Jump to content

[REHBER] Ets2 İşe Yarar Konsol Kodları


RcpDgr03

Recommended Posts

İşe Yarar Konsol Kodları

Öncelikle Konsolu Kullanabilmek İçin Belgelerim\Euro Truck Simulator 2 klasöründeki config dosyasını not defteriyle açıyoruz. Açılan dosyada Ctrl+F yapıp uset g_console 0 yazısını bulun ve  0 yazan yeri 1 yapıyoruz.

Harita editörü ve bazı özelliklerin kullanılması için gene Ctrl+F Yapıp  uset g_developer 0 yazısını bulup 0 rakamını 1 yapıyoruz kaydedip Çıkıyoruz  Oyuna Girince Tab tuşunun üst kısmında bulunan é tuşuna basarak console’u açıyoruz.

 

Profil Seçim Ekranına Dönmek İçin

Konsola exit yazıp enter tuşuna  basmanız yeterli.

 

Oyundan Tamamen Çıkmak İçin
Konsola quit yazıp enter tuşuna basmanız yeterli

 

Oynadığınız Profili Yeniden Başlatmak İçin

Konsola game yazıp enter tuşuna basarsanız o an oynadığınız profiliniz yeniden yüklenir. Oyun En Son Kayıttan Başlar Kullanırken Dikkat Etmekte Fayda  Var Kaydetmediğiniz Verileriniz Kaybolabilir

 

İstenilen Şehre Işınlanma

Konsola goto yazıp boşluk bırakın ve  gitmek istediğiniz şehrin ismini yazın. Örnek goto bergen yazın ve enter tuşuna basın . Serbest kamera sizi seçtiğiniz şehre götürecektir. Gittiğiniz şehirde istediğiniz bir yere serbest kamera ile aracınızı getirebilirsiniz.

 

Serbest Kamera Hızı Değiştirme

Serbest kamera hızını konsol kullanarak değiştirebilirsiniz Konsulu Açın Ve g_flyspeed yazın sonra bir boşluk bırakıp istediğiniz rakamı yazıp enter tuşuna basmanız yeterli. Örnek  g_flyspeed 60

 

Serbest Kamera Kullanımı İle İlgili @ismail [TR] İn Konusunu İnceleyebeilirsiniz

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

EK OLARAK DİĞER KONSOL KODLARI

 

Steam Screenshot
Console’a “g_steam_screenshots 0” yazıp enter’a basın. Oyunda çektiğiniz ekran görüntüleri Steam’a otomatik olarak yüklenmeyecek. Yani ekran görüntüsü aldığınızda Steam’a kaydetme devre dışı kalacak. Aynı metni yazıp “0” yazan yeri “2” şeklinde değiştirirseniz, yani console’a “g_steam_screenshots 2” yazıp enter’a basarsanız Steam’a ekran görüntüsü kaydetme özelliğini açarsınız. 

Show Light Pixel Coverage 

Console’a “r_show_light_pixel_coverage 1” yazıp enter’a basın. Oyundaki ışıklar normal oyun efekti şeklinde değil, piksel piksel görünecektir.

Aynı metni yazıp “1” yazan yeri “0” şeklinde değiştirirseniz, yani console’a “r_show_light_pixel_coverage 0” yazıp enter’a basarsanız ışıkları normal haline döndürebilirsiniz. 

Cezaları Kapatma
Console’a “g_police 0” yazıp enter’a basın. Oyundaki trafik cezaları kapatılmış olacak. Aynı metni yazıp “0” yazan yeri “1” şeklinde değiştirirseniz, yani console’a “g_police 1” yazıp enter’a basarsanız cezaları tekrar açabilirsiniz. 

Basit Otomatik Vitesin Geç Değiştirilmesini Sağlamak 

Console’a “g_throttle_auto_shift 1” yazıp enter’a basın. Sonuç olarak çekicinizi basit otomatik veya gerçek otomatik viteste kullanıyorsanız, vites daha geç değiştirilir. Ve aracınız boğulur. Aynı kodu console’a tekrar yazıp “1” rakamının yerine “0” yazarsanız, yani Console’a “g_throttle_auto_shift 0” yazıp enter’a basarsanız vitesi normal haline döndürebilirsiniz.

 FPS Gösterme

Console’a “g_minicon 1” yazıp enter’a basarsanız ekranınızın sol üst köşesinde 4-5 satır yazı çıkar. Tekrar console’u açıp “g_fps 1” yazarsanız o satırların üstünde FPS’inizi görebilirsiniz. Bu yazdıklarınızda bulunan “1” rakamının yerine “0” yazarsanız, yani console’a ilk önce “g_fps 0” yazıp enter’a basar, sonra “g_minicon 0” yazıp tekrar enter’a basarsanız açtığınız şeyleri kapatabilirsiniz. 

Simülasyon Hızı 

Console’a “warp” yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz rakamı yazın. Standart rakam “1”dir. Mesela “warp 10” yazarsanız oyun hızlanır, “warp 0.5” yazarsanız oyun hızı yavaşlar.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Selamlar, öncelikle emeğinize sağlık! Topluluğa faydalı bu rehberi oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Turkish Discussion üzerinde yapılan düzenlemeleri takiben konunuzu Rehberler > Oyun ile İlişkili Rehberler > Euro Truck Simulator 2 kısmına taşıyorum. Anlayışınız için teşekkürler!

 

Saygılarımla,

izm07

Game Moderator

 

//Moved to Rehberler > Oyun ile İlişkili Rehberler > Euro Truck Simulator 2 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.