Jump to content

Duble w ETS2 na Multiplayerze


WooQash

Recommended Posts

Taka drobna chociaż dość ważna informacja na przyszłość dotycząca dubli w ETSie.

 

https://truckersmp.com/rules

Quote

 

Double Trailers - NEW

 

- Save editing is NOT permitted AT ALL on double trailers+.

- In ETS2, they are only permitted in the Scandinavia DLC areas. This is due to real laws that make them illegal in essentially every other country.

 

 

czyli w skrócie dla osób "antyEngliszowych":

- Edycja sejwa na dublach jest zakazana - czyli nie można ich modyfikować, dodawać więcej doczep (lub naczep jeżeli będzie to kiedyś możliwe).

- Duble są dozwolone tylko na terenach DLC Skandynawii, ponieważ w życiu realnym również tylko tam są one dozwolone do jazdy po publicznych drogach.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, WooQash said:

- Duble są dozwolone tylko na terenach DLC Skandynawii, ponieważ w życiu realnym również tylko tam są one dozwolone do jazdy po publicznych drogach.

 

Patrząc z tego punktu widzenie równie dobrze powinni wyłączyć eu2 eu3 eu4  bo ciężarówki w realu nie jeżdżą 130+  to tak dla przykładu tylko. 

 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, [RT]Aro32 said:

Ok jeśli na Mp zobaczę Na skandynawii z większym zestawem  np 5 naczep to jaka kara będzie za to obowiązywała?

 

Na tą chwilę nie zostały sprecyzowane zasady co do karania. 

 

 

 

29 minutes ago, H&V I elot360PL said:

Kłóciłbym się aniżeli tylko na Skandynawii są dozwolone. 

 

Tak żeby być zupełnie pewnym, edycja save jest zakazana, czyli jeśli w edycji zrobię sobie by obie naczepy był białe albo "kolorowe" to już mogą mnie za to "ukarać"?

 

To bardziej dotyczy tego aby nie tworzyć tzw. pociągów drogowych lub jakiś miksów naczep (cysterna + doczepka firanka).

 

 

 

30 minutes ago, Euro3 said:

W kilku innych krajach również jest dozwolone 25.25 więc ograniczanie się do Skandynawii jest słabe moim zdaniem.

 

Na multiplayerze opieramy się na tym co daje Nam gra, a gra Nam daje możliwość podjęcia ładunków i dostarczania ich tylko na terenach DLC Skandynawii. Póki gra nie będzie pozwalała na więcej to i multiplayer nie będzie raczej ugięty na to zwłaszcza, że standardowe prefaby serwisów nie są dostosowane do tak długich zestawów.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WooQash said:

To bardziej dotyczy tego aby nie tworzyć tzw. pociągów drogowych lub jakiś miksów naczep (cysterna + doczepka firanka).

Nie wykonalne bo cysterna nie ma punktu zaczepienia, który jest dość istotny.

 

3 minutes ago, WooQash said:

zwłaszcza, że standardowe prefaby serwisów nie są dostosowane do tak długich zestawów.

Jak by co to serwisy na terenie DLC z Francją są przystosowane. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Donovan511 [PL] said:

Czyli od jednego admina sie dostanie bana a od drugiego nie :D


Raczej skoro nie jest sprecyzowane to ani od jednego, ani od drugiego. Oni tam między sobą się porozumiewają i raczej ustalą, że albo karzą wszyscy, albo nikt. Nie tak, że jeden coś robi a drugi nie...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, H&V I elot360PL said:

Nie wykonalne bo cysterna nie ma punktu zaczepienia, który jest dość istotny.

 

Jak by co to serwisy na terenie DLC z Francją są przystosowane. 

 

To był pierwszy lepszy przykład. Może się nie da, ale ludzie i tak będą na wszystkie sposoby kombinować.

 

 

 

4 minutes ago, Donovan511 [PL] said:

Czyli od jednego admina sie dostanie bana a od drugiego nie :D

 

Na tą chwilę nie jest to sprecyzowane. Póki aktualizacji MP do 1.28 nie ma na horyzoncie to nie ma się czym przejmować.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, H&V I elot360PL said:

Ten regulamin to bardziej do ATSa ponieważ tam jest możliwość robienia pociągów drogowych na 5+ naczep (Dzięki domyślnemu wózkowi dolly)

 

Regulamin już wcześniej (przed wydaniem Heavy Cargo Pack dla ATS'a) zabraniał edycji tych zestawów, teraz zostało to nie co inaczej sformułowane na rzecz ETS'a.

 

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WooQash said:

 

Regulamin już wcześniej (przed wydaniem Heavy Cargo Pack dla ATS'a) zabraniał edycji tych zestawów, teraz zostało to nie co inaczej sformułowane na rzecz ETS'a.

