarafımdan bir başka platform için hazırlanmış olup kelimesel değişiklikler ile buraya aktarılmıştır.

Referans: https://forum.wotmp.com/konu/servise-gitmeden-hasar-sifirlama-cekici-ve-dorse.17938/

Keyifli forumlar!

System.out.println("Hello World!");

7 hours ago, Jigglypuff 'RZ said:

İnsan bi kaynak gösterir, savedeki "hasar sıfırlama için" ismine kadar kopyalamışsın, emeğine sağlık!

Konu tarafımdan bir başka platform için hazırlanmış olup kelimesel değişiklikler ile buraya aktarılmıştır.

Referans: https://forum.wotmp.com/konu/servise-gitmeden-hasar-sifirlama-cekici-ve-dorse.17938/

Keyifli forumlar!

Ekliyecektim fakat link çıkışı yasak olarak biliyorum eğer serbestse hemen ekliyeyim

4 hours ago, Torero said:

Ekliyecektim fakat link çıkışı yasak olarak biliyorum eğer serbestse hemen ekliyeyim

Öncelikle anlayışın için teşekkür ederim. Reklam amaçlı linkler dışında referans göstermek için eklenen linklerde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ek olarak, hazırladığım rehber konularının paylaşılmasında bir sorun yok, yeterli zamanım olmadığı için tüm platformlarda paylaşıp takibini sağlayamıyorum, tek talebim paylaşıldığında veya alıntılandığında kaynak gösterilmesi.

Konudaki gifler başarılı gözüküyor, elinize sağlık.

System.out.println("Hello World!");

53 minutes ago, Jigglypuff 'RZ said:

Öncelikle anlayışın için teşekkür ederim. Reklam amaçlı linkler dışında referans göstermek için eklenen linklerde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ek olarak, hazırladığım rehber konularının paylaşılmasında bir sorun yok, yeterli zamanım olmadığı için tüm platformlarda paylaşıp takibini sağlayamıyorum, tek talebim paylaşıldığında veya alıntılandığında kaynak gösterilmesi.

Konudaki gifler başarılı gözüküyor, elinize sağlık.

Sizinde anlayışınız için teşekkür ederim.

• 3 weeks later...

Onun Herine Hasar Yediğiniz Zaman Hızlı Kaydet Bölümünde Yükle2ye Basın Bıraz Geriden Başlatsada Hızlı Bir Şekilde Eski Hasarınıza Geri Dönersiniz