Jump to content

[BİLGİLENDİRME] Yeni Rapor Puanlaması

Recommended Posts

• Translation Manager

Web sitesinin bir sonraki güncellemesiyle birlikte adminlerden, gelen raporların kalitesini puanlaması istenecek.

Bunu, bazı kullanıcıların gönderdiği işe yaramayan ve geçerli olmayan raporları azaltmak için uygulamaya karar verdik.

Adminlerden raporları işlerken (Kabul Et veya Reddet), raporun olumlu veya olumsuz olduğu yönünde geri bildirim göndermeleri istenecektir. Örneğin rapor iyi bir rapordu.

Kullanıcılar bununla birlikte en fazla 10 raporla sınırlı kalacaklar ancak iyi rapor göndermeleri sonucunda aynı anda daha fazla rapor açma olanağı bulacaklardır. Kötü rapor gönderen kullanıcılar ise zamanla raporlama kabiliyetlerini kaybedeceklerdir.

Artış / düşüş oranı takip edilecek ve gerekirse ayarlamalar yapılacaktır. Başlangıçta olumlu raporlar 0.5 rapor artışı sağlayacak. Ancak kötü raporlar  0.2 rapor düşüşüne neden olacaktırlar. Raporlarınızın üst kısmında kaç tane raporunuz kaldığını ve kaç tane yapabileceğinizi göreceksiniz: 

6iJrJNh.png

Güncelleme planlanıldığı gibi Cumartesi sabahı UTC zamanına göre gerçekleştirilecektir.

Konunun orjinal metni için tıklayın.

Anasayfada ziyaret edin.

Çeviri: @LadyAndromeda 

• Like 2
  • Thanks 2

76561198324253072.pngstatus.png

17 hours ago, Suleyman@53 said:

bir de bu özellik oyuncular için gelse. Hani yaptığımız reporta gösterilen ilgiyi puanlasak. Çok daha yararlı olurdu. 

admin raporuma 10 gün sonra baktı admin yetersiz kanıt dedi vs gibi durumlarda direkt olumsuz puana basarsınız.

şuanda bütün reportlama hakkımı doldurdum, çoğu reddedildi nedeni ise kullanıcının banlı olması, denen şey ise yeni kanıt olarak eklendi, şimdi benim attığım o raporlar iyi olarakmı sayılacak kötü olarakmı? elimde daha biton delil var :(

çektiğim video kanıtlarından bazıları;

On 06.08.2017 at 11:11 PM, Kermit The Frog said:

şuanda bütün reportlama hakkımı doldurdum, çoğu reddedildi nedeni ise kullanıcının banlı olması, denen şey ise yeni kanıt olarak eklendi, şimdi benim attığım o raporlar iyi olarakmı sayılacak kötü olarakmı? elimde daha biton delil var :(

Hayır. Raporların reddedilmesi her zaman kötü puan alacak anlamına gelmiyor. Eğer kasıtlı yapılan bir hareketi raporladıysanız ve kanıtınızda bunu gösterebiliyorsanız reddedilse bile olumlu puan alır.

TIRCI

Şimdi bu yapılan gelişmeler oyuncuların yararına mı oldu yoksa sistem üzerinde ki raporların artmasını bi nebze yavaşlatmak için mi? Raporlayan kişiyi değerlendirmek yerine oyun içi admin sayısını arttırmak daha mantıklı değil mi? Ben şahsen video kaydı alarak oynuyorum zorunda mıyım ben eğlenmek için oynuyorum ama sürekli bi video kaydı alıyorum çok saçma değil mi? Dünyanın oyuncusu var ama nedense günde en fazla 10.000 kişi oynuyor neden? Bunu tmp yönetimi farkında değil mi? Oyuncuların oyun oynarken eziyet çektiğini farkında değil mi? TMP yönetimi olarak konvoy yapıyorsunuz özel sunucu da? Bi etkinlik oluyor özel sunucuda.... @LadyAndromeda @0zgur

• Like 1

1 hour ago, Demozart said:

Şimdi bu yapılan gelişmeler oyuncuların yararına mı oldu yoksa sistem üzerinde ki raporların artmasını bi nebze yavaşlatmak için mi? Raporlayan kişiyi değerlendirmek yerine oyun içi admin sayısını arttırmak daha mantıklı değil mi? Ben şahsen video kaydı alarak oynuyorum zorunda mıyım ben eğlenmek için oynuyorum ama sürekli bi video kaydı alıyorum çok saçma değil mi? Dünyanın oyuncusu var ama nedense günde en fazla 10.000 kişi oynuyor neden? Bunu tmp yönetimi farkında değil mi? Oyuncuların oyun oynarken eziyet çektiğini farkında değil mi? TMP yönetimi olarak konvoy yapıyorsunuz özel sunucu da? Bi etkinlik oluyor özel sunucuda.... @LadyAndromeda @0zgur

Güzel kardeşim adminlik gönüllülük hususuna dayalı bir yapılanma olduğundan oyunda sürekli admin olması zor bir durum. Sonuçta her bir bireyin özel hayatı da mevcut. Velhasıl sorunsuz oynamak için ya singleplayer tercih ediceksin yada sabır etmeyi öğreniceksin başka bir çözüm yolu yok ne yazıkki.

