Jump to content

Konkurencja dla ETS2


RaneMoro

Recommended Posts

Witajce!

 

Niestety pojawia się powoli konkurencja dla ETS2 :P Jest nią gra pt. "On the Road" (wincyj tutaj: http://store.steampowered.com/app/285380/On_The_Road/)

Grafika ładniejsza, no i da się wychodzić z pojazdu <3 Chociaż wielkim minusem jest wielkość mapy ;p (tylko Niemcy)

Co o tym sądzicie?

Edited by RaneMoro
Link to comment
Share on other sites

Garstka osób zrobiła dużo więcej w parę miesięcy niż SCS przez parę lat.... BDF, Tandem, 25.25m, mapa Niemiec jest dużo lepsza niż w ETSie.... (chodzi mi tutaj o autostrady i landówki, lepiej to jak dla mnie wygląda niż w ETS) :) 

 

Szczegółowość ciągnika czy naczepy jest dużo lepsza.... (nie mamy tak jak w ETSie większości rzeczy płaskich z teksturą która wygląda jak by element był modelowany...)
Na plus:
- tak jak wyżej szczegółowość modeli ciągnika i naczepy
- BDF, Tandem, 25.25m, solówka, ciągnik siodłowy + naczepa i nie ma problemów z ekonomią bo wybieramy np. BDFa potem ładunek i jedziemy w punkt załadunku i tyle... Nie ma respionych naczep jak to jest w ETSie... (tu jest własnie problem jak SCS ma to rozwiązać aby gracze którzy wybiorą sobie solówkę nie mieli na liście zleceń naczep)
- więcej trybów w automatycznej skrzyni (biegi pełzające/żółwie zwał jak zwał)
- możliwość ręcznie wciskania przycisków na desce rozdzielczej (nie wszystkich)
- wysiadanie z kabiny 
Na minus:
- optymalizacja, mimo DX11 nie jest za kolorowo
- grafika za świetna to ona nie jest
- na ten moment jedna marka MAN, za jakiś czas ma wyjść Scania R z 2008r :)
- i co najważniejsze brak autozapisu jak wyjdziemy z gry... zapisuje się gra tylko wtedy jak dostarczymy jakiś ładunek

Jak dla mnie, na dzień dzisiejszy gra nie jest za bardzo warta swojej ceny, lecz szybko się rozwija :) Gdy ją kupowałem był jeszcze zestaw BDF, a teraz mamy już ciągnik + naczepę, zestaw 25.25m, Tandem :) 

Gdy ulepszą optymalizacje i to bardzo, zrobią większą mapę, możliwość wyboru miejscowości załadunku to dużo się pozmienia.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie w mojej opinii On the road w małym stopniu jest konkurencją dla ETS2.

Pasuje tutaj porównanie OMSI2 z Fernbus Simulator...

Z jednej strony - gra, która ma bardzo wiele dodatków oraz modyfikacji, w większości darmowych, choć optymalizacją nie porywa, nawet na najnowszych komputerach.

Z drugiej strony - gra, która ma odwzorowane szczegółowo życie kierowcy busa, chociaż nie ma możliwości rozbudowy o mody. (chyba, że się mylę - sic! )

W tym wypadku mamy tak samo...

Z jednej strony produkt, który wyciska poty z silnika i zarazem nie zachwyca długością dróg, choć scena moderska istnieje.

Z drugiej strony gra, w której masz jedno Państwo wręcz rozbudowane, choć grafiką nie porywa, a sceny moderskiej na razie nie słychać.

Daje to na pewno do myślenia dla SCS Software, aczkolwiek równie dobrze On the Road można byłoby nazwać German Truck Simulator 2...

Link to comment
Share on other sites

W każdym poście przewija się słowo "Grafika" albo "słaba grafika".

 

Czy gry (a zwłaszcza symulatory) wyróżniają się dobrą grafiką? W tej branży ważniejsze jest odzwierciedlenie środowiska roboczego, aniżeli pierdoły pokroju wytryski i grafiki na ekranie monitora. 

 

I nie, ETS nie jest symulatorem. 

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Grałem w "On the road" i szczerze powiem, że jak narazie ta gra to jest 2/10 nie polecam jej kupować bo tylko się wyda pieniądze w błoto, oprócz tego słabo współ gra z kierownica np ja mam Logitech G25 i nie mogłem dobrze skonfigurować jej w tej grze, dużym minusem  bardzo jest grafika, fizyka jazdy też nie jest zbyt realistyczna.  

Link to comment
Share on other sites

Czy mógłbym prosić o podanie nazwy środka do przemywania oczu?