 

 

Czyli mam rozumiec ze jak wyjade z Danii na Niemcy to dostane kicka/bana ? tak mam to rozumiec? czy po prostu gra jest tak sformułowana ze nie pozwoli wyjechac po za tereny skandynawii ? jak mamy to rozumiec ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, [DK-CARGO] ?????? said:

Czyli mam rozumiec ze jak wyjade z Danii na Niemcy to dostane kicka/bana ? tak mam to rozumiec? czy po prostu gra jest tak sformułowana ze nie pozwoli wyjechac po za tereny skandynawii ? jak mamy to rozumiec ?

 

Nie wiadomo co dostaniesz jeszcze, czy to będzie kick, ban, teleport, czy zamienisz się w kamień. Nie zostało to sprecyzowane. Nie mniej jest to już zabronione przez regulamin TruckersMP.

 

Gra fizycznie pozwala na wyjechanie po za tereny DLC Skandynawii (czy to kamerą 0 na singlu, czy też po prostu jadąc drogą czy promem).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [BTS] Duch said:

 

Patrząc z tego punktu widzenie równie dobrze powinni wyłączyć eu2 eu3 eu4  bo ciężarówki w realu nie jeżdżą 130+  to tak dla przykładu tylko. 

 

+1

36 minutes ago, KRAZ[DT][PL] said:

+1

27 minutes ago, WooQash said:

Gra fizycznie pozwala na wyjechanie po za tereny DLC Skandynawii (czy to kamerą 0 na singlu, czy też po prostu jadąc drogą czy promem).

Czyli nawet gra nie blokuje promu dublem...

 

Jeżeli barierą do zezwolenia na duble po całej mapie są tylko serwisy, to o ile to możliwe czemu by nie zmienić teleportu po f7+enter ? (o ile to możliwe)

B5WOb5B.jpg

zestaw nawet z uszkodzeniami 100% nadal jest w obrębie pola do serwisu, na którym i tak jest no-collision. Później taka osoba wymanewruje i wyjedzie.

 

Jeżeli powodem jest niby to stawianie na realizm w ets2, to ja się pytam co do chja robi pegi 3 na okładce, skody po 250 km/h itp.

Edited by pompka500
Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko po co jeździć gdzieś gdzie i tak ładunków nie oddacie, bo żadne zlecenia nie wychodzą po za Skandynawię? Multiplayer nie będzie ingerował w punkty spawnów czy modyfikowania serwisów. Nie zapominajcie, że są jeszcze promy i pociągi, które również mogą wyrzucać w powietrze. Póki sama gra czegoś nie będzie oferowała to na MP nie będzie to dostępne.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, WooQash said:

Pytanie tylko po co jeździć gdzieś gdzie i tak ładunków nie oddacie, bo żadne zlecenia nie wychodzą po za Skandynawię? Multiplayer nie będzie ingerował w punkty spawnów czy modyfikowania serwisów. Nie zapominajcie, że są jeszcze promy i pociągi, które również mogą wyrzucać w powietrze. Póki sama gra czegoś nie będzie oferowała to na MP nie będzie to dostępne.

Nie wiem jak dla Ciebie, dla mnie przejechać się z jakimś fajnym ładunkiem w towarzystwie przez całą Europę, zahaczając o wyspy a kończąc w Skandynawi to sama przyjemność, takie nadprogramowe 5000km do ładunku. Co do spawnów, promów i pociągów nie jest dużo, po serwisach to byłaby już resztka roboty. Pisałem tylko o ile to możliwe, ale skoro mp nie ma zamiaru nic ingerować - ok rozumiem.

Edited by pompka500
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pompka500 said:

Jeżeli barierą do zezwolenia na duble po całej mapie są tylko serwisy, to o ile to możliwe czemu by nie zmienić teleportu po f7+enter ? (o ile to możliwe)

B5WOb5B.jpg

zestaw nawet z uszkodzeniami 100% nadal jest w obrębie pola do serwisu, na którym i tak jest no-collision. Później taka osoba wymanewruje i wyjedzie.

 

Jeżeli powodem jest niby to stawianie na realizm w ets2, to ja się pytam co do chja robi pegi 3 na okładce, skody po 250 km/h itp.

Raz że zmienienie triggera serwisu wymagałoby ingerencji w prefab, odpowiedź na temat ingerencji przez team MP chyba znasz.

 

Jak się gość przeteleportuje do serwisu z dublem to pojawi się w tych modelach z tyłu (Które są integralną częścią prefabu a nie osobno postawionym modelem) więc sam bez kamery 0 się nie wydostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, H&V I elot360PL said:

Raz że zmienienie triggera serwisu wymagałoby ingerencji w prefab, odpowiedź na temat ingerencji przez team MP chyba znasz.

 

Jak się gość przeteleportuje do serwisu z dublem to pojawi się w tych modelach z tyłu (Które są integralną częścią prefabu a nie osobno postawionym modelem) więc sam bez kamery 0 się nie wydostaniesz.

ja testowalem teleporty na sserwis i mnie tylko zlamało w pół :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.