@Demozart

Hem oyunculara hem bize yararı oldu, c-d yolunda 0 kamerası ile günde 20 tane rapor gönderenler engellendi, böylece size daha çabuk sıra geliyor, en ufak bir şeye rapor gönderenler ileride negatif aldıkça daha iyi olacak, troll konusuna gelince 60 admin var bir 60 tane daha admin olsa yine troll olacak, oyunda 3000 kişi var abartısız 500-600 kişi c-d yolunda 5 admin temizliyoruz çıktıktan 2dk sonra eski haline dönüyor, ya eu1'e gireceksin ya video kayıdı alacaksın ya da oynamayacaksın, kitlenin yaş ortalaması belli, admin girişi ve resmi polis skini var gelip bilerek kafadan giriyorlar, sistem bir yere kadar sorun oyuncular ve bu oyuncuların çoğu bizden.

19 minutes ago, 0zgur said:

@Demozart

Hem oyunculara hem bize yararı oldu, c-d yolunda 0 kamerası ile günde 20 tane rapor gönderenler engellendi, böylece size daha çabuk sıra geliyor, en ufak bir şeye rapor gönderenler ileride negatif aldıkça daha iyi olacak, troll konusuna gelince 60 admin var bir 60 tane daha admin olsa yine troll olacak, oyunda 3000 kişi var abartısız 500-600 kişi c-d yolunda 5 admin temizliyoruz çıktıktan 2dk sonra eski haline dönüyor, ya eu1'e gireceksin ya video kayıdı alacaksın ya da oynamayacaksın, kitlenin yaş ortalaması belli, admin girişi ve resmi polis skini var gelip bilerek kafadan giriyorlar, sistem bir yere kadar sorun oyuncular ve bu oyuncuların çoğu bizden.

Katılıyorum. Oyunda troll yapanları çoğu Türk oyuncular ayrıca hepsi de bu oyunu adam akıllı oynamak için değil sırf millete eziyet olsun diye alıp oynuyor. (Oyunla alakası olmayan kişiler bunlar) Bunların yaşı 10-12'den başlıyor. Bu bir gerçek. Çocuk GTA Vice City'de araba kullanmayı bırakmış şimdi gelmiş ETS'de hobi olarak GTA'da görev yaparmış gibi arabayı kullanıyor. (Bu kişilerin tır kullandıkları bile meçhul). Yeni raporlama sistemi ve Feedback'in mail sisteminden çıkması raporlama gibi bir sistem olması gayet başarılı bir düşünce ve iyi ki gerçekleştirdiler. Yoksa 4 tane Topluluk Yöneticisi'nin (Community Manager) bu kadar çok maile cevap vermesi çok zor. 

5 hours ago, HamitCanKilic / 24] said:

Katılıyorum. Oyunda troll yapanları çoğu Türk oyuncular ayrıca hepsi de bu oyunu adam akıllı oynamak için değil sırf millete eziyet olsun diye alıp oynuyor. (Oyunla alakası olmayan kişiler bunlar) Bunların yaşı 10-12'den başlıyor. Bu bir gerçek. Çocuk GTA Vice City'de araba kullanmayı bırakmış şimdi gelmiş ETS'de hobi olarak GTA'da görev yaparmış gibi arabayı kullanıyor. (Bu kişilerin tır kullandıkları bile meçhul). Yeni raporlama sistemi ve Feedback'in mail sisteminden çıkması raporlama gibi bir sistem olması gayet başarılı bir düşünce ve iyi ki gerçekleştirdiler. Yoksa 4 tane Topluluk Yöneticisi'nin (Community Manager) bu kadar çok maile cevap vermesi çok zor. 

Helal olsun.

• 6 months later...
  • 3 months later...
Guest GЯΞУHOUИD

@suleyman.53 sanırsam, o sıra raporları kabul etmeyen adminlere (-) oy verirleridi. ^^ 

On 15.08.2017 at 4:50 PM, HamitCanKilic said:

Doğru konuya parmak basmısın kardeşim aynı konu hepimizin başında mikrofonu açıyorlar ana avrat küfür ediyorlar, 5-6 kişilik gruplar halinde ters yönde araba kullanıyorlar birde arkadaşım beni koru diye birbirlerine bağırıyorlar sanki yurdumuz işgal altında da taarruz ediyorlar

• 1 year later...
  • 1 month later...