 

Albo inaczej - czy mogę prosić o przeprowadzenie merytorycznej rozmowy, jakobym się mylił, że w ETS większość dróg jest jednolitego koloru?

Dawniej doceniałem ETS jako "symulator", ale odkąd sam zacząłem wyrabiać prawdziwym samochodem tysiące kilometrów rocznie, to stwierdziłem, że ete-esowi do miana "symulatora" jeszcze daleko. Ot choćby darmowa "MaSzyna" (tak, to już symulacja kolei) bardziej odzwierciedla pracę maszynisty, aniżeli ETS pracę kierowcy zawodowego C+E. 

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sepowaty said:

Czy mógłbym prosić o podanie nazwy środka do przemywania oczu?

 

Albo inaczej - czy mogę prosić o przeprowadzenie merytorycznej rozmowy, jakobym się mylił, że w ETS większość dróg jest jednolitego koloru?

Dawniej doceniałem ETS jako "symulator", ale odkąd sam zacząłem wyrabiać prawdziwym samochodem tysiące kilometrów rocznie, to stwierdziłem, że ete-esowi do miana "symulatora" jeszcze daleko. Ot choćby darmowa "MaSzyna" (tak, to już symulacja kolei) bardziej odzwierciedla pracę maszynisty, aniżeli ETS pracę kierowcy zawodowego C+E. 

Powiem Ci, że przesadzasz, w "Maszynie" masz słabe scenariusze, masz niedociągnięcia w tej grze, a bez problemu jak chcesz grać na singlu możesz ściągnąć moda na lepszy asfalt ale pomijając asfalt ogólnie ETS jest przyjemną grą możesz prowadzić swoją firmę na singlu, więc poniekąd jednak można nazwać tą grę symulatorem jedynie mogli by poprawić jeszcze fizykę jazdy. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sepowaty said:

Czy mógłbym prosić o podanie nazwy środka do przemywania oczu?

 

Albo inaczej - czy mogę prosić o przeprowadzenie merytorycznej rozmowy, jakobym się mylił, że w ETS większość dróg jest jednolitego koloru?

Dawniej doceniałem ETS jako "symulator", ale odkąd sam zacząłem wyrabiać prawdziwym samochodem tysiące kilometrów rocznie, to stwierdziłem, że ete-esowi do miana "symulatora" jeszcze daleko. Ot choćby darmowa "MaSzyna" (tak, to już symulacja kolei) bardziej odzwierciedla pracę maszynisty, aniżeli ETS pracę kierowcy zawodowego C+E. 

Gdyby ets miał w 100% odzwierciedlać realizm transportu, to ludziom komputery by eksplodowały, bo w Duisburgu czy Rotterdamie dzieciaki nie umiałyby ustawić prawidłowo naczepy do rozładunku, nie wspominając o zabezpieczeniu towaru i zapięciu plandeki (bo to w takim symulatorze musiałoby się znaleźć). Ja widzę jakie problemy mają ludzie z dublami, a Ty wymagasz jeszcze większego realizmu. Ciekawe co by było na firmach, gdybyśmy musieli najpierw wymanewrować dublem pod rampę? W księdze rekordów Guinnessa powstałaby rubryka dla najlepiej manewrującego gracza ets 2.

Link to comment
Share on other sites

@[EKARD] bazyliszek [PL] zanim w ogóle taki gracz by ruszył w drogę musiałby, biorąc pod uwagę że gra powinna być w 100% realistyczna, zrobić na początku gry kurs wraz z egzaminami na prawo jazdy kat. C+E. Wtedy pewna część społeczności zwyczajnie nie mogłaby rozpocząć rozgrywki bo by nie była w stanie tego zaliczyć, no może jakimś fartem by się im to udało. Ale czego się można spodziewać po grze która ma w oznaczeniu PEGI 3+, a niektórzy kierowcy inteligencją są daleko w tyle za amebami.

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sepowaty said:

Albo inaczej - czy mogę prosić o przeprowadzenie merytorycznej rozmowy, jakobym się mylił, że w ETS większość dróg jest jednolitego koloru?

Tylko mi nie wmawiaj że nie widzisz różnic między konkretnymi odcinkami dróg...

 

Spoiler

Li8kqRA.png

 

AWqhgvv.png

 

j8hijX8.png

 

UNjYqC8.png

 

oe3AdEO.png

 

pC8pKfl.png

 

WdKOlbw.png

 

kPla8Pm.png

 

izxoVL8.png

 

Yr6DYkF.png

 

jDrPFlO.png

 

zsaAcxv.png

 

zdMpb5a.png

 

NIDqDMu.png

 

aknfRdR.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.